Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 23. května 2018 22:06

Potrefenáhusa no a Suzettka pry prvni tyden opatrna a trochu zdrzenliva, ale pak zacala "vypravet" (ukecana, to ona je) a pravidelne si prisla pro pohlazeni a poskrabat na celicku, to taky uz musi byt  no maji me omotanou skarede teda. To se povede malokomu 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 23. května 2018 23:09

Páni, já nevým, jestli jsem crazy dog lady, přijde mi, že to by chtělo aspoň nějakou investici do oblečků a botiček, ale Terk má 10 let jeden obojek (ne že bych byla tak šetrná, ale 7 let vypadal jako novej a pak už nastoupila moje pověrčivost, i když už teď vypadá fakt odrchaně). Ale jestli to není podmínka, tak asi jo, zbytek bych řekla splňuju.

Zprávy právě žádný moc nemám, tchýně asi po týdnu napsala, že je to ok, ale má i jiný starosti a nechci ji ještě zatěžovat reportováním. Naštěstí máme hrozně zlatý skorosousedy, kteří si vzali na starost to hlavní venčení, tak občas dají vědět oni, a prostě doufám, že kdyby se něco dělo, tak se to dozvím.  

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 23. května 2018 23:13

Potrefenáhusa Kde je želvárko?! Jsem si dnes na vás vzpomněla, protože jsme šli kolem jezera, kde byla spousta želviček. Nejdřív jsme viděli jednu, kterou si nějaká skupinka nadšeně fotila, a pak jsme popošli dál a tam jich byly mraky! Bohužel kempovaly na druhé straně jezera, tak jsme je ani nefotili, bo by z toho nic moc nebylo, ale zážitek to byl dobrej. Pořád jsme vyhlíželi nějakýho černýho medvěda, bobra, nebo losa, a nakonec z toho vyšly želvy :-)).

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 24. května 2018 00:19

jinx odpovídám místo husy, ale moje tlustice přežila jednou moji asi pětitýdenní nepřítomnost, bez zalití. Našla sem tam úplně jinou kytku s placatýma listama, a když sem ji zalila, tak se zase postupně naducala, to sem ji zalila asi tři dny po sobě, jinak je zalejvám tak max á týden, v zimě i míň. Až když se jim práší z hlíny.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 24. května 2018 01:20

Ounz J8 jsme zdědial tlustici, která bydlela ve sklepě bez zálivky pár měsíců a ani nebyla opadaná, nějak vystačila se vzdušnou vlhkostí. Jinak mi přijde, že je to kytka, které se nejvíc daří, když si jí člověk moc nevšímá.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 24. května 2018 05:41

Ounz dekuju, delam to stejne, tak snad bude prosperovat. Ja nejsem zrovna pestitel teda, jen zamiokulkas, nebo jak tomu rikaji, ten jo, ten jede jak sileny. A ano, i ma tlustice byla uplna stihlice, tak jsem zalila nekolikrat po sobe a naducla se zpet do puvodnich rozmeru. I vodni skritek Frantisek to prezil, takze dobry. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 24. května 2018 06:43

Zina přesně :) 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 24. května 2018 06:44

jinx je ten mam taky, ten zamiokulkas a je pravda, že ten fakt roste sám. Ten je asi nesmrtelnej.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. května 2018 07:01

Zina No tak si na teba musím trochu posťažovať že ani jedna fotka z Kanady!!! 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. května 2018 07:02

jinx  Dobre si ťa omotali  Rodičia sa s Bu asi nenudia :D

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 24. května 2018 08:47

paktofonika zda se, ze ne...uz probehla historka, kterak mami zaklekla a spolecne s Bu nakukovaly pod kredenc. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 24. května 2018 08:59

jinx no já tomu zalejvání taky moc nedám, takže sukulenty prosperujou dlouhodobě. Ale zcela překvapivě mi jedna tlustice, velká, krásná, silná, stará asi 20 let, teď na jaře uhnila...celá ta tlustá noha byla shnilá a ulomila se, a to já to se zálivkou fakt nepřeháním.

Tahle druhá je kdysi zachráněná z chodby domu a má ty větvičky takový různě podivně propletený a visící. Ale von jim ten střih docela vyhovuje, já hje stříhám každý jaro, jak maj celkem mělký kořeny a jsou vysoký a těžký, tak se pak docela často vyvracej, mi přijde.

Teď jsem spolu se sukulenty zakoupila tlustici hobbit, tak snad bude prosperovat. Ještě mám hottentota, tu miluju (a byla zadarmo z květinářství vedle švandova divadla, šla jsem se zeptat, kolik stojí a paní prodavačka mi ji dala zadarmo, že je v tak špatným stavu, že už ji nemůže prodávat, už ji mám taky asi 10 let.)

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 24. května 2018 09:21

Tlustici jsem vyfasovala ve 2. tride na prazdniny domu. Cestou jsem samozrejme zakopla a upadla a domu donesla tlusticovy puzzle. Dneska z toho ma mama 2 obrovsky stromky, na leto chodej ven na zahradu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 24. května 2018 09:23

trochu dnešní ranní exhibice na prádelníku

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 24. května 2018 09:42

Potrefenáhusa tohle se mi moc libilo uz na insta  diky za info, ma tlustice se vzpamatovala, tak snad spolu jeste chvili vydrzime. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. května 2018 09:46

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 24. května 2018 09:48

paktofonika vyrostl z něj dobrej kolík

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 24. května 2018 10:00

Já jsem rozhodně crazy dog lady, Bonnie má nový obojek a vodítko, samozřejmě to nejhezčí a do barvy. Nepočítám-li štěněcí, tak to už je asi šestá kolekce.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. května 2018 10:05

Potrefenáhusa No, mam pocit že vyrástol veľmi rýchlo a že sme si to nestihli ani poriadne užiť. Ale on je ešte stále puppy akurát je veľký 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. května 2018 11:00

paktofonika nádherní 

Potrefenáhusa goliášek prostě nikdy nezklame....