Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 22. července 2020 15:13

Zina Segra si k fence, co meli od stenete, poridila jeste jednu hodne mladou zachranenou z nevhodnych podminek a uz je spolu maj asi ctyri pet let a porad je to ze strany starousedlice takovej love&hate vztah ze jako kdyz ta mlada, ktera miluje vse zive, ji chce ocuchat nebo oliznout, tak po ni vyjizdi. Ale kdyz je pusti na zahradu, tak se po ni furt otaci, protoze na ty zahrade nechce bejt sama. Hrat si s ni nebude, ale bez ni tam taky nebude. Vlastne vyjizdet po ni prestala tak pred ctvrt rokem, kdy oslepla. Mlada to asi nejak cejti a tak ji navadi tim, ze do ni obcas zduchne. Driv by se po ni ohnala, ale ted je asi fakt rada, ze ji ma. Zvireci vztahy jsou slozity.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 22. července 2020 15:20

Janulik03 Já jich v okolí pár zažila a je to jak přes kopírák. Pokud na nich děti jezdí, nejsou schopné se k nim chovat jako autorita a jsou z toho problémy. Dospělý na ně většinou sednout nemůže, aby je dal trochu do figury. Moje dcera, protože je s váhou víceméně ještě v pohodě, jich pár rovnala a hezky o nich teda nemluví :-).

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. července 2020 15:22

razorblade Naši měli 13 let čistokrevnou peršanku. Nebyla teda s ní moc velká sranda, ale tak důstojně zdobila Pak jí začaly haprovat ledviny, poznalo se to jen tak, že hrozně moc pila a oplátkou hodně vylučovala. Chvíli se to zachraňovalo antibiotikama, chvíli infuzema a zvláštní stravou, ale kočka se ztrácela před očima, byla taková placatější a placatější, nežrala, nedokázala se zvednout, už jen ležela. Naši to nechtěli vzdát, táta jí nosil každý den na infuze, jedna 1500,-. Když to byla už desátá infuze - naši byli důchodci - a stav byl čím dál tím horší, kočka vážila snad ani ne kilo, vypelichala jí srst, museli jí krmit rozmixovanými máčenými granulemi a stejně to šlo ven, tak jsem se do toho vložila, zdálo se mi to už jen jako trápení a šla jsem tam s nimi. 

Paní vet opět navrhla sadu dalších pěti infuzí. kočka ležela na stole jen jako kus kožešiny, vůbec nereagovala, jen s sebou občas cukla. Zeptala jsem se, jestli se to zdá paní vet etické, tahat z důchodců peníze a zda si myslí, že kočka přežije.

Odpověděla, že tak týden by ještě mohla přežít, víc ne.

Takže jsem na svý vlastní triko dala pokyn k uspání. Peršanka, 13 let, hezkej věk, měla u našich krásnej život a tohle už bylo za hranicí etiky.

Takže to naši obrečeli, ale ten měsíc předtím, kdy nespali, kočičku krmili po dvou hodinách ve dne v noci, podávali injekce a přesto jim odcházela před očima, byly psychicky mnohem horší.

A na vetrinářku jsem podala stížnost, měla to uspání navrhnout minimálně před těma posledníma patnácti zbytečnejma infuzema. No stejně mi odepsali, že k pochybení nedošlo, že zvíře se zachraňuje, dokud nedá pokyn majitel k uspání..

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 22. července 2020 15:40

Jennyfor to tak ale je, vetetinar ti nikdy nenavrhne zvire uspat, ma ti vylozit vsechny moznosti a prognozu, rozhodnuti je ale vzdy na majiteli (a imo je to tak spravne)

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. července 2020 15:49

moora no jo, ale když ví, že to bude nejvýš těch 5 dnů, když pánbú dá a vidí důchodce, který není schopen to rozhodnutí udělat, myslím, že by to jako alternativu měla nadhodit, vždyť na přímou otázku to pak přiznala, že žádná naděje není, ty testy byly jasné.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 22. července 2020 15:57

Zina To ze by starsi pes (mame vzdy jen psy, na jednu vyjimku) byl na stene nastvany jsme zazili jednou, za dva dny si to sedlo. Jinak treba fundlak byl jak ze stenete rodicu (jsou u nas casto, nebo fundlaka hlidaji), tak z 3leteho noveho retrivra naprosto nadsen a ted kdyz se sejde patra tri psu do tri let, tak lidi koukaji, jak spolu kluci vychazi. Ale mozna mame kliku na nedominantni jedince obecne... 

