Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 20. července 2018 06:29

Janulik03  máš ho krásnej... my jsme ho viděli nedávno v zahradnictví a vypadal krásně, měl obrovské tmavě červené květy, skoro až do černa... takže ten půjde na to stinné místo... ještě se zeptám, co znamená, že na zimu zatahuje?

KapkaMM hm, hlošina z tvého odkazu vypadá dobře... jinak, ty píšeš asi o kanadské borůvce, tu už máme také v té "jedlé" části zahrady... a teď koukám, že ten tvůj muchovník je vlastně ta "moje" indiánská borůvka 

Jiná Realita ten motýlí keř by ohl hezky vypadat před něčím "neprůhledným" a jestli to ještě navíc láká motýly, tak to je příjemnej bonus

viktorka_od splavu ok, píšu si: bobkovišně nebrat

a díky moc všem za rady 

Offline Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 20. července 2018 07:11

Edge ten nie je moj ale ked kvitne, vyzerá tak isto. Vyfotím až bude jeho čas.  Zaťahuje na zimu, to znamená, že vyrastie začiatkom leta, zakvitne a po odkvete pomaly vrchné časti odídu tak ako tulipány. Ja staré stonky strihám až na jar, aby nevymrzol. On potom každým rokom znovu vyraší zo zeme väčší a väčší s viac kvetmi. Pokial nezmrzne. Teraz mi kvitnú echinacey,laliovky ešte, budleje a hortenzie. A krásenky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 20. července 2018 09:05

Edge bobkovišně jsou fajn v tom že neopadávají, na pohled se mi taky líbí, akorát rostou pomalu a víc do šířky než do výšky, a to asi úplně nepotřebuješ

pohlídala bych si ještě, aby všechny vybrané rostliny, které budou růst pohromadě, měly více méně podobné nároky na půdu a hnojivo, tzn buď všechno do zásadité, nebo kyselé půdy, nemíchat. to teda posílám dál radu kterou jsem dostala já:-)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. července 2018 10:06

Edge ještě jedna věc - v reálu to není moc krásný keř. když kvete, tak to jde, ale já ho mám na zahradě vyloženě jen kvůli motýlům, jinak bych se bez něj klidně obešla 

Offline Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 20. července 2018 10:18

Jiná Realita no mne sa teda páči velmi

Práve tým strihaním sa vetví už od spodu a nezdá sa mi málo reprezentatívny. Skúsim odfotiť ked prídem domov. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. července 2018 10:25

Janulik03 

mně přijde stejný jako ibišky - takový poměrně řídký a hezký, jen když kvete. jsou výjimky, někdo zvládne mít i ibišek takový docela hustý, ale všeobecně se mi moc nelíbí ani jedno.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 20. července 2018 10:31

Jiná Realita ten náš ibišek je hrozně hustej a má milion květů a sousedka mi ho děsně závidí - akorát teda tím že ho nestříhám, tak má květy menší, prý když se prostřihává jsou velký a míň. jediný co může vadit, tak je na jaře dlouho holej, obroste listím až tak v květnu

motýlí keř mě teda taky svým vzhledem docela zklamal, je takovej "střapatej" vo ničem..

edit foto

Offline Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 20. července 2018 10:31

Jiná Realita a preto je na svete tolko kvetov, aby si vybral každý. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 20. července 2018 10:32

Janulik03 a fakt ho řežeš uplně odspodu, jako až u země? nebo kolik asi od země? 10-15 cm, víc? (myslím ten motýlí)

Offline Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 20. července 2018 10:35

viktorka_od splavu cca 30 cm od zeme na jar . Potrebujem na to také silnejšie nožnice na stromky. A potom ho ešte raz prestihám, ked už ide zelené, aby sa rozvetvil. Uplne to hrubé drevo už nie, aby sa nepoškodil, preto to mne robí tých cca 30 cm, uvidím na dalšiu jar, kolko to pojde. 

My tam máme susedov plot a zadnu stranu jeho domu, tak nemožem dat nič popínavé, riešim to kríkmi, začala som tam sadit pred tromi rokmi.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 20. července 2018 10:56

Janulik03 dekuju. ja nejsem zadny zahradnik, tak musim vsechno mit polopate:-)

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 20. července 2018 11:29

Jiná Realita mne se ten motyli ker taky moc nelibi, je takovy ridky a rozpadly do stran nebo jak to napsat (lepsi ilustracni foto jsem nenasla)

Offline Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 20. července 2018 11:50

baltik ste nejaké moc zhýčkané nezdá sa vám????

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. července 2018 11:55

Janulik03  zhýčkaná hustými keři.

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 20. července 2018 11:59

Janulik03 jojo, hned tak nejaka kytka se nam nezavdeci :)

Offline Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 20. července 2018 12:19

Jiná Realita baltik neskromnost svetom vládne. 

Offline Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 20. července 2018 15:42

Tak som sa pokusila vyfotit ten ker-neker

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 21. července 2018 12:15

tak jsem ten motýlí keř viděla v zahradnictví a myslím, že se bez něj asi obejdu

Offline Estara
Avatar
504 příspěvků moje polička 21. července 2018 15:22

Já teda jednoznačně "kopu" za tým komule.  Ta hustota a celkový habitus keře je poměrně ovlivnitelná právě řezem na jaře, záleží i na jeho stáří. Jinak není zase až tolik podobně nenáročných, v létě bohatě kvetoucích keřů s docela širokým rozpalem barev, které mocně lákají motýly. Jo a co tu myslím nepadlo - nádherně voní.

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 21. července 2018 17:30

Estara Já taky, ale živý plot bych z ní nedělala. Jinak je skvělá, ani jsem netušila, kolik tu máme motýlů. Tohle je dlouzobka, vypadá jako kolibřík.