Caron

13. srpna 2014 17:54
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 19. července 2018 21:51

Dalia děkuju. já zas nedokážu namalovat ten obraz... to by uměla Luna . a ty zase umíš najít obrázek, který vůni vystihne beze slov.. to je úžasný.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. července 2018 08:53

viktorka_od splavu ta recenze se ti moc povedla 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 20. července 2018 09:10

alibi děkuju. někdy se to tak stane, že tu vůni "vidím", nevím proč některé ano a jiné ne

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. října 2018 23:41

Fleur de Rocaille (1993)

Květinová zahrada tří ročních období. Začínáme jarním deštěm, záhony růží a kapkami bubnujícími na fialky a gardénie v květináčích na okenních parapetech. Věrohodnost šeříkového akordu se u této reformulace sice úplně nepovedla, no přesto to celkový dojem zásadně nekazí. Po rozvonění se přesouváme do letního skleníku, prozářeném především máslově ovocnou vůní tropické kanangy a malými keříky jasmínu a sladké mimózy, abychom nakonec opět vykročili do růžové, tentokrát už zimní zahrady se zmrzlými kosatci, na které se snáší drobounké sněhové vločky a usadili se v dřevěném altánku k zapáleným santalovým vonným tyčinkám.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 18:37

Violette Précieuse (2018)

Verze parfémové vody z 90. let těsně před ukončením výroby mě nijak zvlášť neoslovila. Nicméně když se objevila zpráva, že by se verze z nové privátní kolekce měla víc blížit té úplně původní, nemohla jsem odolat a vyplatilo se. Po laciném jasmínu s drhnoucím vetiverem nezůstalo ani památky.

Čistý parfém skutečně obsahuje daleko hezčí a výraznější fialky, spárované s ještě krásnějším zemitým kosatcem a konvalinkou, která společně s bílým pižmem pomáhá vytvořit efekt sametově zelených lístků a fialkového pudru. I zde fialka v kombinaci s malinou v jedné fázi nepatrně bonbónkovatí, ale nikterak rušivě na úkor samotného fialkového květu a vůně líčidel.

Koncentrace eau de parfum je znatelně odlišná. Fialkové kvítí se zemitým kosatcem ředí svěží bergamot s kyselými malinami. Konvalinka jen zdrženlivě nahlíží z povzdálí, aby tak na sebe hlavní pozornost mohl strhnout fialkový pudr s bílým pižmem. Kdybych si však měla vybrat, volím jednoznačně plnější, kulatější a lépe držící parfémový extrakt.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. prosince 2018 18:36

Montaigne (Eau de Parfum)

Naprosto souhlasím s Miru. Montaigne je možnou odpovědí pro ty, které zklamala poslední velká reformulace Boucheron pour Femme. Obsahuje podobné nahořkle svěží citrusy, kapku aldehydů, bylinky, slunečný jasmín se slámově žlutými narciskami s kořenitými a zemitými podtóny a máslově ovocný ylang ylang.

Meruňky v tomto případě nahradil černý rybíz a tuberózu s kosatcem sladká mimóza s vůní vanilky, sena a najemno nasekaných mandlí z Farnesiany, díky níž Montaigne působí mnohem načechraněji. Dalším spojovacím bodem je potom je krémově sladký vanilkový základ s kořenitým santalem, balzamickou ambrou a špetkou bílého pižma. Zářivé podzimní slunce ve flakonu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 20:29

Montaigne EDP 

sladká mimóza, hořce bylinná pryskyřice, mýdlově štiplavá pomerančová kůra, jasmínový santal ze samsary a kopeček vanilkové šlehačky navrch...

barevné podzimní slunce, to je přesné! je opravdu krásná, a dost podobná Farnesianě, jestli si ji správně vybavuju

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 23:34

viktorka_od splavu Jj, santal ze Samsary, ale topící se ve farnesianovský vanilce. Je výborná!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 09:39

viktorka_od splavu Mně vůbec přijde, že určité caronovské skupiny mají své nezaměnitelné společno

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 09:49

wendulka viktorka_od splavu Pěkně jste mě s Montaigne navnadily. To je běžně sehnatelná vůně?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 10:01

Dalia Není. V Paříži z fontán extrait i EDP (že, wendulka ?), v zahr. e-shopech už se objevily EDP. A občas na ebay

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 10:17

Korsičanka Tak to je pro mě vlastně dobře. Děkuji 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 10:25

Dalia Ano, zdánlivá nedosažitelnost mnoha vůní je pro nás "nemilionářky" vlastně radostnou zprávou.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 10:42

Dalia Korsičanka Ale ne. Montagine je součástí nové privátní kolekce a ta už nemá s fontánami co dělat. Naopak dostupná na essenza nobile nebo ALZD jako 100 ml v koncentraci edp nebo 30 ml čistý parfém.

A ani před tím nebyla ve fontáně. Naopak je to případ jako Pour Une Femme, kdy ze základní vůně udělali jakože exkluzivní. Teda ta vůně je dobrá, ale já tyhle tanečky zdůvodňující zdražení vůně nemám moc ráda.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 10:52

wendulka A kdo říkal, že ho zklamali, když mu nechtěli natočit vůni do původního plnitelného flakonu?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 10:55

Korsičanka Počkej, to ale byla Farnesiana. Ta původně ve fontáně byla. To je zase jiný případ.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 12:27

wendulka Takže něco ano a něco ne? Nebo teď u vůbec ne? Vždyť jsi v Paříži byla letos Nebo už vloni?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 12:46

Korsičanka Letos. Ano, nová privátní kolekce je mixem fontanovych vůní, vůní původně základních a skoncenych vůní jako Violette Precieuse  

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 08:49

Opět nové flakony

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 09:24

Hmmm, ale ten je pěkný, líbí se mi. Co obsah? Znamená to taky změnu vůně?