Caron

13. srpna 2014 17:54
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 10:59

Panenka Ano, znamená. Zkoušela jsem už na jaře v Paříži. Jako původní to není, ale oproti těm hranatým flakonům bych řekla, že je to o něco lepší.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 11:11

wendulka Díky za info. Já měla ten z devadesátek a novější verze mě minula. No uvidím, jestli se někdy dostanu ke zkoušení (či nákupu) této verze, ale vědět o změnách nikdy nezaškodí...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 21:47

Infini (2018)

Původní Infini bohužel neznám, no tato současná je lehoučkou zelenou jasmínovkou, která se pro mě osobně nese v rytmu vídeňského valčíku od Johanna Strausse mladšího. Stoly v tanečním sále se prohýbají pod ovocným mísami se zelenými, lehoulince bergamotově natrpklými hruškami, džbány s růžovou limonádou a vanilkovými rohlíčky. Všechny dámy mají zelené róby a pižmově bílé rukavičky stejně jako pánové ve fracích. A všude kolem se prolíná uklidňující dřevitá vůně myrhy.

Online Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 11. července 2020 10:43

Pois de Senteur (parfum)

Dříve patřilo k bontonu dobře situované pařížské ženy trávit léto na venkovském sídle. Protože kdo by chtěl v největším horku pobývat v prachu městských ulic. Bylo potřeba nadýchat se čerstvého vzduchu a zotavit se před nadcházející podzimní a zimní sezonou divadel a plesů.

Vždycky jsem přemýšlela, jakou vůni asi tehdy ženy používaly na tyto cesty..

Po vyzkoušení Pois de Senteur se nemůžu zbavit dojmu, že je vytvořena speciálně jako vůně na pobyt na letním sídle.

Dýchá z ní noblesa večerů trávených v nákladné toaletě někde ve společnosti, zároveň má v sobě něco mile venkovského a vzdušného.

Omamný (a ani trochu zelený) hyacint spolu se svěží růží přechází do příjemně sladké vůně hrachoru, květinové tóny se spolu vesele točí v horkém letním vánku. A tu a tam probleskne tón pudru, pižmově vanilkového, jako hedvábné prádlo skryté pod šaty.

Nevím, jak voněla verze parfému z roku 1927, ale ta dnešní (z fontány, dostupná i v 50ml a 100ml flakonu) v sobě nádherně snoubí nostalgii dávných časů a moderní styl dnešních vůní, při zachování vysoké kvality složek. Na čistý parfém má překvapivou projekci a výdrž na pokožce přesahuje 10 hodn. Povedla se.

https://www.wikiart.org/en/edouard-manet/in-the-garden-1870

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 11. července 2020 11:16

Martula Pěkný popis! Koukám, že se vůně nemůžeš nasytit Jako já MB Mám pocit, že skoro všechny Carony v úzkých flakonech - vyvolávají pocit noblesy. U těch EdP v moderních širokých flakonech si nejsem jistá.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 11. července 2020 13:20

wendulka Martula obě představy těch vůni  se mi moc líbí , krásné popisy

Online Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 11. července 2020 14:30

alibi Díky Korsičanka Které flakony myslíš? Ty užší zaoblené nebo úzké hranaté? Protože některé vůně prošly asi všechny tvary flakonů.. docela je u Caronu střídají.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 11. července 2020 14:36

Martula Všechny úzké, s nimiž jsem přišla do styku, obsahovaly kvalitu. Ztímco tyto se mi nezdály:

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 11. července 2020 20:34

alibi 

Díky. Po pro mě nudné Délire de Roses (doufám, že to nečte Mitzi) a návratu Violette Précieuse je to teprve druhý případ, kdy mě Caron docela potěšil. I když za to vyřazení Farnesiany z fontány mají u mě pořád vroubek.

Martula 

Na Pois de Senteur jsem se chystala podívat v butiku letos na jaře, tak snad to vyjde příští rok.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 22:12

Accord 119 č.p. 

Krásná ovocně květinová chypre na balzamické podušce. Zralé ostružiny s černorybízovým nádechem a zeleně svěží pačuli jsou zakomponované do jasmínu s pikantním pepřem. A všechno je obklopené nadýchaným obláčkem pižma a vanilkovou ambrou.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 17:09

Pois de Senteur

(Alfons Mucha, Hrachor)

