Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:02

Janulik03 náprstníkům bych dala šanci, černý nejsou....voni ty jarní kytky nějaký trochu adaptační mechanismy maj, ale nevydržej dlouho/moc velkou zimu 

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:05

U nás dnes přízemní teplota -11 a meruňka teda veký špatný. Mandloně dokvetly, tam to poznám, až začnou hromadně odpadávat nasazené plůdky a broskvoně zatím moc nekvetou, tak to se ještě uvidí.

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:05

Potrefenáhusa uvidime, jasom ich vysiala do sklenika minuly rok a teraz som ich dala von a hla zima

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:07

Estara -11 už moc strašný

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:13

Potrefenáhusa To teda. Ono stačí i "jen" -5 vic nocí za sebou. 

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:20

Estara -11  fuj hrozne, uz nech to skonci. U nas rano o 4, 00 hod bolo minus 4 st tak uz ani nebudem kontrolovat. V skleniku nam horia kazdu noc sviecky.

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:20

Tak ona to byla přízemní, normální byla trochu vyšší, -8°C ... no takže vlastně asi prašť jako uhoď.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:35

Potrefenáhusa jj, kazdorocni radosti zahradniceni;-)) hortenzie mi zatim namrzly pokazde, pupeny zcernaji a sice vyrasi nove, ale kvete to pozdej a je to hnusny. 

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:08

Potrefenáhusa žere hodně blbostí, ale kytky nebo větvičky když ukousne, tak to plive a dělá to jen, když se tu zahradu pokouším kultivovat já, musím to zaťukat. Zatím tam bývá pod maximálním dozorem, ještě tam nebydlíme. Ale ten břečťan máme rozlezlej úplně všude, tak doufám, že to takhle i zůstane

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:18

Zu Voni ty starsi psi už tohle moc nežerou, spis hrabou diry a lehaj si do stínu do kytek

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:24

černá káva Nebude, včera nějaká reportáž ze sadů. Moc špatný.

Offline berush
Avatar
321 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:29

Ale abych nešířila negativismus: doma čekají na vysazení bílý a červený rozrazil, bílý a červený koniklec a dvě akebie (ty teda s růstem přímo sprintují). Přišly mi semínka na letničkovou louku Lednická radost a Strakonická louka.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:32

Potrefenáhusa Retrivri kopou a okusuji kere(brani ve vyhledu)... fundlak nedela nic, ten je zlatej, ale zase kdyz uz na neco slapne,tak je dokonano. V horach, kde bydlime napadl snih, obecne tu prezivaji jen rododendrony a cibuloviny, tak jsem zvedava, co prezije letos az sleze ten snih. 

Offline moora
Avatar
7536 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:53

Zu s tím pomáháním, já jsem jednou ve spolupráci s naší borderkou zakládala takový malý jezírko, už bylo hotovo, napuštěno, zasazený lekníny. a protože jsem se u toho napouštění a sázení dost máchala ve vodě, odložila jsem hodinky vedle na zídku. pak jsem si skočila do krámu a po návratu hledám hodinky... no a kde byly? a kterej starostlivej pomocník je tam šoupnul?

Offline moora
Avatar
7536 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:55

Janulik03 já myslím, že ten náprstník přežije. listy kdyžtak vyrazí nový, a do květu ještě dlouho

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 11:01

moora

já si asi taky budu moct založit jezírko, loni jsem vykopala uschlej rybíz, díru jsem zase zakryla zeminou, před měsícem jsem ještě trochu zeminy doplnila z truhlíků, udupala a to psisko tam furt chodí hrabat?! okřiknu jí, umístím někam jinam, ale jak má možnost, tak je zase u tý díry a to jsem si myslela, že na to přes zimu a po zarovnání zapomene. 

A před karanténou jsem si z nějakýho jarního popudu koupila nějaký semínka trávy, mě hrozně ty místa bez trávy žerou. Tak jsem to vyhrabala, zasela, chodila konvičkou zalejvat jak otrok a pak jsem zjistila, že když dvakrát šel zalejvat muž, nechal tam psa v tom bahništi rejt a těch semínek tam ani nebylo už moc vidět ale je hodnej, už nám koupil hadici, jen nevíme, čím jí připojit. Ale ono vlastně jak to zmrzlo, tak už to nejspíš ani nevyroste...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 11:06

Zu trave se nic nestane, bych to pohrabala a uslapla zpatky, to vyroste

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 11:08

viktorka_od splavu a mám to zalejvat, i když furt mrzne? ještě to držím, ale přiznávám, že s tou karanténou i můj zájem o trávník trochu opadl (navíc je to fakt asi blbost, protože začně probíhat rekonstrukce a evidentně lidi, co tam naběhli, se bojí chodit po chodníčku, tak radši jdou osetým bahýnkem

Online MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 13:12

Ava Tu směs jsem koupila normálně někde v pytlíku, jmenovalo se to asi směs letniček nebo tak nějak. Třeba toto https://www.e-les.cz/Smes-letnicek-pro-balkony-1-5g-semena-letnicky-SEMO-9960-d5634.htm

vzhledově to teda byl spíš toto https://www.osiva-semena.cz/letnicky/784-letnicky-smes-divoke-polni-kvety-09-gr.html?gclid=CjwKCAjw95D0BRBFEiwAcO1KDJ7W1lt_5VyXlBeaJ8z3k05rweVNPLdVMIhs_AW8ruxMscpspfQbQRoCcM8QAvD_BwE

Zasela jsem to normálně do truhlíku s obyč zahradnickým substrátem. Mělo to takový různý fáze, zkusím pohledat fotky, nejdřív jen taková zelená plocha, pak takový různý vytáhlý plevele ... chvílema to kvetlo, chvílema ne ... ale bavilo mě to, bylo to variabilní celou sezónu. Něco se mi i tak vysemenilo do jinech truhlíků na balkone, tak jsem to nechala. 

Online MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 13:14

Dřív jsem to dělal tak, že sem na podzim truhlíky všechny zrušila - vysypala, uklidila a na jaře začla komplet na novo. Teď si z toho dělám tak trochu permakulturu, nový kytky v podstatě jenom dosazuju do těch stávajích v různou roční dobu, jak se to hodí, hlínu spíš tak průběžně měním a dosypávám ... je to takový divočejší a mně se to tak líbí.