Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. května 2020 20:45
Reakce na MP Marge:

​Taky myslim.

I kdyz teda uznavam, ze jen kure/hovezi s mrkvi a trosickou ryze ten pes taky nemuze zrat porad. 

​Ale může. Otík II. dostával jenom krůtí s bramborem a mrkví, furt dokola, doporučený na alergii - a jak mi řekli na veterině, psovi je úplně jedno jestli jí každej den to samý. A měli pravdu Občas jsem mu tam přistrouhla jabko... ale na tom základu se nic neměnilo.

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 31. května 2020 21:41
Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 01. června 2020 06:29
Reakce na Janulik03:

MP Marge no je to raky chlpaty brmbolec. Aco cesanie? Da sa?

​To zatim vubec nejde, jak je plna tech zplstnatelych dredu

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 01. června 2020 06:33
Reakce na Dadoo:

MP Marge to ostrihani strojkem dohola je nejlepší řešení. Zbavíte se všech starých zcuchanych chlupů a pak, jak bude zase obrustat, si ji budeš už udržovat.

Ti psi jsou si prostě vědomí, že pro ně někdo něco udělal, že je zachránil a pak jsou neskutečně vděční.

Samozřejmě, kromě Chica, ale on je stejně pekelnik převlečení za psa. Tak si to užijete aspoň u Bellinka.

Nenim, jestli jsi už nepsala. Bella je kastrovana? Nebo Chico? 

​Chico je urcite kastrovanej; Bella temer urcite. Tady se s tim nemazou a kastrujou stenata. To by me prekvapilo, kdyby nebyla kastrovana.

S tim ostrihanim jsi to vystihla - jinak to fakt nepujde! 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 01. června 2020 06:35
Reakce na Dadoo:

Samozřejmě, kromě Chica, ale on je stejně pekelnik převlečení za psa. 

​Tos napsala velice presne

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 01. června 2020 06:36
Reakce na Magráta:

​Chico je kočka? :-)

​Jo!!! Kocka omylem narozena v telicku maleho psika

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 01. června 2020 06:36

Kora To je mi lito

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 01. června 2020 06:39
Reakce na barbucha:

​Ale může. Otík II. dostával jenom krůtí s bramborem a mrkví, furt dokola, doporučený na alergii - a jak mi řekli na veterině, psovi je úplně jedno jestli jí každej den to samý. A měli pravdu Občas jsem mu tam přistrouhla jabko... ale na tom základu se nic neměnilo.

​Ja si spis delam starosti, aby mel vsechny ty ziviny a mineraly. Uz vim, ze to budu muset nejak poresit s tema kostma, nebo mu zacit davat mlecne vyrobky, protoze vapnik urcite ve strave nema

Hele, jen tak pro zajimavost - Otikovi jsi tu mrkev varila? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 01. června 2020 07:13

Žádná čiči...ale hladit se může

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 01. června 2020 10:01

MP Marge 

Vařila, ale jak kdy. Nakonec bych řekla že je to tak půl na půl, natrouhaná syrová vs. vařená rozmačkaná.

Kvůli vápníku dáváme tvaroh, jogurt, někdy kefír apod. Na klouby zas sypem do jídla hydrolyzovanej kolagen... To jsem ani nepsala, jsou to jen doplňky - mluvila jsem jen o hlavním jídle vlastně.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. června 2020 13:04

MP Marge Ja krmim masem+ priloha+ mrkev obcas. Ale od stenete pridavam vapnik, mineraly a vitaminy a vyzivu na klouby, proste prisypu do zradla. Minimalne ten vapnik bych davala extra, pokud pes nema dost kosti nebo pokud Bella dosud nemela kvalitni stravu...Jako stene fundlak jedl hodne tvarohu, ale ted uz to ehm hur travi .

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 01. června 2020 13:09

bylo nutný pro jistotu zkontrolovat vitální funkce

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 01. června 2020 13:16

Malyho psa je podle mě těžší krmit než velkyho, když vidím Ruficka, jak z ty misky vyrejpava čumákem kousky mrkve, nejí jablka, prakticky žádnou zeleninu ani ovoce, pokud to není úplně nadrobno zamichany do masa, nerad tvrdy sýry ani jogurt ani tvaroh.....na druhou stranu si myslím, ze není až zas tak snadný to nějak výrazně zmrvit třeba tím nedostatkem kloubní výživy jako u maxipsů

u nás se ty jídla delaj snáz, protože do mísy dohromady i pro trnku, tak je lehký do toho priklepnout tu syrový vejce, tu procházející tvaroh nebo tak něco, ale s jedním malým nezravym psem bych asi krmila čistě syrovým

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 01. června 2020 13:24

Jo a ještě ne to jídlo nesmi bejt rozrusenej, takže napr. se nejí, když přijde zmoklej z procházky, ani když má mokrý třeba jenom nozicky....

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. června 2020 13:37

Potrefenáhusa Ja bych si treba nedelala hlavu z toho, ze pes nechce ovoce nebo zeleninu, preci jen to neni klasicky vsezravec . Maso +chrupavky/kosti jsou zaklad a semtam to vajicko, kus syra sezere snad kazdy pes. Mam asi extremne narocneho psa na zradlo, spurt z 0 kilo na 70 za rok  a jeste si o sobe sam mysli, ze je slechtic a vybira si (ovoce by se nedotkl)..ale vlastne to zadna veda nebyla, zadne prirucky BARFu jsem necetla a taky dobry. 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 01. června 2020 13:40
Reakce na Zina:

A ještě dvě lítací. Fotil zas kamarád, my teda trochu brbláme, když bere foťák, protože si s námi pak nepovídá a musíme na něj čekat, ale když pak vidím ty fotky, tak se vždycky kaju :-).

​Černý Cidáček je krásný! ALE co je to za úžasného, chytrého, poslušného, přenádherného zrzavého pišišvora? :-) :-) :-) 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 01. června 2020 14:50

ionicera No ten popis sedí dokonale , ještě by teda mělo padnout, že je výborný plavec!

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 01. června 2020 14:59

Zina to je krása

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 01. června 2020 15:02

Jos To jo, souhlasim, jenže jak ten pidipes má tu pidikrmnou dávku a ještě se nad tím vofrnuje, tak mě by u ty přípravy mrsklo. 

Online baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 01. června 2020 15:11

kdyz jsme u temata zradla - nas stafford je patrne alergicky na travu a hnusy ze stojate vody, projevujici se skrabanim a kousanim si noh a podpazi. Myslite, ze ma smysl zkouset, jestli by mu na to pomohla zmena stravy na BARF? A jak pak resite ňamky/odměny pri hre a trenovani?