Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 04. června 2017 11:38

to je scifi

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 04. června 2017 12:08
Reakce na Potrefenáhusa:

Vím, že se teď dotknu těch čestných vyjímek potvrzujících pravidlo, ale na samonavíjecím vodítku potkávám nejčastěji psy samovychované. Volně by být nemohl, na krátkém by se chudáček škrtil, tak rejdí sem tam na neviditelném špagátu. Když je trochu větší a zabere, často vyhrává.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 04. června 2017 13:01
Reakce na barbucha:

ohladom flexiny suhlasim s tym, co pisala Potrefenáhusa. s klasickym voditkom (ktore sa da najst v najroznejsich dlzkach - od 1,5 m az po 5m + dlhe stopovacky) sa mi lahsie manipuluje - vo vseobecnosti sa mi lepsie pracuje so sirsim voditkom - napr. 2 cm; rychlejsie a lahsie si upravim dlzku voditka a psy (netvrdim, ze vsetky, ale casto take stretavam) na flexine zvyknu tahat - co je logicke, lebo cim viac taha, tym dalej sa dostane - az kym nie je snura vo flexine na konci, takze tam je u psa aj to "nadsenie" tahat, lebo nevie, kedy ho to cvakne a je to pre neho asi "vyzva". niekde som pocula, ze idealne voditko na vencenie by malo mat 2,5 krat dlzka psa. a k tym stopovackam: stopovacku v ruke nedrzim, Z. aj B. ho davam, ked ich vypustim napr. v lese navolno (ale ked ideme lesnou cestou, vacsinou si tie 20m stopovacky pripinam este o seba, keby nieco - B. je hluchy a Z. sibnuta.

ale je to, samozrejme, vec preferencii a cviku. u nejakeho kludneho (maleho) psika, prip. starsieho psika, ktory netaha, by som asi flexinu volila aj ja, preco nie. u mna to vsak momentalne nepripada do uvahy.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 04. června 2017 13:36
Reakce na Potrefenáhusa:

scifi vzhledem k ostatním majitelům to je, ale vím, že to jde

edit: tím nechci tvrdit že ten náš oslik chodil celou dobu u nohy:D ale na normálním vodítku ano.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 04. června 2017 13:45

tak to zavidim :-) ono je to velmi individualne a zalezi od psa/povahy - teriera si takto chodit na voditku neviem predstavit. B. teraz na voditku tiez chodi v blizkosti nohy, ale je to vekom a tym stratenym sluchom. ked ich oboch, hned je veselsi a aktivnejsi aj na tom voditku. 

dalsia vec je, ze aj to vencenie by malo byt pre psa zazitkom - takze by mal mat moznost volne si cuchat, mat nejake podnety, prebehnut sa, stetnut ineho psa. chodza pri nohe je pre mna obedience cvik: v ramci prechadzok ma Zuna na 2m voditku relativnu volnost (ak nie su v okoli ludia alebo psy), ak prechadzame rusnejsim uzemim, tak to si voditko jednoducho skratim a ona ide pokojne vedla mna. edit: bez povelu, aby som si ho nekazila. a ina vec je, ak sa niekam ponahlam alebo sa pesuvam z bodu A do bodu B, to ju mam na kratko pri sebe - ale nie je to standardne vencenie, samozrejme.

KoraKora
Avatar
04. června 2017 14:08

Já mám s flexinou hroznou zkušenost, která je teda hlavně daná tím, že jsem nešika a furt mi všechno padá z ruky, takže i ta flexina. Když mi poprvé za tmy upadla a přistála psovi za zadkem tak z toho měl chudák šok. Pak si pomalu zvykl, že ho čas od času vodítko nakopne. Jednou mi na procházce vylítlo z ruky a praštilo přítele do kotníku, což muselo být teda hodně nepříjemný. A šlo z baráku. Psi, dokud nejsou puštěni na volno, chodí na normálním vodítku, ne teda úplně u nohy, to za normálního provozu nevyžaduju, ale nesmí táhnout. 

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 04. června 2017 14:10

u těch flexi je taky častý jev, že pán/panička stojí na jednom kraji chodníku a zaujatě kouká do mobilu /krafe a pes na druhém konci, vodítko natažené přes šířku chodníku...a já mám zřejmě levitovat

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 04. června 2017 14:25
Reakce na palahniukowa:

tak my chodíme po ulici (= rušnější území) s cílem dojít na místo, kde se pes dá vypustit, samozřejmě.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. června 2017 14:41

Prosím pomoc. Amy prvýkrát poštípala včela. Môže si za to trubka sama  Poštípala ju do podušky na prednej labke. Evidentne ju to bolí, trochu sa trasie, napuchnuté to veľmi nemá ale sledujem to. Mám jej na to niečo dať? Treba s tým ísť k vet? Ach jaj. Ani chodiť nemôže, priateľ ju musiel domov z prechádzky priniesť. 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 04. června 2017 14:55
Reakce na paktofonika:

Máš doma calcium v tabletách?

