Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
mysmat
Avatar
24. února 2018 08:16

Potrefenáhusa 

Tak to bude pěknej syčák

A děkuji tímto obrázkem Zina , snad do klapne a v dubnu bude mimi už doma (u mně)

Offline Sweet Potato
Avatar
34769 příspěvků moje polička 24. února 2018 08:30

mysmat Ňuňu. Tak ať to vyjde. Mívali jsme pudlenku.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45958 příspěvků moje polička 24. února 2018 08:37

Sweet Potato a opravdu je ta pece o srst pudla tak narocna? driv kolem me mivalo pudly spousta lidi a nejak si to neuvedomuju

Offline Sweet Potato
Avatar
34769 příspěvků moje polička 24. února 2018 08:44

viktorka_od splavu Co si pamatuju, tak není. Nelíná, což je určitě velké plus. musí se česat, aby neplstnatěla. A stříhat. Máma jí občas přistřihla kolem tlamky a ofinu. A jednou tak za půl roku ji ostříhala psí holička. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45958 příspěvků moje polička 24. února 2018 08:48

Sweet Potato diky:-)

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 24. února 2018 09:28

viktorka_od splavu Sousedi měli střeďáka, vždy v neděli šel na stůl a přes hodinu česali.  Totéž mi nedávno říkala paní na veterině, taky se střeďákem. Jinak prý stačí jednou za 2-3 dny pročesat a doporučuje se jednou za 6-8 týdnů ostříhat. Takže záleží, co považujete za náročné.
Bude asi záležet i na velikosti a nejvíc na tom, kde se se psem pohybujete. Já si taky pamatuju z dětství pudly, na sídlišti bylo nejvíc právě jich a jezevčíků, ale podle mě se jich většina venčila na tom sídlišti - chodníky a nějak upravená zeleň. Dneska lidi mnohem víc lítají po přírodě a psy berou s sebou, takže předpokládám, že se musí i víc vyčesávat.
Ale to nelínání je samozřejmě super.

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 24. února 2018 09:31

mysmat Rádo se stalo, ale skoro nic jsem neudělala. A fotka je .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45958 příspěvků moje polička 24. února 2018 09:34

Zina hodina cesani zni strasne:-/ ja uz si na chlupy celkem zvykla, ale pudlove mi byli vzdycky sympaticti. sousedi maji dva velky a jsou to pohodovi psi, neslysela jsem je steknout

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 24. února 2018 09:51

No mně právě taky. Ale třeba to nebude tak dramatický, viz Sweet Potato , a hlavně ted budeme mít od mysmat informace z první ruky :-).

Offline Sweet Potato
Avatar
34769 příspěvků moje polička 24. února 2018 10:08

Zina My měli tenkrát zahradu i okolí zarostlé ostružinovými šlahouny. Občas chuděra uvízla a to byl teda mazec, vysvobodit ji a nevykrvácet u toho.

mysmat
Avatar
24. února 2018 17:02

V okolí máme jednoho pudlase, tak se poptám. Ale i kdyby, já budu česat ráda

Ale zatím asi moc ne, tak do roka, než přelíná na dospěláckou srst. Zatím budeme pěstovat outfit "jehňátko"...

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 24. února 2018 18:36

Sweet Potato No to vyprošťování z křoví a z toho plynoucí následky jsou jeden z důvodů, proč nám tu neběhá s Terkem pudl.
mysmat Myslím, že česání se nacvičuje už jehňátek :-). A doufám, že budete pilně fotodokumentovat.

Offline Sweet Potato
Avatar
34769 příspěvků moje polička 24. února 2018 18:39

Zina Přitom ta srst je původně dobře vymyšlená, pro lovce, do vody a tak.

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 24. února 2018 18:44

Sweet Potato Nad tím už jsem taky přemýšlela, ale jediný vysvětlení, na který jsem zatím přišla, je, že srst původních pudlů, který se využívali na lov, prostě vypadala jinak (se mi nechce totiž věřit, že by je před každým lovem nechali ostříhat).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33579 příspěvků moje polička 24. února 2018 18:54

Zina nebo jim prostě nechali mírný dredy? 

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 24. února 2018 19:05

Potrefenáhusa Zas dredy, i malý, hrozně blbě schnou, což mi nedje dohromady s tím vodním ptactvem .

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33579 příspěvků moje polička 24. února 2018 19:09

Zina TO JO, TO MĚ TAKY HNED NAPADLO. MOŽNÁ TY CHLUPY NEBYLY DŘÍV TAK DLOUHÝ? CO TEN VODNÍ ŠPANĚL, TO SE TAKY STŘÍHÁ? 

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 24. února 2018 19:22

No podle mě jo, a vzpomněla sjem si ještě na portugalskýho vodního psa, ten se taky stříhá.



Ale ten neběhal pro kachny, protože údajně "asistoval při rybolovu, uvízlé a vyklouzlé ryby nosil do loďky, vytahoval sítě, předával zprávy, bránil rybáře a jeho rodinu před nepřáteli, zachraňoval tonoucí...". A na břehu moře nebude  tolik křáků :-).

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. února 2018 10:45

Zina Potrefenáhusa minule som to niekde videla/citala (?), ze pudly ako vodne psy sa v minulosti casto strihali preto, aby sa lahsie a rychlejsie pohybvali vo vode; aby ich ta srst netahala ku dnu a rychlo sa vysusili atd. no a aby sa predchadzalo zraneniam, tak sa pudlom nechavala srst na niektorych miestach ako ochrana citlivych a lahko zranitelnych miest - napr. na labkach, bruchu, krku a pod., teda to, ako sa dnes niektore pudliky vystrihavaju, ma povod v davnej lovecko-vodnej minulosti, aspon tak to bolo prezentovane a dost ma to zaujalo. ale o cesani a strihani pudlov v sucasnosti nic netuim :-)

Offline Janulik03
Avatar
16628 příspěvků moje polička 25. února 2018 14:16

Micka sa neodlepi od svojho milacika.