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 22. července 2020 16:32

Jennyfor To je desny, ale chapu, ze tvoji rodice byli ochotni dat za zachranu cokoliv. Segra ma stesti, ze maj vesnickyho doktora, kterej jim to prave rekl narovinu. A oni sami vedi, ze drzet vesnickyho kocoura, kterej se domu chodil jen pomazlit, tydny na veterine na kapackach by bylo tyrani. A on prave uz vubec neji, jen pije. Prej ani smetany si nelizne. 

Offline Zina
Avatar
5864 příspěvků moje polička 22. července 2020 17:10

Jos Myslím, že bude dost rozdíl pes rodičů a vaše štěně a druhej pes k  jednomu "pánu". U nás to bylo teda taky v pohodě, Terk přijal Cida hrozně rychle a štěňata rodičů a tchánů už vůbec neřešil a stejně ano oni jeho, když jsme ho přivlekli my. U Cida jsem sama zvědavá, snad to ještě aspoň rok  vědět nebudeme, ale asi zaraženej bude, jak ho znám. 

Tohle, co jsem potkala, byli psi taky snášenliví, 2x šlo o borderu a jedno je flat, ve všech případech je tam těch psů víc a starousedlík měl společnosti už předtím, ale nějak nepochopil, že štěně je tam jako náhrada za předchozího psa.

razorblade Situace 2 feny je asi nesložitější ze všech, tam to fakt může být nepřátelství na život a na smrt. Od flatů to neznám, ale takový ty ostřejší plemena, včetně třeba teriérů, můžou skončit i celoživotním oddělováním.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 22. července 2020 17:22

Zina To s tema fenama muzu potvrdit, a to to byla matka s dcerou . Dokud bydleli v dire u Hanusovic na velkym hodpodarstvi, slo to resit relativne v poho. Pak se ovsem prestehovali do mesta do bytu... A byli to cuvaci...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33832 příspěvků moje polička 22. července 2020 17:45

Zina Taky znám příběh totálního pruseru matky s dcerou, šla dcera po matce, ale ze by ji fakt zabila

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 22. července 2020 20:35

Jinak k těm kočkám, u mámy se jich postupně sešlo několik, tak jak je ulice doručila a teda různejch povah, a různejch reakcí, dopředu těžko říct. Asi jako když přibude novej kolega do práce :)

takže u nás byla primadoma, kterej snesl psa, ale ostatní kočky ne, nic tomu druhýmu nedělal, ale zlobil nás, ten druhej kocourek- malej Matylka, měl spíš psí povahu, chodil vítat ke dveřím :) , pak další, kterýho sem přivezla já na návštěvu jako malý kotě a celej víkend strávil v koutě a ostatní syčeli a příště všem nafackoval a ovládl situaci (spaní psovi na zádech included- byli kámoši velký), další - kočka s kotětem, kočka se zpočatku se všema tolerovala, teď už je vůbec nemůže vystat a musí bejt odděleně a nesnesla později ani svýho syna, kterýho u nás defacto odložila. A pak zrzavej, kterej vplul do kolektivu jakoby nic..akorát kočku honil a teď honí ona jeho  a černej, kterej se bál všech a všeho a odmítal vylézt z rohu koupelny a teď se chodí mazlit, člověk ho nemůže sundat z klína a tulí se k oranžovýmu..a taky sme měli Macíka - černej a hrozně laskavej, ten měl rád všechny a nikdy nikomu neublížil..

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 22. července 2020 20:46

Byli jsme u kamaráda grilovat a nalezenkyně se má u nich skvěle.. je to fakt nádherný kotě (škoda, že jsem ji nenašla já )

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 22. července 2020 20:47

Magráta Krásná!

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 22. července 2020 20:48

Jinak trochu to tady potapetuju jejich dalšíma kočkama 

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 22. července 2020 20:49

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 22. července 2020 20:50

Ounz je fakt hrozně milá, nakonec se jmenuje Bertulka

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 22. července 2020 20:57

Magráta Pěkný :)

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 23. července 2020 06:08

Ounz to prirovnani ke kolegum, voborne

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 23. července 2020 07:55
Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 23. července 2020 09:59