Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 21:22

ten malej hajzlik zas donesl živou myš

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 22:30

Zina hrozný zážitek teda, ale naštěstí dobrý konec

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 09:46

Zina Potrefenáhusa chci se vás zeptat už delší dobu, ale teď, jak to čtu s Terkem, tak konečně... Koupete pejsky, i když nejsou od bahna? Jako že si zaplavou v řece, pak se suší na břehu, tak doma ještě ve vaně? U fleťáků ani Rufíka si to nedovedu moc představit, jak dlouho pak schnou.

A ještě - nemáte nějaký trik, jak psa v té vaně zklidnit? Piškot sežere a pokračuje v běsnění (stejně jako při luxování, ona se nebojí, ale chce to sežrat). Já jí tam tréninkově občas dala, posadila, ale sprcha už se musí vyštěkat, tak jsem jí nechtěla víc nervovat a namáčet, protože jí začaly klouzat tlapky, takže teď jsem ještě pořídila protiskluzovou podložku do vany, kterou jí tam budu dávat, tak by mě zajímaly zkušenosti se zvykáním, nechci jí omylem přivodit zbytečnou špatnou zkušenost.

Zina jinak hlásím, že vyběhat jsme jí pouštěli navolno, funguje to, hlídala nás docela bděle, ale teď fakt už je nutná stopovačka a hodně dávat bacha, jak zmerčí něco hodně zajímavého, tak neslyší (3 měsíce a týden), naposledy, když jsem neměla šanci chytit stopovačku a chtěla se seznámit s cyklistou, tak jsem zaječela ke mě a riskla běh od ní a díkybohu to vyšlo.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 09:52

Zu běh od ní pryč je super trik

já nekoupu, přiznám se, že ani když jsou od bahna, vydrbu je ručníkem co nejvíc dosucha a suchý opadaný bláto pak vyluxuju (přijde mi, že se to i líp uklízí než když se to na psovi namočí a uklízej se pak ty následky koupání). Koupu jen v akutních případech - blechy nebo vyválení se v nějakým eklhaftu. Na dno vany dávám starej ručník.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 09:53

jo a Rufík sice ve vaně nezdrhá, ale celou dobu u toho tiše vyje...

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 10:04

Potrefenáhusa já to docela chápu (obzvlášť ty následky, protože osušit by se šla ideálně o zeď a boky gauče nebo o mě), u nás zatím nebylo třeba, zatím také vytírám packy, ale koupání budeme muset naučit, před trimováním to bude potřeba, stejně tak ten vysavač, bych občas ráda doma uklidila, ale nemám nervy na ten řev, takže zatím se uklízí, když je venku :) tiše vyje? to sice asi poleze na nerv dobře, že? U nás se štěká hlasitě a když už štěká, tak pak jí chytá běs a pak omylem kouše víc než by měla (oproti hře)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 10:11

Zu na nerv to leze, člověk si taky u toho mytí připadá jako hroznej sadista...on by asi ocenil tu bednu s pískem jako činčila :-))

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 10:44

Tak kočkám, kocourům, koťatům hepy ket dej

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 10:52

andulka01 hepy ket je nasrán, že ho nikdo nechce pustit ven

Offline whiskas
Avatar
19530 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 10:56

Potrefenáhusa  a on si ještě neumí otevřít sám? To bych se divila ... .

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 10:58

Zu Já koupu, jen když se fakt v něčem vyválí, nebo jsou hodně cítit rybníkem (v létě jsme dřív chodili do řeky nebo rybníka ob den), jinak máem stejnej postup jako PH.
Terk se teď koupal po roce, Cid letos asi potřetí, 2x z toho, že se vyválel ve strašným bahně. 

Ale jestli potřebuješ nacvičit koupání a celkově pobyt ve vaně, tak jí tam klidně dej po každý procházce nebo apsoň jednou za den po procházce, třeba na minutu, jen osprchovat nožičky a ven. Nechtěj tam po ní nic, ať vydrží nebo něco, jen prostě šupnout do vany, osprchnout tlapky, vyndat z vany.
Důležitý je, abys to dělala se samozřejmostí a bylo to rychlý. Až to začne brát jako standard, tak to můžeš nenápadně natahovat a začít namáčet i další části těla - hlava vadí nejvíc, tak tu jako poslední.

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 11:00

Potrefenáhusa To ta moje hepy ket slavila už od čtyř ráno , měla přes den pěkně naspinkáno

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 11:14

Zu Jinak člověk se prostě musí smířit s tím, že trochu toho bahna a písku a chlupů mu se psem do domácnosti přibude, čest vzácným výjimkám.

Když nás včera jel muž po popisovaným eventu zachránit, tak se mu naskytl jistojistě úžasnej pohled - já a Terk komplet od bahna a třetí pitomec plavající v úplně hnědým chovným rybníku .

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 11:42

Zina já ten lehkej nepořádek moc neřešim, prostě jsme naprosto změnili režim a na ten úklid není čas ( a chuť, protože mě to nebaví a jsem utahaná, navíc rodič 150 km v nemocnici po letos 3. velký operaci), takže vážně přemýšlím, že 1x týdně uklízečka a zbytek času buď trocha bordelu nebo jako doteď  - pejska spí a já uklidim nějakou část bytu. Ale tuhle jsem při oblíkání myslela na Potrefenáhusa jak má pěkně sladěnou smečku, že i Trnka jim zezrzla, já totiž když si vezmu černý šaty, svítí mi na nich zrzavý chlupy a když něco světlého, tak chlupy černý

Ale díky, přesně takhle jsem to měla v plánu, ale při tom začátečním počtu venčení jsem to po cca 18. návštěvě vany během několika dnů (a při tom šíleným počasí, kdy nebylo na tlapkách co mýt) na chvilku odložila, takže začneme zase praktikovat.

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 12:05

Tak abych jen nekecala, tu je. Během 14 dnů přibyla o 900 gramů

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 12:11

Zu S tím tátou držím palce, ty velký vzdálenosti jsou v tomhle naprd (jsem jeden čas měla mamku v nemocnici v Praze a tátu v Českým Krumlově a sama jsem byla v Berouně, nerada na to vzpomínám).

Ale malá je roztomilá a fakt malá, ta se musí dávat do vany skoro sama :-). V rámci nácviku klidně myjte, i když není co, mně jednou říkala paní s nějakým asi havanským psíkem, že se češou už od štěňátka, když ještě není co česat, aby si zvykli, dává to smysl.

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 12:22

Zu jezis ona je tak strasne moc rozkosnaaa

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 12:23

Zina

díky, snad ho aspoň do měsíce pustí. Chápu, on stačí i 1 blízkej člověk v nemocnici (byť za rohem)...

To česání! já agilně samozřejmě začala s kartáčem taky, jen aby si zvykla, protože to vůbec nepotřebuje a zatím ten kožich má zázračně samočistící, ale šíleně jí to vadí, to fakt začne klapat zubama a nedá se udržet... zkusím jí dneska sehnat něco jako tangle teezer, jestli nejsou ostrý ty štětiny. 

Ale pes je výborná terapie, mívala jsem tendence se zabývat a trápit nepodstatnýma kravinama a teď už jen mávnu rukou, nehledě na množství cizích lidí, se kterýma se denně bavím, to se nikdy před tím nestalo

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 12:30

711990 má i slabší chvilky

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 12:36

mám strašně zlatého psa.

když se koupe, tak prostě stojí jako tele a nechává se polévat konvemi a mydlit :D a včera jste zase narazili na ježka a on se na něj jen podíval a šel si po svém. opravdu ježky nežere!