Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Online MP Marge
Avatar
5729 příspěvků moje polička 18. července 2019 05:15
Reakce na Sweet Potato:

Magráta  Nic. Dnes v noci začala netopýrka štěkat a pískat a hrozně rozradostněně se dobývat ven, tak jsem na okamžik doufala, že třeba. Ale bohužel.

​Tohle je ovsem na h....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 18. července 2019 06:20

Sweet Potato ach jo

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:19

Včera jsme si přivezli dvě kočičky. Jedna se nás snaží uvrnět a ulísat, vyžaduje neustálou pozornost, ta druhá se bojí, prská a zalézá, ale pokud je na klíně, tak se nechá hladit, ale ani nezavrní. Ta netýkavka je po kočce britka. Je to plemenem nebo povahou? Nebo obojím...?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:23

Mirka dejte mu čas, u nás ten z kočičáků, který prvních čtrnáct dní strávil pod postelí (nosila jsem mu tam i jídlo), je ten mazlivější, zrovna mi tu vrní jak o život:-) když se něco šustne tak je pod tou postelí zas, to už je asi povaha bohužel. ale to mazlení se může ještě dostavit. na ten klín bych ho moc nenutila, to že se "nechá" je od strachu

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:28

Mirka 

Řekla bych, že povahou, dala bych tomu čas, většina koček se dá rozmazlit, ale ta rozdílná povaha zůstane znát. Například všechny naše kočky se vždycky snažily dostat k nám do postele...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:28

dynda to je podle mě ale kočičí universum :-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:30

jinak teda moje kamarádku britku má, je to jediná britka, kterou znám (a dost z vás ji obdivuje na insta ) a to teda mazlíček fakt není, není na to zvědavá ani náhodou.

Na návštěvy syčí a seká po nich, což teda nekritizuju, protože moji ultramazlivou kočku žádná návštěva ještě neviděla. Ne dobrovolně :-D

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:32

viktorka_od splavu Taky si myslím, že je to povaha, snad se bude aspoň víc držet doma. Podle toho, jak se včera chovala, nám tím mazlením začala důvěřovat. Asi po dvou hodinách na klíně byla klidná, vypadala spokojeně, už nikam nezalézala a ráno se chovala taky přátelsky, zmizela, až když ji něco vylekalo. Obávám se jen, jak ji budeme zvykat venku, aby někam neutekla nebo nezalezla. Kolik týdnů bychom ji měli nechat doma? Tři? Čtyři? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:34

Mirka doporučuje se 14 dní, nechala bych klidně ten měsíc. A jak jsou starý a jsou už kastrovaný?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:35

Jestli se bude vyhýbat cizím lidem, tak budu jen ráda. K sousedům, zejména mladému odvedle, chovám hlubokou nedůvěru, nejen, co se zvířat týká.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:36

Je jim 10 týdnů, kastrované nejsou, na to jsou malé.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:38

Ale jinak jsou to zlatíčka, pelíšek, záchod, žrádlo, voda, vše byla okamžitě samozřejmost.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:46

Mirka asi čím dýl je necháš doma, tím víc se budou domova držet, chtěla bys aby pak byly venkovní? tenhle náš bojínek se drží víc doma, ale ven chodí rád, jen jakmile se něco šustne zdrhá hned zpátky domů. jinak jsem se bála toho samýho co ty. no.. nakonec letos na silvestra zůstal omylem do rána venku a ráno prostě během vteřiny vrazil do dveří jakmile se otevřely. ale my je fakt držíme spíš doma a pouštíme jen když mají možnost se okamžitě vrátit, a na noc zavíráme. ve dne, jak je ruch, vůbec nejdou nikam daleko.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:48
Reakce na Viatori:

Zina mááám, jedno zlobení mám! Ale to je vlastně moje pochybení, když jsem šnůru k tiskárně nechala štěněti přístupnou, že...

​No výborně, tak vítáme v klubu! :-D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:55

viktorka_od splavu hele, kočka 6 let čistě bytová (krom prvních necelých dvou měsíců ve stodole) - ven začala chodit velmi zvolna a velmi opatrně s vytřeštěnejma agorafobickejma očima (je to velkej srab) - a teď razí ven, jak může

 ale u toho prvního výhledu ven do velkýho světa mi ho bylo líto, byl z toho vyplesknutej fakt hodně

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:56

viktorka_od splavu Budou venkovní, pořizujeme je hlavně kvůli myškám, u nás to jinak nejde. A jakmile se pohybují venku, už je v bytě nerada vidím. Ale na noc je zavíráme do chlívku, kde spinkají v pytlích se senem a neperou se s kocoury a kunami. I když tahle britka by na trvale domácí kočku měla vlohy, žádná velká divoška to nebude a na mazlení k televizi je jak dělaná. Stejně si ale myslím, že venku s dobrým zázemím jim je líp.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:57

Potrefenáhusa tohle mi ráno vyprávěla kolegyně, jak bytového kocoura přivezli na chalupu a vyšoupli ven. Ale neutekl a zvyknul si.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 18. července 2019 11:10

Koukla jsem na pár předchozích stran a krásné pejsky a kočičky máte. My mmch taky budeme koťata přátelit s fenkou. Kočky a vůbec všechno živé má ráda, takže by to mělo být v pohodě.  

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 18. července 2019 11:15
Reakce na Mirka:

.... Stejně si ale myslím, že venku s dobrým zázemím jim je líp.

​Tak jestli to dobrý zázemí znamená, že je na požádání budete pouštět dovnitř, tak určitě :-) :-).

Jinak koťata se spřátelují většinou dobře, a jestli je fenka zvyklá, tak by to mělo jít úplně samo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 18. července 2019 11:24

Potrefenáhusa pokud je nechám, tak si taky ten akční radius rozšiřují, naštěstí neradi zimu. já nechci aby byli venkovní a u nás ani nejde, aby chodili volně, znamenalo by to že zůstanou venku většinu času a my jsme uprostřed města, dlouho by nepřežili