Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline andulka01
Avatar
10676 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 12:10

Pavlena No mňouknout mi Venca za dveřma, tak mě vodvezou :-)

Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 12:37
@andulka01 - Venca je fakt krásná :-) ale osobně bych to nedávala, bála bych se ... smečku pouštím na lodžii, kterou jsem nechala zasíťovat
Offline andulka01
Avatar
10676 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 12:39

Magráta Za pár týdnů půjde do přízemí se zahradou :-) tam zase bude strach o auta, no... si nevyberu. Nechci z ní dělat čistě bytovku, je dot energická, potřebuje hodně pohybu.

Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 12:41
@andulka01 - auta, to jsem řešila, když jsme bydleli v domě, taky... člověk si fakt nevybere :-) (tedy já sem jim vybrala jejich čistě bytové prostředí :-))
Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 12:47

andulka01 Okno nee.

Já vím o kocourkovi, co skočil jen jednou. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 12:47

Magráta andulka01 já se bojim furt hrozne, chvili se opozdi a já pomalu dejcham do papirovyho pytliku (ale už se to zlepšilo, ty začátky byly mimořádně strašný, nebo když dorazil s dírou v hlave od jinyho kočičího zubu s půlkou hlavy od krve a tvářil se jakoby se nechumelilo apod.)

Offline andulka01
Avatar
10676 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 12:58

Sweet Potato  Potrefenáhusa Teď už jo, ona mi tam skákala pod rukou a to bylo nebezpečnější. Takhle je v klidu a opravdu opatrná. Ale bojim se furt, to jasně.

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 13:07

andulka01 Do první mouchy, co poletí kolem.

Offline andulka01
Avatar
10676 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 13:11
Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 13:16

andulka01 Nechci tě stresovat, vím, že jsou i kočky, které prožijí na okně dlouhý život. Ale já bych to neriskovala. 

Offline Garfie
Avatar
23904 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 13:39

andulka01 Magráta Já jsem po přestěhování do domku se zahrádkou taky chtěla nechat kočku jako bytovou, ale to se prostě nedalo! Ona pořádala na dveře ven úplné nálety, kdykoli někdo otevřel...nakonec jsem vyměkla, ale jsem si na 98% jistá, že se pohybovala jen u nás a u sousedů na zahradě (a i to jen sporadicky), před dům nešla nikdy. Ale ona teda žila v bytě cca 13 let, takže i tak to pro ni byl megavýběh. 

Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 13:40
Reakce na Sweet Potato:

andulka01 Do první mouchy, co poletí kolem.

​přesně! kocourek dlouhou dobu na okně bez problémů, pak se jednou v noci rozhodl tu můru prostě ulovit a skoro v mdlobách jsem pro něj šla dolu... naštěstí si jenom odškrtl jeden ze svých životů a další den vet potvrdil, že nemá ani žádná vnitřní zranění. ale bylo to pro mě peklo! podruhé už jsem neriskovala...

nestíhám, ale všichni jsou tu k poňuchňání a nově příchozí obzvlášť!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 13:46

ono prej pro ty kočky jsou paradoxně nejhorší malý vejšky typu první patro, když padaj z větší vejšky, tak se prej stihnou otočit nohama dolu a zrelaxovat celý tělo, takže na zem dopadnou uvolněný a připravený, jestli si pamatuju dobře, tak kočky kvůli těm pádům nemaj klíční kost?

taky se může po doskoku vyděsit a v panice někam zdrhnout. 

Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 13:51
sousedi si pořídili kočku a tu normálně pouští v 5. patře na lodžii... jednou mi bylo divný, že Daník pořád zírá k vedlejší lodžii přilepený na síti a zjistila sem, že tam je kočka, která stála na hraně a čuměla zas k nám (no, přiznávám, že sem to vyfotila a dala pak na insta...) ... říkala sem to pak i sousedce a ona mi na to řekla, že kočka je hodná a nenapadlo by jí skočit ... sousedům z druhé strany zas chodila do bytu kočka z lodžie jejich sousedů, normálně po parapetu
Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 14:47

Nase kocky ked ich dame von tak sa vratia stresnym oknom ak je pootvorene. Syn mi hlasil minule ze ako vecer lahol a pozrel na okno nad hlavou tak takmer zinfarktoval lebo videl macku ako sa cez malu strbinku pretlaca dnu a padla mu na postel. Na dalsi vecer okno zatvoril a ze sa budil na to ako ho pozoruje a mravci. Tak ju pustil

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 14:48

Magráta 

Mojí kamarádce chodila cizí kočka v noci na návštěvu do bytu, taky musela nějak po parapetech a římsách, už si nepamatuju patro, ale moc u země to nebylo.

Offline Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 15:01
Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 16:32

Kamarádi takhle o kočku přišli a nebylo to mo hezký. Nemusí skočit, stačí průvan, nebo se lekne, to je hned. 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 16:35

Šmarjá, tieto putujúce zvery....som tak raz v našom prvom byte, ešte nezvyknutá sama, sedela pri počítači pri otvorenom balkóne a sústredila sa na prácu a zrazu sa mi niečo hebké začalo obtiarať o nohy. Skoro ma zrádnik uchytil!!! Ani neviem ako dlho mi trvalo, kým som si trúfla pozrieť sa pod stôl - a tam na mňa zízal vytlemený jazvečík .

Ukázalo sa, že susedovie, a že sa dokáže prevliecť pomedzi sklá, ktoré oddeľujú balkóny.

Neskôr mali aj mačku, tá to dokázala tiež, ale tá sa dokázala prepchať aj smerom von a raz takto v noci zdúchla a už sa nenašla. Ako bolo to prvé poschodie rovno nad terasou, takže si nemyslím, že sa jej niečo stalo, len sa holt už nevrátila.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 16:39

Sousedům v osmým patře nástavby na paneláku chodilo po dlouhém průběžném  balkonu odděleném přepážkami táhnoucím se přes celý  blok kotě. To se tak v noci probudíte, a z deseti centimetrů koukáte nečekaně  do kotěcího obličejíku a pokud vím, nic se mu nikdy nestalo. Ale v kamarádově bytě ( třetí patro starýho činžáku) kocourek skočil na parapet a minul Zlomená páteř.