Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Online Janulik03
Avatar
16685 příspěvků moje polička 23. února 2018 09:51

Potrefenáhusa si myslím, že tvoje "sekretárky" by to radi vybavili za teba, ten telefon. 

Online Janulik03
Avatar
16685 příspěvků moje polička 23. února 2018 09:52

JanieB je krásny, zlatučký. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33706 příspěvků moje polička 23. února 2018 09:57

Janulik03 Rufíček vždycky tak strašně trpí, když se kolem něj Goliáš ochomejtá a přitom by to třeba mohlo bejt bezva!!!

Online Janulik03
Avatar
16685 příspěvků moje polička 23. února 2018 10:11

Potrefenáhusa že? Micka sa vždy tak snaží Elzičku vyumývat a tá je na nu niekedy tiež nervná. Nechápem. Potom teda chvílku drží a dosť. 

Online Janulik03
Avatar
16685 příspěvků moje polička 23. února 2018 10:12

Potrefenáhusa ako tu dávaš tie videá? Mne to nejde

Offline barbucha blogger
Avatar
30579 příspěvků moje polička 23. února 2018 10:32

JanieB 

Viníček je roztomilej! Asi jsem něco prošvihla - co je vlastně zač?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33706 příspěvků moje polička 23. února 2018 10:36

Janulik03 klasický video nejde, musí to být gif, pak to jde dát normálně jako odkaz přes obrázek

Rufík se občas nechá, když čeká za rohem u koupelny, až vylezu z vany, Goliáš ho tam vždycky přepadne a umeje :-))

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 23. února 2018 10:41

barbucha Viníček je staffordshirský bullteriér. V Česku oblíbený pes, ale my ho máme v Rakousku, kde platí za velký postrach. Je na listině bojových plemen (Listenhund) a musíme do jednoho roku psa udělat oba zbroják/řidičák na psa, docela přísnou zkoušku. Proto odmalička chodíme s Viníčkem do psí školky a máme trenérku. Kdybychom třikrát ve zkoušce neuspěli, museli bychom ho dát pryč.
Tady jsou hrozné předsudky, velice často, když se nás ptají na rasu, řeknem radši, že je to staffordshirský teriér nebo jen teriér. Jakmile totiž řeknem "bullteriér", tak se každý tady strašně zděsí... že jako "To jsou ale zabijáci, bojoví psi", "To jsou ti, jak často sežerou děti/ukousnou nos/zakousnou dospělého"... Ze začátku si ho pletli lidi s Jackem Russellem, ale už je pomalu předrůstá:-)
V ČR platí jako rodinný pes k dětem... A je to největší mazel, miláček :-)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33706 příspěvků moje polička 23. února 2018 10:48

JanieB bojim se, že v čr je to stejný, zas se jim říká souhrnně pitbullové a lidi do toho zahrnujou i stafordíky. Kamarádka čelila před lety předsudkům i s francouzským buldočkem. Akorát u nás nejsou tyhle zákony.

A jak je to s tím seznamem? Já vím, že to kdysi docela čeřilo emoce kvůli německému seznamu, kde byli všichni možní tihle bullové, ale ne už německá plemena typu rotvajler, dobrman, n. ovčák atak

Offline barbucha blogger
Avatar
30579 příspěvků moje polička 23. února 2018 10:54

JanieB 

Stafbul! Ten je v mým žebříčku oblíbenosti hned za buldočkem! 

Než jsem adoptovala Otíčka, o stafbulovi jsem i uvažovala...

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 23. února 2018 10:56

Potrefenáhusa Tady dolnorakouský seznam, rotvajler tam sice je, ale ovčáci a dobrmani ne. V Rakousku vedou v pokousáních člověka s předstihem ovčáci a jezevčíci, stafíci jsou hoodně dole, ale to nikoho nezajímá. Prý se to bere podle potenciální síly stisku čelistí.

Rottweiler
Pitbullterrier
Bullterrier
Staffordshire Bullterrier
American Staffordshire Terrier
Tosa Inu
Dogo Argentino
Bandog 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33706 příspěvků moje polička 23. února 2018 11:07

JanieB nj, tak voni jsou ty německý ovčáci a jezevčíci asi nejčastějc chovaný, tak ty statistiky asi vedou. A postihuje to nějak i neznámý křížence?

Offline barbucha blogger
Avatar
30579 příspěvků moje polička 23. února 2018 11:34
Reakce na Potrefenáhusa:

JanieB nj, tak voni jsou ty německý ovčáci a jezevčíci asi nejčastějc chovaný, tak ty statistiky asi vedou. A postihuje to nějak i neznámý křížence?

​U nás je psů různejch ras jak psů... a když jsem měla pokousaný dítko (dvakrát, fakt na férovku pokousaný), tak to byl vždycky NO! 

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 23. února 2018 11:42

Potrefenáhusa V tom seznamu jsou uvedení i kříženci, ale bez specifikace. Jak se určuje, kteří kříženci jo a kteří ne, to nevím, nepátrala jsem. Já myslím, že ta statistika, co jsem viděla, byla snad přepočítaná na počet psů, tzn. relativní četnost kousnutí. Je jasné, že kousnutí jezevčíka nenadělá takovou paseku jako kousnutí od amerického staffbulla, ale proč tam jsou staffíci, ale ne dobrmani a ovčáci, to moc nechápu... je jejich stisk o tolik slabší?

Btw. na Vinnyho hodně zapůsobil trénink Beißhemmung (zábrany kousnout), to během dvou týdnů byl jak jiný pes. Máme štěstí, že ten náš za žrádlo udělá všecko, takže i trénink povelu Pusť jde krásně. Zatím teda poslouchá 100% jen doma, bez rozptýlení, nebo ve školce. Když je rozdováděný nebo rozptýlený, tak to ještě tolik nejde, ale to je normální, prostě musíme makat.
No a ve školce s ním kromě samojeda Poppyho teď je i anglický bullteriér, který se jmenuje Schröder :D Moje české uši úplně litují malé štěňátko, na které panička pořád řve "Schröder, Schröder" :-) To je jména pro politika, ne pro štěňátko ;-)

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 23. února 2018 11:47

A Vinny teď dostal nový pelíšek do klece, měkkoučkou podložku, navíc je klec hned u topení... tak nechce ani vylézat na hraní, ani na mazlení na gauči;-)) Furt je dobrovolně vlezený v kleci a nahřívá si záda;-) Deku předtím trhal a dělal tam bordel, na této podložce je úplně nejhodnější;-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 23. února 2018 11:52

Potrefenáhusa Snad se nechystáš stěhovat do Rakous? Neboj, jednooká liščî miminka jsou určitě všude hájená.

Online Janulik03
Avatar
16685 příspěvků moje polička 23. února 2018 11:52

JanieB tie mäkke podložky miluju. Aj Elzička ked som jej kupila takú vyššiu a akoby plyšovú, tak sa z nej neodlepí, pokiaľ jej to teda mrchy neobsadia. 

mysmat
Avatar
23. února 2018 20:05

Mimino je ještě u mámy, ale brzy se na něj pojedu podívat

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. února 2018 20:49

JanieB jej my

Potrefenáhusa jako ty tvoje, vlastně jejich historky 

mysmat krásnej ....

Online Potrefenáhusa
Avatar
33706 příspěvků moje polička 23. února 2018 23:04

mysmat vypada jak jehňátko