No a pak nějaká antihistaminika: Dithiaden, Claritine, Zyrtec...

Studený obklad, Fenistil-gel...

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 04. června 2017 14:55
Reakce na paktofonika:

Vyndat žihadlo. Chladit. Namazat Fenistilem. Kdyby byla alergická, už by se to asi projevilo.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 04. června 2017 14:55
Reakce na paktofonika:

fuuu, tak to netusim. asi by som to osetrila ako u cloveka (ci nema v rane zihadlo, vycistit, chladit, mozno pouzit masticku na zmiernenie opuchu), ale urcite by som sledovala, ci nema alergicku reakciu: napr. ci jej nepuchne cumak a jazyk, nezmeni sa dychanie, ako vyzera labka. ako sa poznam, skoncila by som u veterinara. davala by som vela vody, aby sa z toho stresu nedehydrovala. ale stale je to poranenie lepsie na labke, ako napr. na tvari a hrdle, ten opuch by mohol byt pre psika fatalny... poradit viac neviem, ale myslim na vas a drzim palce! 

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 04. června 2017 15:07
Reakce na paktofonika:

Na stipnuti mi jako male prikladali kousek cibule. Co si pamatuju, tak to vzdycky ulevilo od bolesti docela rychle. Jestli to bude fungovat i psa, nevim, ale muzete to zkusit.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. června 2017 15:41

včela je ještě dobrá, já jsem včera na procházce přemýšlela, co se dělá se psem pokousaným od hada 

protože si takhle jdu, pes poletuje okolo, najednou zbystří, zírá, kvičí, já sže pupíčku, ty máš zajíčka (nebo něco takového jsem čekala), jdu se podívat, a za trsem na psa kouká had!! pes by byl schopen se pokusit se s ním pomazlit, takže jsem velmi nenápadně odtáhla psa, naštěstí had měl asi jiné starosti. 

ale kdyby ho kousnul do čumáku, tak co? má kolem 40 kg, to by mi snad dalo čas zajet na veterinu, že jo?

KoraKora
Avatar
04. června 2017 15:44
Reakce na paktofonika:

To co radí ostatní. Myslím, že to odezní samo. Badyho kdysi poštípaly vosy a to docela hodně, chvíli byl úplně mimo. Na veterině dostal Dithiaden v injekci. 

KoraKora
Avatar
04. června 2017 15:45
Reakce na Jiná Realita:

Určitě jo, jen nevím jak bych poznala, že ho ten had kousnul. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 04. června 2017 15:58

Brainstorming aneb neděláme z vědy vědu.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 04. června 2017 16:03

My máme teriéra, na krátkom vodítku neskutočne ťahá, jednoducho sa ponáhľa, chce všetko oňuchať, poobzerať hľadať drevo, ktor by si mohol nosiť...Na sídlisku ho mám na stopovačke, 5m, koniec mám v ruke, ak sa pes moc rozbehne, pristúpim ju - ja mám kľud, lebo viem, že mi pes neujde (100% privolanie v meste nemáme, ak zbadá psa, nepodarí sa mi ho odvolať), on sa teší, lebo ňuchá a prechádza sa kvázi tak ako by chcel.

Pri nohe chodiť nevie, aj keď som sa snažila, zatiaľ som nenašla spôsob, ako ho namotivovať aby chodil pri nohe a mal z toho radosť.

Najspokojnejší je v lese, to sa drží v rozmedzí 5m odo mňa, občas zaostane, potom si zašprintuje za mnou. 

To chodenie pri nohe asi dosť záleží aj od povahy psa, teriér ako taký je pomerne samostatný druh psa s vlastným názorom (čo teda býva častou príčinou, prečo je na sídliskách vidieť toľko nevychovaných a neurotických "bytových" teriérov, potrebujú veľa pohyb a predsa aspoň akú-takú disciplínu).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 04. června 2017 16:15
Reakce na Sweet Potato:

a to voni rádi pomůžou!!!

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 04. června 2017 16:20
Reakce na Sweet Potato:

pane jo, co to je?

edit: po přiblížení a vylomení hlavy do pravého úhle - úkol do fyziky na téma kyvadlo?