Hrachor je nežný jemný kvietok, kvitnúci začiatkom leta, s nežnou, krehkou, ale zato intenzívnou květinovou vôňou, obľúbený hlavne v starých anglických záhradách. Alebo možno aj inde, ale ja ho mám spojený so starými anglickými záhradami (ďakujem pán Wodehouse, áno, je to Vaša vina...).
A táto vôňa je akoby vystrihnutá z obdobia, kde sa väčšina jeho kníh odohráva, alebo kde si ich aspoň ja predstavujem. Stará anglická záhrada, štebotajúce vtáčiky, ale do toho už prvé autá a divoké 20-te roky minulého storočia, roaring twenties, divoké večierky, športujúce dievčence so zatiaľ nedostatkom kvalitních deodorantov, potřeba silnějších vôní, ktoré by tento nedostatok zakryla, púder a všadeprítomné Art Deco.
Keď ju mám popísať, tak to, čo je pre jazmín Joy od Patoua, to je pre hrachor Pois de Senteur od Caronu. Naspodku cítite samozrejme Caronovský podtón, ktorý sama pre seba volám „caronade“, podľa vzoru „guerlinade“, na to idú silné zeleno-kvetinové zložky, predovšetkým hyacint, ktoré robia vôňu náležite priestorovou a jako koruna príde tentokrát nežný, krehký a nevinne mrkajúci hrachor.
Krásna vôňa, zároveň klasika a zároveň s tým niečím „navrch“, čo ju robí neopakovatelnou.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. srpna 2020 12:48

Pois de Senteur 

Květinová krása klasického stylu. Takhle a podobně kdysi voněly květinovky renomovaných značek. Když květinovka, tak se vším všudy. Třeba jako tady bílé květiny s hrachorem a růží, na začátku svěže citrusové a zelené, pudr a med, santal, trochu vanilky a kapka smyslnosti. Víc nebylo třeba, když se to umělo.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. února 2021 21:26

Fleur de Rocaille 

Velká kytice květin, pro kterou by se mi líbil přívlastek půvabná. V zelených listech jsou naaranžované gardénie, karafiáty, konvalinky, pudrový šeřík, několik kvítků jasmínu a pár pudrových kosatců. Všechno působí čistě a umytě díky jemným aldehydům a mýdlovému pižmu. To ale vůni květin nijak neruší, stává se tím taková elegantní, skoro chanelovská.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. srpna 2021 18:30
Reakce na blackviolet:

Pois de Senteur 

Květinová krása klasického stylu. 

​Souhlasím. Je dobře, že tahle vůně není jen o bramboříku, který obecně úplně nemusím. Navíc mi dala odpověď, odkud získal Parfum Sacré svoji krásnou kořenitou růži a medově nasládlým jasmínem. Zde je obklopuje ostře zelený hyacint, brambořík s jeho typickou vůní syntetické čistoty a svěžesti a zelené konvalinky a vytvoří tak noblesní květinový puget. Dřevitý základ se santalem uhlazeným cedrem, vanilkou a pudrovým pižmem pak pod vrstvami této nákladné květinové róby odhalí hedvábně hladkou spodničku.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 15. června 2022 21:36

Rose Ébène de Caron

Šafránová růže s kardamomem a kouřem z hořícího březového dřeva. Někdo na něm praží i kávu. Když se ale kouř rozptýlí, vyloupne se z kůže a pačuli růže ambrově pudrová.

 

Rose Ivoire de Caron

Růžička pudrová a ovocná s dávkou mošusového semínka, které jako by obalilo růži plastovým obalem. Trocha růžového pepře a hezký kosatec v pozadí.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 17. června 2022 22:31

Vétiver Infini 

Vetiver s pudrovým kosatcem, v bylinkových citrusech s bergamotem a limetou, které se po počáteční dominanci stáhnou do pozadí. Vetiver zůstane svěží a trochu sladký, trochu zakouřený a nakonec dřevitý, ale to hlavně díky cedru.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 18. června 2022 13:34
Reakce na blackviolet:

Rose Ébène de Caron

Šafránová růže s kardamomem a kouřem z hořícího březového dřeva. Někdo na něm praží i kávu. Když se ale kouř rozptýlí, vyloupne se z kůže a pačuli růže ambrově pudrová.

 

Rose Ivoire de Caron

Růžička pudrová a ovocná s dávkou mošusového semínka, které jako by obalilo růži plastovým obalem. Trocha růžového pepře a hezký kosatec v pozadí.

​Obě jsem je zkoušela v dubnu v butiku a nijak zvlášť mě nenadchla ani jedna. Ty růže Caron moc neumí no.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. června 2022 22:09

Tuberéuse Merveilleuse 

Hebká líbivá tuberóza s pomerančovým květem, místo zeleně je tady sladké mandlové mléko s vanilkou, pudr a mýdlové pižmo.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 19. června 2022 10:51

wendulka Já jsem si myslela, že jsem jediná, kdo nedokáže růže od téhle značky pochopit a docenit, takže tvůj názor mě uklidňuje.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 07. července 2022 21:27

Tabac Exquis (2021)

Název je opravdu zavádějící, jelikož se před vámi otevře krabice čokoládových pralinek. První je posypaná skořicí a je ještě z hořké čokolády. Ty další už jsou z mléčné čokolády, plněné kakaovou náplní. Zbytek tvoří pralinky z bílé čokolády s karamelovou náplní, polité medem. A mezi nimi najdete možná tak dva lístečky sušeného tabáku. Celou tuhle čokoládovou kalorickou bombu pak už jen v základu prohřeje trocha balzamického kadidla. Pakliže se vám líbí Gourmand Coquin, určitě vyzkoušejte i Tabac Exquis, ale s tabákem má společného jen pramálo.