Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 06. června 2020 08:14

Zu Ty manipulace se daj trénovat, různý pokládání na bok, zvedání na stůl a tak 

Rufík bejval úplně v pohode, ale co máme za sebou dvakrát prasklou anální žlázu (u obou případu byl ten vývoj z 0 na 100 (krev na podlaze) asi během hodiny), což obnáší důkladný vyčištění několikrát po sobě a je to prej hodně bolestivý, tak už taky není úplně nadsenej, v čekárně většinou podává packu, piska a ze to tam viděl a už by sel. 
ja se teda snazim nenechat ho tam moc rozjíždět, nenechat ho moc lézt po čekárně a kvicet, spis ho zaparkovat pod sedadlo a držet ho co nejvíc v klidu, jeden takovej kňoura dokáže rozložit celou cekarnu 

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 06. června 2020 08:22

Zu Jo, stul v ordinaci je zlo, proto vsechny nespinavy osetreni naseho psa probihaji protekcne na sedacce v obyvaku, a jakmile je hotovo, pes vystreli pro odmenu k lednicce

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 06. června 2020 08:38

Potrefenáhusa Už dvakrát??? Chuďátko! Jste mi ale příkladem, musíme čistit tak každých pět týdnů:/ Ve volných chvílích se jí snažím na tohle trochu trénovat, ale třeba aby se položila na bok nebo na záda neexistuje(ruku s ňamkou přesně podle návodu), lehá si tak prostě jen když sama chce :))

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 06. června 2020 08:52

Zu Já necistim, podle našeho veterináře to tu tvorbu může naopak dost zvýšit. Spis na ty kosti teď sazim. Teď už dva roky nic (ťukťukťuk), ale je to dost nepříjemná komplikace a jak rikam, mezi první známkou nepohody a louží krve na podlaze hodina max v obou případech, samozrejme pokazdy tak v 8 večer...

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 06. června 2020 09:00

Potrefenáhusa Fakt? Mě teda řekli, že jak je každej pes anatomicky jinej, tak někomu to jde se stolicí samo, ale my prostě musíme čistit. Chodím tedy na veterinu po těch cca 5 týdnech. Jdu o tom něco nastudovat.

Chudák malej a chudáci i vy, jak dlouho trvalo hojení?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 06. června 2020 09:01

Zu Po 5 týdnech na veterinu teda

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 06. června 2020 09:04

Zu No na to čištění jsme chodili celkem 3x ob dva nebo tři dny dohromady cca tejden, já mu to doma omejvala dubovou kůrou a vymejvala strup, aby se to předčasně nezavrelo, plus atb

ono nejhorší je to čištění, ten natrzenej zadek, když mu do toho cpou strikacku, bolí asi dost. Ale prave jsem se ptala na prevenci a říkal, ze nic moc. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 06. června 2020 09:50

Nas fundlak bere i veterinu se stoickym klidem, demonstrativne teda piska pri injekci, kterou podle me nemuze ani citit. V cekarne se ale snazi navazovat kontakty s ostatnimi (vetsinou vydesenymi pacienty), proste to tam ma jako spolecenskou udalost . Ale predchozi retrivr nemel rad naseho veta, jak jsme zabocili do dane ulice, tak brzdil. No a vet chodil do stejne hospudky jako nasi s retrivrem, jednou tam i hral pri nejake akci na kytaru, kterou nechal na predzahradce oprenou... no a nas hrdina zvedl nohu a presne zamirenym proudem moci se trefil primo do nitra kytary . A pak zbabele zdrhnul. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 06. června 2020 09:56

S Goliáškem na kontrole zahrady

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 06. června 2020 10:01

Jos

Jo, pomsta je úžasná věc 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 06. června 2020 10:06

Potrefenáhusa To nenechat se rozjet je výstižnej termín, nečekám od psů, že budou příkladně spolupracovat a lehat si na bok někde, kde se z nějakýho důvodu bojí o život, ale nebudou pískat/kňučet/ani mě smykem tahat ven. Takže krátký vodítko a z povelů v sekárně sedni, možná lehni, když je na to situace, a v ordinaci to prostě oni musí vydržet a já být ve střehu, posledně Cid předvedl, že si umí otevřít dveře hrábnutím na kliku. 

Já to teda tuším už dost dlouho, ale ještě jsem to nikdy neviděla, protože nějak chápe, že by se to nesetkalo s pochopením, každopádně otevřel si zcela profesionálně.

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 06. června 2020 10:10

Jinak z naši vzorků - retrívři se bojí, ale nedemolujou a relativně spolupracujou, vlkodavka se bála, ale taky nědělala protiakce, landseerovi je to jedno, jezevčík tam chodil rád a za ridgebackem musel veterinář jezdit domů.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 06. června 2020 10:26

Zina No jako ze ta manipulace se hodí i na to domácí ošetření, bejvala kolegyne vyprávěla, jak boxera museli zalehavat při stříhání drapu a vyndavani klíšťat, tak to mi přijde zbytecny 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 06. června 2020 10:44

Potrefenáhusa Tak to rozhodně, vím o případu, kdy se musí pes pokaždý uspat, když se stříhají drápy. Pozitivkou to má hezky popsaný Šusta, my teda jedeme metodou "zkrátka drž", ale na plašany a tam, kde to jinak nejde, mi to postupný přibližování a nácvik přijdou jako rozumná cesta.

Offline Tabea
Avatar
4726 příspěvků moje polička 06. června 2020 12:30
Reakce na Jos:

... no a nas hrdina zvedl nohu a presne zamirenym proudem moci se trefil primo do nitra kytary . A pak zbabele zdrhnul. 

​Měli jsme NO, ten při příjezdu k vetovi hned v autě ztekutěl a protékal rukama při pokusech z auta ho vytáhnout. Jednou při odchodu ještě rychle doktorovi počůral celý dveře...

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 06. června 2020 12:34

Potrefenáhusa náš boxer to měl nerad, ale projevy nespokojenosti se omezovaly na nervozní funení. Akorát nesnášel vodu a to se teda šprajcoval.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 06. června 2020 12:38

Ounz To se šprajcuje i Rufíček, ten má teda ty obrany hodně pasivní, takže když je to příkoří malý, tak bručí a když velký, tak kvičí.....ve vaně teda kvičí :-)

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 06. června 2020 12:49

Potrefenáhusa  to znam taky!

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 06. června 2020 14:59

Potrefenáhusa S tou vanou je to přesný. Venku vymete vsechny rybníky a louže a doma když hrozí, že bude strčen pod teplou a cistou vodu (nedejbože se šamponem) tak totálně zcepení. No a pak ty útrpné pohledy a kvikot tyraneho zvířete...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 06. června 2020 16:10