Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 18. května 2020 13:45

Pinot Noir no jestli to má zubatý okraje, tak je to Pandanus. A to je teda hroznej píchavej ha*zl, měli jsme ho, ale jak se narodila malá, frčel z domu. Podle chytrých rad na internetech nesnese teploty pod 10°

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 18. května 2020 13:53

bram zubatý ne, úplně hladké listy, ale ostré špičky, jako jehly!

Offline Sweet Potato
Avatar
34816 příspěvků moje polička 18. května 2020 14:00

Pinot Noir Hezká juka. Ne každá je mrazuvzdorná.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 18. května 2020 14:19

Biely kvet super nákup :) ta moje roste jako divá

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 18. května 2020 14:52

Karoleena ehm, jenom 20? Já začala sázet semínka dost pozdě, až v polovině dubna (kupovala jsem je společně s 6 sazenicemi) a do bunky minipareniste je dávala po 4 se slovy, ze se ujmou tak 2, kdyz budu mit štěstí. Tak úspěch 100%... To pařeniště má 24 chlívků... x4. No, do malych pěstebních kvetinacku jsem to presazovala víc jak 4 hodiny, nemela jsem to srdce žádnou vyhodit. Na balkon chci 6 ks, něco se rozdá, neco snad nebude zivotaschopne a zbytek fakt nevím, asi to půjdu sázet někam do prirody k řece

Ale ty koupenw v horbachu a zasazene pred měsícem mi dělají jenom radost. 

15.dubna

A 17. května 

Online notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 18. května 2020 15:10

Konvalinky už nám kvetou. To je tak krásná vůně! Mám je pod okny do kanceláře a když dobře foukne vítr, je to nádhera.

Online notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 18. května 2020 15:15

A taky chrpy a sasanky

Online notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 18. května 2020 15:24

Krehutka Ta rajčata máš parádní!

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 18. května 2020 15:42
Reakce na Ounz:

Biely kvet super nákup :) ta moje roste jako divá

​Ako často polievaš?

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 18. května 2020 16:06

notna děkuji

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 18. května 2020 16:13

Biely kvet noo, když je suchej, nechám ten substrát proschnout, vždycky saham prstem..

Online notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 18. května 2020 16:24

Překvapila mě srdcovka. Vykvetla poprvé i bíle. Co tu bydlíme, vždycky byla jen růžová.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 18. května 2020 16:46

sisa.b je to drina, to je pravda, navyše pár nevďačníkov v záhrade, mimoriadne pracovitých a pohroma nedá na seba dlho čakať. Tento rok som odchytili dvoch krtkov do rybárskej siete, ďalší, minimálne dvaja, sa so mnou hrajú na schovávačku. Makám v záhrade každý deň, po práci si nalejem pohár vína, vychutnávam si ho a hľadím na zelenú oázu. Unavená a spokojná. Krásny reset hlavy, aj keď občas boľavý, chrbát sa ozýva, potvora jedna.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 18. května 2020 16:47

notna Pastva pre oči, jar je skrátka úžasná vec na svete

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. května 2020 16:48

Krehutka Ty hele, jestlis ale očekávala, že ti vzejdou tak dvě ze čtyř semínek z každýho chlívku, tak to ti matematicky na kýžených 6 ks na balkon ňák nevycházelo od prvopočátku!!

Já jsem koupila tři odrůdy, Balkonstar, Tom Yellow a Black Zebra a zdaleka největší úspěch zaznamenávám s tím Tomem, to jsou takový fakt pěkný velký košatý keříčky tak jak to máš na tom prvním obrázku, Black Zebra taky vyrostly docela ok, ale ten Balkonstar, to teda nevim, sázela jsem taky kolem Velikonoc a do nějaké velikosti srovnatelné se zbytkem se vylouply tři, zbytek jsou takoví trpaslíci s pár lístkama, i když vitální (jedno jsem při přesazování úplně zlomila a stejně furt žije), tak kdoví, buď potřebujou víc času, nebo se mi ten počet nakonec ještě zredukuje...

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 18. května 2020 17:06

Karoleena no já si teda nevěřila vůbec, že něco dopestuju. Ty dvě bylo maximum, spíš jsem si říkala, že ani to ne. Ale jako agrární plánovač jsem fakt pohorela. Příští rok budu moudřejší (a sazenice koupím). Jinak já mám nějaké tři odrůdy k tycce, koktejlove a cherry, ale vzhledem k tomu, že jsem listky s nazvy zapichala do hliny k rajcatum a po par zalitich se staly necitelnymi, oficialni nazvy nevím.

Kolega si koupil sazenice, ale prehnojil je slepicinci a vsechno kompletně spálil, takže odbyt už si zajistuju

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 18. května 2020 22:30
Reakce na Sweet Potato:

Pinot Noir Hezká juka. Ne každá je mrazuvzdorná.

​Mně se taky líbí, škoda vyhodit. Ale květináče by potřebovaly ještě větší. To je asi blbost, přesadit za pár dní/týdnů ještě jednou, co? No a na zimu je taky nemám kam dát. Asi je na zimu dám zpět tchýni . Nebo ať si vybere - juky nebo kluky

Online Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 19. května 2020 07:05

Pinot Noir hele, ta juka....máme nový sousedy, co koupili starej dům a tuhlenc celej víkend vykopávali juku v rohu zahrady. A slyšela jsem, jak soused říká někomu do telefonu - Kdyby tvoje žena chtěla někdy na zahradě juku...tak ji vem rovnou radši po hlavě krumpáčem!

Krehutka já pěstuju rajčata ze semen už několik let a ta úspěšnost je fakt 99%, fakt máloco mi nevzešlo. Jako pohodlnější je určitě koupit rovnou sazenice, ale ty semena se daj pořídit různý obskurní druhy, Tornádo F1 je nuda 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 19. května 2020 07:24

Potrefenáhusa No já ji nechám v květináči.

(A rajčata jsem koupila, šest druhů, ale tornádo jsem letos vynechala )

Online notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 19. května 2020 08:01

Pinot Noir Třeba by to tornádo motivovalo syna k vėtšíí konzumaci :-) Ale chápu, já začínám mít alergii na Harryho Pottera.