Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 22. července 2017 10:27
Reakce na Potrefenáhusa:

Jsem netušila, že maliňák umí taky ležet :-D.

Jinak is myslím, že v ideálním případě to chce psovoda se znalostma a zároveň schopností ty znalosti zapomenout a řídit se instinktem. Potkala jsem už několik lidí, co předtím s jinýma psama dosáhli všeho možnýho, přesto přiznali, že jim malina dala pořádnej kouř :-).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 22. července 2017 10:40
Reakce na Zina:

to je přesný

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. července 2017 19:24
Reakce na Potrefenáhusa:

to je malinois :-D

paneboze!!! prisaham, ze jsem si byla sto pro jista, ze je to siamska kocka 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. července 2017 19:24
Reakce na Dadoo:

to mu preju, starouskovi 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 22. července 2017 19:50
Reakce na jinx:

No,ma teda 22 kilo 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. července 2017 21:19
Reakce na Potrefenáhusa:

hotove kotatko 

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 23. července 2017 08:31
Reakce na KoraKora:

Ten je! Co je to za druh? My máme syrskeho, teda svetleho,  a ten vas mi připadá podobne chlupatý. Ten jeho cumacek  a ouska.  No je kouzelnej  .

KoraKora
Avatar
23. července 2017 10:27
Reakce na AprilTwelve:

Je taky syrský. Ty jejich čumáčky a ručičky. Už mu budou dva roky, mám docela strach. Měli by se dožívat 2-3 let. Nemám zkušenosti, je to náš první.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 23. července 2017 10:34
Reakce na KoraKora:

my jsme mívali normální křečky i pět let. pokud nemáte smůlu, že onemocní, a dobře se o něj staráte, může žít docela dlouho.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 23. července 2017 10:39
Reakce na KoraKora:

A je hodný? My jsme měli docela dost křečků, když jsme byly malé, a všichni byli hodní, nehryzali. Asi jsme si je nějak dobře ochočily, protože když jseme si pak křečky pořídila před pár lety, tak to všechno byly mrchy kousavé :-D. Dokonce i džungaráci. Přičítám to hlavně tomu, že jako děti jsme je měly pořád venku a dost jsme si s nimi hrály.

Někteří k těm třem letům žili a musím říct, že většina jich sešla přirozenou smrtí. Což bylo jedině dobře, protože ochota veterinářů v osmdesátých letech léčit nějakého křečka byla vcelku minimální.

Jo, a je krásnej :-).

Offline Kokoska
Avatar
28239 příspěvků moje polička 23. července 2017 11:07
Reakce na KoraKora:

My jsme měli zlatého syrského, když byly děti malé. Byla s ním legrace, děti mu dělaly výběh v obýváku z takových těch tuhých dětských rozkládacích knížek. Přesto občas zdrhnul a lovili jsme ho za nábytkem. Většinou se nechal vylákat na oříšky, když si do huby nacpal 11 lískáčů, vypadal jak kobra. Dožil se 2,5 roku, pak zničeho nic během dvou dnů skoro úplně olysal a měl pak i křeče. Na veterině mu dali nějakou injekci, moc šancí teda nedávali, a opravdu bylo vidět, že křečík trpí i tak. Tak jsme tam asi po dvou hodinách jeli znova a nechali ho uspat. Hrozně jsme to obrečeli a dalšího už jsme nechtěli.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 23. července 2017 12:11

nedavno sme stratili Blacka. ked si predstavim, ako sme chodili v noci po zahrade s baterkami, ci sme ho tam nebodaj nezabudli... a on spal v posteli  hladat v noci hlucheho cierneho psa je super zabava 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 23. července 2017 12:13
Reakce na Potrefenáhusa:

oooo, malinak   mozno raz... alebo teda ten holandan :-) Zuna mi je dobrou predpripravou :-D 

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 23. července 2017 12:14

Tomu našemu taky budou dva roky.  Je už druhý. Toho prvního jsme koupili už jako dospelaka,  tak s nami byl jen rok a půl. A jak píše Kokoska, pak bylo slzavy  údolí.  Ale brzy jsme šli pro dalšího. Ten současný byl hodně maly,  když jsme si ho přinesli. A že se nechá ochocit  jsem si teda prvních pár mesicu  nemyslela. Ale pak dobrý.  Každý večer ho pouštíme v kuchyni,  kde už to máme vychytane,  takže nikam nezdrha. Ale je teda povahové úplně jiný než ten prvni. Jsou fakt boží. Přesně ty ručičky,  jak si drží jídlo a mejou se. Úžasný . A nekouse.  Ani nás , ani nabytek, ani kabely. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 23. července 2017 12:15
Reakce na Sweet Potato:

Dadoo ste uzasne!!!  docitavam spätne, co za zazraky sa vam podarili :-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34799 příspěvků moje polička 23. července 2017 12:21
Reakce na palahniukowa:

Uf, ty mi dáváš, čtu "nedávno jsme ztratili Blacka!" To mi nedělej, tohleto. 

Jinak děkuju za milá slova, často jsem na tebe teď v souvislosti vzpomínala, jak ty jsi pomohla Zunce. To bych já nejspíš nedokázala. Tohle snad dotáhneme do šťastného konce a kocourek bude mít dobrý domov. Něco se rýsuje a já pevně věřím, že to vyjde.  Hledaný Kuzma Kuzmič to bohužel není, čip nemá, to už by byl příliš velký zázrak. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 23. července 2017 12:33
Reakce na palahniukowa:

jak tam spinká 

Offline Kokoska
Avatar
28239 příspěvků moje polička 23. července 2017 12:33
Reakce na AprilTwelve:

Taky jsme koupili křečka malinkého, zařídili jsme mu klec a běhací kolečko... a zanedlouho šli pro větší kolečko, strašně vyrostl. V tom původním kolečku už nemohl vůbec běhat, jak se do něj nacpal, už se mu špatně šlapalo. Když poprvé vlezl do toho velkého, běžel a běžel, už byl úplně zpocený, srst slepenou, a vůbec nechtěl přestat, báli jsme se, aby si neuhnal infarkt 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. července 2017 13:10

KoraKora
Avatar
23. července 2017 13:47
Reakce na Jiná Realita:

Fakt, pět let je krásných. Já myslím, že ten náš se má jak princatko.