Caron

13. srpna 2014 17:54
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 09. srpna 2017 15:15
Reakce na domenica:

Přesně, bylo to tam jako v zámku, lesk a vůně. Slavná tradice. Teď to bude jedna z mnoha podobných. A ty reformulované vůně raději ani nezkouším. Asi to má být ve stylu "k moderním vůním moderní nádoby". 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 23:49

La Collection Privée: French Cancan

Personál v butiku Caron se sice zaklíná, že přeřazením z fontánových vůní do nové privátní kolekce vůně neprošla žádnou změnou, no já osobně si na základě svojí čichové vzpomínky troufám tvrdit opak. Jasmín v ní je zelenější, mandle zmizely a fialku vystřídaly fialkové kořínky. Co ovšem zůstalo, to je plnokrevná kořenitá rudá růže, zahalená do pačuliového sametu společně s nesladkým pomerančovým květem.

Kapka sladkosti přichází až od propolisové ambry v mechovém základu s tóny chypre a kořenitým santalem. A v čistém parfému je kankánová tanečnice ještě rozvernější. Pro ověření svojí teorie bych samozřejmě potřebovala srovnávací vzorek, nicméně jsem docela nakloněná věřit tomu, že nejen Violette Precieuse se o krůček blíž vrátila původní receptuře Ernesta Daltroffa.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. května 2018 16:58

La Collection Privée: Montaigne

Je v koncentraci edp nádhernou vůní rozkvetlých pomerančovníků, krotkého jasmínu, pudrově sladké mimózy a slámově žlutých narcisek s jemně kořenitými podtóny. Celá kytice je lehce oslazená vanilkou podobně jako Farnesiana, pouze má oproti ní díky benzoinu lehoulinký pryskyřičnatý nádech.

Parfum Sacré (2013)

Nazývat toto Parfum Sacré je pro mě skoro totéž jako nazývat tak současnou Magie Noire. Nádherný propracovaný kořenitý úvod s hřebíčkem, kardamomem, pepřem, skořicí a jiskřivým citrónem nahradil pepřově-skořicový poprašek s oschlým citrónem a jednou miniaturní hřebíčkovou hlavičkou. Z dokonalé symbiózy růže a jasmínu, který růži společně s dalšími složkami dodával medový nádech je rovněž pryč. Zůstala jen dřevitě sladká myrha, která teprve v základu jakžtakž dává tušit vzdálené příbuzenství s Parfum Sacré. Letošní verze v novém typu flakonu dopadla už naštěstí o něco lépe.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 28. května 2018 18:38

Nemáte někdo prosím srovnání Lady Caron z roku 2000 a z roku 2014 z kolekce La Sélection?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. června 2018 10:55

Dostala jsem možnost vyzkoušet Aimez Moi v nové a starší verzi a jsem překvapená, jak velký rozdíl mezi nimi vnímám. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 05. června 2018 20:10

Dalia Sehnala jsem tu "starou" verzi (1996) a je to nářez - z té z roku 2013 mám obavy

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. června 2018 20:44

Korsičanka Rozdíl je mezi nimi velký. Po aplikaci jsem z té nové byla v rozpacích. Ale jakmile se rozvoněla, začala se mi hodně líbit. Mně osobně mnohem víc než starší verze.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 05. června 2018 21:28

Dalia Opravdu? Tak to se těším na léto, až ji vyzkouším

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. června 2018 23:59
Reakce na Dalia:

Dostala jsem možnost vyzkoušet Aimez Moi v nové a starší verzi a jsem překvapená, jak velký rozdíl mezi nimi vnímám. 

​Mně se paradoxně líbí nejvíc až ta třetí (letošní) verze v tomto typu flakonu, která mi přijde jakousi zlatou střední cestou mei těmito dvěmi. Ale jinak máš pravdu, ta reformulace v roce 2013 byla oproti té původní značná.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2018 07:59

wendulka Vůbec jsem netušila, že je další reformulace. Díky za informaci. 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 13. června 2018 20:15

Milááášek...vlastne dvaja....ten púder nádherne vonia po ružiach! Už som si našla, že je parfémovaný La Rose.

A je v ňom normálne labutienka! Som sa bála, že ako už nie sú v predaji, tak že zostali len pri štetcoch.

(A tu je vidno, ako nemám oko na fotenie....starostlivo som leštila a leštila a potom vyfotila s pierkom na vrchu - to je to, čo vyzerá ako škrabanec).

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 13. června 2018 20:16

A ešte....a aj s porovnaním veľkosti:)))

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. června 2018 20:57

slniecko Nádhera!!!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. června 2018 21:42

slniecko Krásné je to! 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 14. června 2018 12:02

wendulka Dalia  Ďakujem!!!

Inak, wendulka, mala si úplnú pravdu, mám hemungy ten flakónik otvoriť (tú šnúrku asi fakt len rozstrihnúť) a už špekulujem nad jedným archívnym .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2018 12:06

slniecko No ta se bohužel přestřihnout musí, jako u Shalimaru to obejít nejde.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 14. června 2018 13:01

wendulka no, na to som už prišla...tak som zvedavá, kedy sa odhodlám:)))

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. července 2018 12:54

La Collection Privée: Rose

Caronovská růže je již v koncentraci edp v úvodní fázi díky bulharské a májové růže plnokrevná v tom nejlepším smyslu slova. Po rozvonění trochu zkrotne, když ji postupně nahradí citrusově kořenitá růžová pelargónie. Kosatec s vanilkou ji posléze učiní ještě něžnější a společně se santalem v základu nás zavedou do dámského růžového budoáru.

La Collection Privée: Narcisse Blanc

Je v edp dokonalou symfonií svíravě hořké zelené svěžesti neroli, pomerančového květu a petitgrainu se vzdušným šeříkem, který je ještě vlahý od ranní rosy. Šeřík pozvolna přebere hlavní roli. Díky pudrovému kosatci se santalem však zůstává něžný.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 19. července 2018 21:44

Aimez-Moi (Eau de Toilette)

vůně je hezká, ale ne tak, jak jsem si ji představovala, ne tak krásná jako flakon, ten je mnohem hezčí, než vůně

úvod je svěže kořeněný, anýzový, ale vzdušný - takový nadlehčený, asi mátou

působí dojmem, že se vznáším na obláčku z nasládlého koření... možná pouť? kolotoče? stánky s cukrovinkama?

ještě ráno před otevřením, vzduch je svěží po noci, stánky a kolotoče chladné, orosené, ale turecký med a cukrová vata se už začínají připravovat. barevná lízátka v celofánu se blýskají na sluníčku, pendrekoví hadi se kroutí na "křišťálových" plastových tácech. věštkyně z ruky si spíná dlouhé havraní vlasy sponou z kočičího zlata, břišní tanečnice rozmotávají a vytřepávají závoje v ranním větříku. táboří s maringotkami v nádherném místě na konci městečka, tam, kde u posledních vilek voní záhony růží a jasmínové keře tvoří živý plot, a dřív než za hradbou jabloní začnou pole, leží vonná louka plná fialek a kopretin. jabloňový sad všude kolem...

no a pak.. je fuč. výdrž slabota.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. července 2018 21:49

viktorka_od splavu Moc se mi líbí Tvůj popis. Podle něj by se dal namalovat přímo impresionistický obraz.