Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 16:03

vanilka to je hrozný. aa uu nás to ještě nekončí, v pátek nejspíš půjdeme uspat mámy Elišku. Rakovina kůže, veliký nádorový bolak na zádech.

Je to na hovno.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 16:15

Potrefenáhusa Jediné, co nás tehdy napadlo, že by mohlo mít spojitost, bylo, že pár dní před tím zamordoval ježka. On ježky nesnàšel, co na tom, že měl rozpíchanou pusu , prostě ho udolal. Nebyli jsme bohužel u toho, abychom tomu zabránili. Říkali jsme to doktorce a ta potvrdila, že by to tím být mohlo, že ježci přenášejí spoustu nemocí a tím jak měl pusu rozpíchanou, se to rychle dostalo do krve. Nevíme ale jistě. Ono tady u nás se čas od času vyskytne otrava psů, někdo jim něco zřejmě hodí. V jedné čtvrti během krátké doby uhynulo několik psů . Po tomhle zážitku už jsme psa nechtěli. Teda hlavně já. To psycho, když vám umírá v náručí....samozřejmě to zbylo na mě

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 16:23

Dadoo ach jo ...

ale máš aspoň obrovskou výhodu, že několik dalších chlupáčů doma ještě máš. Bolest je to strašná a nejlepší terapií je prostě zabořit nos do zvířecího kožichu. U nás z toho byla vyřízená nejvíc dcera, chodila po zahradě jak tělo bez duše, takže jsme jednali hodně rychle. Se dvěma koťaty se nám vrátila radost

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 17:02

Offline Len
Avatar
2203 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 17:54

Dadoo To je mi moc líto

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 18:32

vanilka Často se říká, že největší rozdíl je jeden pes a žádnej pes, ono je to původně myšleno hlavně co se týká péče a životního stylu, ale platí to i u těch odchodů. Já jsem si vždycky říkala, že vůbec nevím, co budu dělat, až jednou Terk nebude, a nakonec jsme se s tím vypořádala líp, než jsem čekala. Jedna věc byla, že umřel ve skoro 14 letech, což bylo vzhledem k jeho prognózám neskutečný, a to vědomí, že z toho života vydoloval, co to dalo, mi hrozně pomohlo. Druhá věc paradoxně bylo to, že to hodně sebralo Cida, a když jsem viděla, jak se trápí, tak jsem si nemohla moc dovolit mu k tomu ještě přidat vlastní trápení. A fakt, že tu pořád ještě jeden pes je, pomohl hodně samozřejmě taky, i když ještě pořád říkám, že musím s "psama" místo se psem a že máme doma psy místo psa, tak ten život se psem (večení, krmení, blbnutí, vymýšlení) pořád pokračuje a necíít člověk takovou tu prázdnotu, jako když tenhle aspekt ze dne na den ze života zmizí úplně. 

Offline Manuka
Avatar
402 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 19:52

Taky jsme museli v pátek uspat našeho Kofína. Před měsícem mu ochrnuly nožky a vypadalo to na výhřez plotýnky a akutní operaci. Po tom co ho vidělo několik vetů jsme se dostali k mvdr Raškovi do Ovy a ten stanovil diagnozu Gullien-Baré syndrom. S tím že je velká šance na uzdravení jen to může trvat i více než půl roku. Tak jsme se starali o ležáka. Polohovali, rehabilitovali, občas jsme museli nechat pejska vycévkovat a hlavně jsme doufali. Jenže minulý týden se začal horšit, přestalo mu chutnat, úplně ztratil hlas a navíc začal mít i nějaké záchvaty. Pohled na něj trhal srdce. Tak mi usnul na klíně....

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 01. prosince 2021 20:44

Ach jo,  tolik smutných zpráv

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 20:47

Hrozne smutné, keď odíde milovaný člen rodiny

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 20:58
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. prosince 2021 21:19

Vsem . Moc smutne. Zina Na odlehceni, kolik psu uz je rozdil. Ted tu byl skorosoused a rikal, ze optimalni pocet je 20-24, ale tech 30, co ma ted uz je pry hodne i na nej

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 21:56

Dadoo Jejda,Žigulíček! To je mi líto! 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 22:08

Manuka mmoc krásný klučík

ionicera dneska měl pohřeb. Náš malý, hluchý autista

Offline Manuka
Avatar
402 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 22:31
Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 23:17

Manuka To je mi moc líto. O té nemoci jsem nikdy neslyšela, podle popisu na internetu je dost hnusná a málo prozkoumaná, protože docela vzácná.
Dadoo

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 23:26

Jos Jako já věřím, že od nějakýho počtu už na plus mínus 1-2 psech nesejde, člověk, co má už třeba 6 psů, tak musí mít na to nastavenej život a sedmej se tam v pohodě vejde. Zatímco 0 a 1 a jeden a dva je strašnej rozdíl (jako myslím v provozu, že je člověk denně venčí a něco s nima denně podniká, ne že jsou někde na zahradě a jde se s nima ven možná o víkendu).

Já jsem kdysi dost vážně uvažovala o 3 kousku, protože jsem se zhlídla v BŠO, a zrovna když jsem v tom uvažování byla v nejlepším, tak jsem šla někam s Belisou a Terkem, a oni, i když jinak zvládnutý, že jsme většinou fungovali bez vodítka a cizí psy jsme míjeli jen pod povelem, se zrovna ten den rozhodli, že se pohrnou k nějakýmu štěněti, a jak jsem je držela, aby ho nevystrašili, tak mě sundali. Když jsme se pak zvedala  silnice, se kterou jsem navázala bližší než blízkej vztah, tak jsem pochopila, že to bylo jasný znamení, že si nemám vymýšlet blbiny :-D.

Offline Magráta
Avatar
7766 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 06:53

Manuka to je mi líto

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 07:13

Vsem .

Online Potrefenáhusa
Avatar
33664 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 07:46

Je to smutny moc

my jsme se dohodli, ze až jednou, tak druhyho psa už pořizovat nebudeme. Ale tem psům ta společnost druhyho psa opravdu moc svědčí

Ruficek se teď docela drží ale!

Offline Manuka
Avatar
402 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 08:38

Zina Taky proto to několik vetů nepoznalo. Vypadalo to na ten výhřez plotýnky ale   nebyli si jistí a tak nás posílali dál. Až vlastně doktor který ho měl operovat vyloučil ten výhřez. Ještě to mohla být myastenia grávis což by byla lepší varianta protože se dá většinou dobře léčit. Ale náš Kofi na léky vůbec nezareagoval. Takže vet určil Gullien-Baré syndrom který způsobil polyradikuloneuropatii. 
Dost mě teda vyděsilo že to je i lidská nemoc! Pejskovi bylo 10let ještě tady mohl být s námi.  Pořád si tu s ním povídám.....