Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:28

viktorka_od splavu Ona už to byla chyba od začátku, celé. Vzali si kocoura domů, ale domů nikdy nesměl. Měl být jen venkovní. Jenže co v Bohunicích uprostřed sídliště? Kam půjde v zimě? Prej do domečku, kterej si zadýchá. Jsem teda říkala, že to není pes. Kočka na vesnici zaleze někde na půdu nebo ke zvířatům, ale uprostřed sídliště, když bude -10. A prostě malé, hloupoučké kotě, samo pořád venku, někde jde a zpátky netrefí. Poprvé se ztatil asi po týdnu, pak hned znovu a teď naposledy.  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:29

Renusatko aha tak úplně venku, to vážně nejde. chudák kotě

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:32

Renusatko Chudáčik. To mu aj prajem aby sa ho ujal niekto iný. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:36

Včera som bola v Love Barf a všetko super. Len mi prosím poraďte ako porcujete napríklad také kilové balenie vnútornosti. Doteraz som kupovala tiež balené po kile a naporcovať to bol boj, tak len či nemáte tip na uľahčenie. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:39

paktofonika nevím jestli to kupuješ mražené nebo chlazené, u nás jsou k dostání jen mražené a osvědčilo se mi nenechat to úplně rozmrznout. líp se to krájí takové tužší, ne uplně zmrzlé ale ještě tuhé

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:39

paktofonika Velkej nuz, nahrat v horke  vode a pripadne si pres kosti pomoct palickou nebo kladivkem, tak jsem to delala, dokud jeste byli oba a tudiz na barfu.

Offline MP Marge
Avatar
5828 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:40

Renusatko naši kocuři byli zavření uvnitř 3 měsíce. taková byla podmínka útulku. a fakt jsou tak zvyklí že se toulají minimálně. v zimě se jim ven ani nechce. v létě je to horší, tak je hlavně potřeba (co mám už vyzkoušeno s předchozím kocourem) že se nesmí pustit ven večer když je tma. protože oni jsou noční tvorové. když vyběhnou po setmění tak se nevrátí, leda ráno nebo už vůbec. jak je klid toulají se daleko a hrozí že je něco přejede nebo sežere nebo tak. přes den se nevzdalují ze zahrady, polehávají u dveří, pospávají na schodku. nekrmit, k večeru zavolat na krmení a pečlivě zavřít:-) ale venku je to hodně baví a já je ráda pozoruju a nechtěla bych jim to upřít. teda znám to jen s obyč venkovníma kočkama. mít nějakou domácí šlechtěnou, asi taky nepouštím.

jo a kdysi přítulný kotě si taky chtěli sousedi ponechat, to musí být člověk ostražitej:-)

​Jo, presne takhle to tatinek praktikuje - pres den nechava v suterenu otevrene okno, takze kocour muze ven po libosti, ale vecer po krmeni zavrit a smytec! 

Akorat teda s tim nekrmenim pres den jim to moc nejde, co tak slysim, tak kocour strasne zere  

Ale uz je naucenej na noc se vracet domu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:44

MP Marge tak já neřikám nekrmit přes den vůbec, ale spíš odpoledne nebo k večeru už ne, aby byli natěšení na večeři a netrajdali zbytečně dlouho venku. páč jak se setmí tak i hlad je přejde a valí do víru velkoměsta:-) tudíž když je třeba 17-18h a kocuři začnou žebrat že mají hlad, tak buďto nakrmit a zavřít, nebo když je ještě sluníčko, tak nekrmit a nechat venku, aby se motali okolo a v sedm půl osmé nejpozděj zavolat zachrastit miskama a pak už bezpodmínečně zavřít.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:45

paktofonika viktorka_od splavu No to jsem si právě taky říkala. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:47

Renusatko ono to takhle jde udělat s dospělou kočkou která už je zvyklá na krmení a svůj domov, že pak vážně i přežije venku v té zateplené boudě jako pes. ale musí být navyklá na krmení doma a nemít nic zajímavějšího (nebo nebezpečnýho:-( okolo. příbuzní se takhle stěhovali s kočkou několikrát na různá místa a někde byla doma jinde venku a dožila se víc než 20 let:-O

Offline MP Marge
Avatar
5828 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 00:03

MP Marge tak já neřikám nekrmit přes den vůbec, ale spíš odpoledne nebo k večeru už ne, aby byli natěšení na večeři a netrajdali zbytečně dlouho venku. páč jak se setmí tak i hlad je přejde a valí do víru velkoměsta:-) tudíž když je třeba 17-18h a kocuři začnou žebrat že mají hlad, tak buďto nakrmit a zavřít, nebo když je ještě sluníčko, tak nekrmit a nechat venku, aby se motali okolo a v sedm půl osmé nejpozděj zavolat zachrastit miskama a pak už bezpodmínečně zavřít.

​Ale jo, to dava smysl.

Akorat dle zprav z CR, tatinkuv kocour je "natesenej na veceri" furt pryc, takze po teto strance je s nim lehke porizeni 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 00:13

MP Marge tak to je skvělý:-) naši kocuři jsou "natěšení na večeři" mezi druhou ranní a sedmou večerní. mezi tím by asi bývali byli natěšení na jiný věci, kdybychom je nedali kastrovat. ale oni si to neuvědomují, tak stejně mají snahu trajdat po nocích

Offline MP Marge
Avatar
5828 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 02:15
Online Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 09:24

Z goliaska je polštář 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 10:15

Potrefenáhusa krásný, to já vůbec neumím takový fotky...

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 10:15

Potrefenáhusa krásný, to já vůbec neumím takový fotky...

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 10:17

U nás se taky spí, vrní mi tu nad hlavou....

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 10:47
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 10:47

moonlight tak to ma byt

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 10:49

moonlight ten je krásnej