Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Korsičanka
Avatar
12855 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 21:40

viktorka_od splavu Už jsem tvým fotem motivovala muže

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 21:46

viktorka_od splavu Chápu, ptám se v blbej čas Jsou super, my máme od sousedů pár nevzhledných zdí, ale hlavně tu chlupatici a chceme nějakou bylinkovou zahrádku. A viděli jsme takový truhlík udělaný z palet a to je na nás asi moc kutilský a pak jsem si vzpomněla na ty tvoje, to je bezvadnej nápad

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:00

Meli jsme na jaro naplanovanou rekonstrukci zahrady, zalozeni novych zahonu, omlazeni keru a stromu, celkove to nejak zkulturnit. Uz jsme byli domluveni s lidmi, kteri tomu rozumi. Diky situaci jsou nedodelane dlazby, 3 hromady vykopane hliny, vsechno zarostle a prorostle, protoze na podzim jsme to nechali byt s vidinou jarniho zasahu,  a ted nejak nemam nejmensi chut se tam o cokoli snazit. Nechce se mi k nam zvat nekoho, o kom nevim, s kym je ve styku, a co kdybychom to dotahli naopak my. 

Offline Myrtila
Avatar
3050 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:12

Kokoska  Jsme na tom uplne stejne. Misto zahrady je tu hromada skryvky ze stavby zarostlá plevelem, domu chodime pres 3 prkna bahnem, okapy mame svedene do diry na kraji zahrady, na terase je sklad zbyleho stavebniho materialu. Nakonec jsme se ale rozhodli, ze nejake prace (nájezd, vykopání nádrže a tak) si nechame udelat a zbytek (finalni úprava terenu a zalozeni zahrady) zkusime sami. Uz me depta divat se na ten bordel. 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:19

Myrtila manzel to taky chce zacit nejak dohadovat, ale nevim, nejak k tomu mam neduveru. 

Offline Myrtila
Avatar
3050 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:28

Kokoska Nam se podarilo domluvit firmu, ktera ted dela upravu chodniku v nasi ulici, ty chlapy tu stejne denne potkavame (a kdyz je fakt zima, manzel jim vari kafe ), takze co zvladnou, to bude udelane, a zbytek bude na nas, no. Jsem na to dost zvedava, jak to dopadne  ale manzel prohlasil, ze potrebuje vykompenzovat praci z domu nejakou jinou cinnosti, tak ze bude klidne cele leto prekopavat teren. 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:40

Myrtila hm, muj muz sedi cele dny kvuli zvysene nalozi prace u compu a sotva se dostane na chvili na kolo. Ze by se chtel realizovat na zahrade, fakt nehrozi. A protoze to predlazdovani a prekopavani, podriznuti mych krasnych vrb, po kterych je ted nutno vytahat pahyly, byl jeho vymysl, tak zatinam zuby a radsi nekoukam z okna.

Tuhle povidal, ze by to chtelo umyt okna. Tak jsem podotkla, ze jiste bude z rezani dlazby tolik prachu, ze to nestoji za to

Offline Myrtila
Avatar
3050 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:48

Kokoska Ehm, okna jsem tu zvenku jeste nemyla nikdy...  Protoze porad cekam, ze uz se bude dodelavat ten teren a fasada a bude z toho bordel, tak mi to taky prislo zbytecny. 
Aspon jsem nam objednala jablone, kamarád nam je naroubuje na miru (dela i stare odrudy), na podzim by mely byt, tak doufam, ze je budem mit kam zasadit

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 14:11

Kokoska taky jsme měli letos v plánu zahradní akci, na kterou sami nestačíme. Jeden takový kout potřebujeme vyřešit, nejen, že je to hnusné místo, ale i nebezpečné. Myslela jsem, že touto dobou už se bude něco dít, nebo aspoň budeme mít už nějaký návrh, co s tím. 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 14:31

Myrtila Pinot Noir clovek aby rekl Je to skoda, ale at se nestane nic horsiho.

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 14:39

Kokoska Nechci nad tím právě nijak hořekovat, nejde o nic zásadního. Jen jak jsme teď pořád na té zahradě, mám ten nevzhledný kout pořád na očích. Všechno jsme zvládli vlastními silami (při vzpomínce na rok dřiny, kdy jsme plochu, kam se vyvážel stavební bordel při vzniku sousedního sídliště, proměňovali na zahradu, se mi zatmívá před očima doteď), ale tohle chce nejen fyzické síly, ale hlavně znalosti, které nemáme. A doteď byly pořád důležitější věci k dokončení. Tak jsme si řekli, že letos konečně...

Offline Myrtila
Avatar
3050 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 14:57

Kokoska No, ona je to v soucasne situaci takova podruznost, ale na druhou stranu to vypada, ze letos stravime na vlastnim pozemku mozna vic casu, nez by nam bylo mile, tak hlavne proto me dere, ze to tu mame v tak strasnym stavu. Kdyz si chci vypit venku kafe, muzu si sednout leda na paletu cihel a podobne

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 15:02

Pinot Noir Myrtila jo, mate pravdu, pro oko a pohyb na pozemku nic moc.

Offline Estara
Avatar
504 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:49
Reakce na Tak Betty:

Nevíte někdo jak se jmenuje, mám na zahradě a zapomněla jsem název

Konečně jsem našla odpověď - měla by to být pieris japonská, pieris japonica.

Offline Tak Betty
Avatar
5013 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:55

Estara moc děkuju, teď už odkvétá, nejhezčí barvu měla v únoru tmavě fialovou. Chci si koupit ještě jednu. Navíc je celoročně stálezelená.

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 19:01

Offline Janulik03
Avatar
16735 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 20:03

EDITH4B ten zajac

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 20:08
Reakce na Janulik03:

EDITH4B ten zajac

​Zajac je dárek od šikovné švagrové

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 20:14

Jinak napravo od židle je výkop, po celé délce zahrady. Následek karantény. Drahý sedí přes den u počítače, tak se takto realizuje na zahradě. Rozhodl se udělat ďouru na nádrž na dešťovou vodu a závlahu. Zároveň k pergole na konci zahrady táhne elektriku. Cestou ještě hodlá vytvořit dva vysoké záhony. Takže si takto vysedávám s kafem u výkopu .

Offline Janulik03
Avatar
16735 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 07:41

Tak som bola pozriet na vom ten moj chlap pracuje. No provozny bordel este ale asi sa mi to bude pacit