Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 21. května 2020 16:33

Zina Ja teda taky souhlasim, ze dva psi jsou (skoro) lepsi nez jeden...Pred mesicem jsme fundlakovi privedli trileteho prcka (retrivr, 30 kilo, takze pro me drobek no). Nebyl teda tyrany ci jinak problemovy, proste se ho byvala panicka chtela ,,zbavit" do dobrych rukou. Zvykl si asi za pet minut a uplne u nas pookral. A je to super, u zradla to tolik nepoznam (krmim masem ne granulemi), kluci jsou pres den spolu venku a zabavi se, fundlak konecne dojida...Vzdycky mame aspon dva psy, samce, a nikdy nebyl problem s dominanci...Vydaje jsou veterina (povinne pouze vzteklina), obojek na klistata a to zradlo. Pes nepotrebuje super pelech za x tisic ani profi obojek....Asi bych pejska uz taky z domu nedala no. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 21. května 2020 16:42

Jos Uživení mi přijde u dvou malých pejsků jako okrajovej problém, ale návštěva veteriny už muže sakra zamavat s rozpočtem a hledání novyho pronajmu s dvěma psama, co čůraj na podlahu, může bejt teda taky kapku problematicky. 
mit dva čokly je super, ale starost to proste je násobná

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 21. května 2020 16:50

Potrefenáhusa Souhlasim. My jsme jeste neodnaucili Chica curat v loznici na koberec (je pravda, ze uz k tomu dochazi jen velmi zridka) a ted mame druheho pejska, ktery se vencit neumi vubec

Mne taky nedela starosti ta smecka; myslim, ze se k sobe hodi docela dobre. A nejake to kure nebo kus hoveziho navic me nevytrhne. Ale ucty za veterinare jsou tady brutalni

Chico ma jit na zacatku cervna na preockovani, ja vubec netusim, kde na to vezmu, a do toho druhej psik, kterej na ockovani snad ani nebyl.

No, potrebuju tu novou praci, a pronto! 

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 21. května 2020 17:04

A jeste je Chico nejakej urazenej. 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 21. května 2020 17:06

Jos Já mám taky dva psy a předtím byli taky dva, tak ty benefity jsou mi jasný. Ale žrádlo fakt není jediná položka, a už vůbec zásadní, a snadno se stane, že se na veterinu jede s něčím jiným než s očkováním, aspoň u nás v dosahu Prahy jsou to tisíce.  Jednou mi Belisa snědla ledňáčka za 7 korun i s dřívkem  na veterině mě to stálo 8.000, na účtě mi pak zbylo asi 15 korun. O Terkových vyšetřeních radši psát nebudu, a to byla nejvyšší jednotlivá položka "jen" 15k, jsou na tom lidi i o dost hůž.
Taky Marge zmiňovala, že ty peníze teď řeší, kdyby to nebyl faktor, tak je to taky jiný. Plus vím, že válčili s čistotou, a teď jestli tam fena bude močit, tak Chico nejspíš začne přečurávat. 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 21. května 2020 17:08

PS: obojek má Terk 13 let starej :-))

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 21. května 2020 17:11

king felix

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 21. května 2020 18:20

Zina Vim ze vet jsou vydaje, ale jsou i psi, co nestoji za zivot skoro nic. Tchani ockuji belgicaka za 200 rocne, na vesnici prijede vet a vsem pichne, jinak za 9 let nic. Rozhodne nejsou ten typ, co psovi zaplati vymenu kycelniho kloubu  Zato retrivr nasich mel lymfom a s operaci, chemo a hospitalizacemi to stalo urcite pres 50 tis(ja bych do toho asi spis nesla). Predchozi zas mel tamponadu srdecni, jen takle epizoda stala asi 15 tisic. nechci, aby to znelo hnusne, ale bylo mu asi 12 a rozhodne bych neodsoudila nekoho, kdo by ho uz vubec nezachranoval. Jako horsi vidim to curani po byte a treba i hledani noveho pronajmu, to je fakt problem. My mame zahradu a to je proste uplne jina situace no.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 21. května 2020 18:24

Zina Jsem se asi blbe vyjadrila v prvnim prispevku, protoze v mem pripade zradlo je zasadni polozka - cca kilo masa denne + priloha jen pro fundlaka (takze porizeni psa + pultoveho mrazaku hned na zacatku) . Taky porizeni vobludy nebylo okamzite spontanni rozhodnuti.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 21. května 2020 18:38

Jos tak ale Marge je v dost jiný situaci, ne, k nim asi vet, co naočkuje celou vesnici za 150,-, nejezdí ...

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 21. května 2020 18:54

Magráta

 jídlo s vlastním portrétem  ;)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. května 2020 22:43

Právě kvůli možným nákladům na veterinu jsem Růženku hned pojistila. Je to jistější. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. května 2020 22:44

Sen o klidném stáří se beznadějně rozplynul.. 

Offline Kokoska
Avatar
28240 příspěvků moje polička 21. května 2020 23:19

Dadoo ona prostě musí být nahoře

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 21. května 2020 23:20

Dadoo  

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 21. května 2020 23:45
Reakce na Potrefenáhusa:

Jos tak ale Marge je v dost jiný situaci, ne, k nim asi vet, co naočkuje celou vesnici za 150,-, nejezdí ...

​To mas bohuzel naprostou pravdu

A volala jsem pred odjezdem do prace do utulku a nikdo to nezvedl. Zanechala jsem zpravu - a nic

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 22. května 2020 18:17

Bych rekla, ze se tady docela aklimatizuje:

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 22. května 2020 18:18

MP Marge vypadá jako zlatíčko

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 22. května 2020 18:41

Magráta Je

Ja fakt nevim, co delat.

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 22. května 2020 18:48

MP Marge nezávidím ti to