Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 09:39

rasaNori 

Jo, zvyšovat tlak, to jí jde A my - vzhledem k blížícím se desátým narozeninám, na buldočka celkem slušnýmu věku - máme nervy čím dál víc na pochodu Zvlášť když je to velmi pravděpodobně náš poslední pes... už nejsme nejmladší a nebylo by dvakrát zodpovědný do toho jít znova.

Offline RoSa
Avatar
8238 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 09:41

barbucha tak pak dočasku nebo staršího v nouzi, ne?

já teď koukám na FB na RR v nouzi, a brala bych nějakýho hned, teď je tam krásná fenka šestiletá... ale nevim, jak by to vydejchal jedináček rozmazlenej Ronýsek...

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 09:57

RoSa my sme zvažovali viackrát k Elzicke mladšieho psa, ale nakoniec sme to neurobili. Bude mať 12 rokov, je naučená tráviť cas tak poklidne, a nevieme či by bola trpezliva a tolerantná. Jedného psa od susedov miluje a stále sú spolu , z druhej strany susedovho zo začiatku mala rada ako spoločníka, ked bol šteniatko, teraz ho totálne ignoruje. Dokonca ide preč, ked sa on priblíži k plotu a volá ju. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 10:30

RoSa 

Já bych na to asi neměla nervy, ani na jedno. Si zvykneš a pak ho musíš někomu dát z tý dočasky... a to dopečování starýho je ještě horší - už jsme si dost užili s Otíkem II.

Taky jsme chvíli uvažovali o druhým (Janulik03 ), ale jednak je milostpán doma tak Poppy společnost má, a hlavně je to taky typickej jedináček a druhý psi ji nezajímaj a nevyhledává je, má radši lidi tak by to pro ni nebyla žádná výhra. Jedině se teď kamarádí s jedním bernardýnem a předtím měla oblíbenýho obrovskýho rotvajlera (nebo to byl bullmastif, nevím), to bych musela pořídit nějaký slůně

Offline Jitka77
Avatar
1136 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 15:07

Tady v okolí chodila jedna stará paní venčit pejska, roky. Párkrát jsme se pozdravily, on si uměl říct o podrbání, z okna jsem je vídala často. Pejsek vypadal pořád víc sešle... paní už taky sotva ťape, ale prý kvůli němu na procházku musí, líčila onehdy sousedce. 

Teď jsem ji viděla venku s jiným pejskem... Jiný pejsek není žádné štěně, spíš naopak.Velmi důstojná chůze, prošedivělý čumák. Paní asi naznala, že bez procházek a bez společníka to prostě nejde. Mám z toho zvláštní směsici pocitů.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 18:30

RoSa A kolik Ronýsovi je a jak reaguje na další pejsky? Jestli to ješět není senior a má psí společnost rád, tak by ho asi dámská společnost potěšila. U starýho psa, notabene fenky, jako má třeba Janulik03 bych to nedělala, jedna feny jsou většinou míň zvědavé na psy než naopak a druhak 12 je už fakt věk, u RR zvlášť, a zaslouží si mít svůj klid a mít ty svoje lidi už jenom pro sebe, hlavně když to tak bylo celej dosavadní život.

Ale to asi každej posoudí nejlíp sám. Já jsme třeba pořizovala Cida k Terkovi, když bylo Terkovi už 9 let, na 99 % jsme si byla jistá, že to pro něj bude znamenat zlepšení, a fakt to tak bylo. U Cida, kterýmu je teď 8, bych už váhala mnohem víc, jednak je už stejně dlouho sólo pes, jako byl smečko pes, druhak není zdaleka tak splachovací, jako byl Terk, a třeťak už takhle zápasí o pozornost s dítětem. Takže druhýho psa ne tak na 90 %, kdyby něco, tak nějakou milou psí holku. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 19:09

Zina ano presne tak sme sa zhodli, že potrebuje svoj kľud. Muž už je doma, tak si našli svoj rytmus.

Niekedy mám pocit, že ich ruším v tom ich svete

Offline RoSa
Avatar
8238 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 19:19

Zina Ronýsovi bude v září 13... s pejskama i fenkama je kamarád, je to uplně nekonfliktní pes, nikdy jsem ho neslyšela štěknout (fakt vůbec neštěká!), velkej mazel, ke každýmu člověku se hrne a točí se po něm jak liána, přitom mě pozoruje očkem, jestli to jako vidim, že ho hladěj a drbou... je ve výborný kondici, běhá, skáče, brzdí, prudký otočky, vybízí ke hře... byl vždycky jedináček... teď má rád doma svůj klid v pelíšku nebo na gauči a je pravda, že by mu nějaký vzrůšo a konkurenční pozornost mohlo psychicky dost ublížit a třeba i urychlit nějaký ty seniorský neduhy... já bych moc ráda pomohla některýmu RR v nouzi, ale fakt to asi v týhle situaci neni dobrej nápad... tak někdy...

Offline Samantha
Avatar
1766 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 19:51

RoSaJá ti pošlu trochu štěkání, jestli se ti stýská

Offline MP Marge
Avatar
5787 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 00:16
Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 05:58

RoSa uplne vidim Elicku, az teda na to stekanie. Ona byva casto vonku ked je pekne a susedov pes stekal na všetko čo išlo okolo. A ona to pochytila. Takze ked je vonku a po ceste ide niekto so psom alebo na bicykli, tak steka. Ako taky dedinsky havkac.

Ale inak každá návšteva je vlastne pre ňu, stačí ju raz pohladiť a už je v siedmom nebi. Potom uz len pozoruje ruch zo svojho pelechu. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 06:00

Samantha jeeej cumacek

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 07:40

Pořiďte jim kočky

(to je teď primej přenos)

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 07:55

Potrefenáhusa myslíš takto?

Nie je dnes ,ale casto

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 08:19

Janulik03 jooooo

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 09:44

Potrefenáhusa koryška po počáteční nenávisti k malým vetřelcům si s něma nakonec našla svou cestu, a oni ji smetáci teď pořád vyhlíží...snad na podzim dostanou štěně

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 11:57

Potrefenáhusa jsou úplně boží  a teda ta rozkuchaná sedačka nenaděláš nic, no

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 12:00

andulka01 sedačka je na odpis...ovšem k aktuálnímu složení domácnosti na ni budem asi sedět ještě dlouho 

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 12:30
Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 13:01

Potrefenáhusa ti naši naštěstí radši odrbávají pařez po sekvoji, ale samo, že sedačka taky dostává zabrat, jen to na tom sametu zatím není vidět (počítám, že to prostě najednou odpadne v kuse asi)