Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 29. října 2019 12:04

Pinot Noir to ono to ještě dozraje? :O

já tady lamentuju, že to nestihlo dozrát a málem jsem to už otrhala :)

Online Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 29. října 2019 12:15

mitford sister Prý jo, příští rok. No, uvidíme ;)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 29. října 2019 21:09

Pinot Noir to nezmrzne? nějaký přikrývání na zimu je potřeba?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 29. října 2019 21:16

viktorka_od splavu Ono se tu o tom tuhle psalo, ze to jsou snad nějaký odolný alpský varianty 

Online Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 29. října 2019 21:46

viktorka_od splavu Trochu tomu přihrnu kůru a mám takový pytel na zip z Lidlu, tak to přikryju. Ale mělo by to přežít -15°.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 29. října 2019 22:21

Pinot Noir diky:-)

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 29. října 2019 23:34

Pinot Noir ok, díky. zajedu koupit kůru a pytel :) mám fíkovník velkej jak muškát, ale je obsypanej.

Online Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 30. října 2019 04:17

mitford sister Tak nám budu držet palce, ať se fíků příští rok dočkáme ;)

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 30. října 2019 04:18

mitford sister Pinot Noir já asi měla ten míň odolnej, ptž zmrznul

Nemáte někdo moruši? Přemejšlim nad ní už docela dlouho a váhám nad previslou a normální variantou... a nevím, jestli černou nebo bílou.... ta převislá by měla mít menší plody, a ta černá je má sladší?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 30. října 2019 06:40

Edge Černý jsou podle mě lepší, ale já teda, jestli mate malou zahradu, bych si to nedavala, je z toho silenej bordel, i když pod strom dáte plachtu, litaj na to vosy z siryho okolí. Moruše je uzasnej strom, ale podle mě ideální buď na velkou zahradu nekam dal od obytný zóny, kde nevadej tmavý fleky vsude a hejna vos, nebo nekam do přírody 

Ale znám teda jen poměrně vzrostly stromy, který plodej hodne 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 30. října 2019 06:54

Potrefenáhusa A nebylo to vono ještě tak, že moruše musej bejt ještě někde v okolí? Že jednotlivej strom široko daleko nedozraje? 

ale teď čtu, že už se prodávají naroubovaný obojím, to je fikaný. Jinak my sme ji mívali u babičky na zahradě, děda ji fikaně zasadil do slepičího výběhu, takźe co spadlo, sklovly slepice..tak kdybys ty slepice třeba dokoupila?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 30. října 2019 07:01

Ounz Nám se ty slepice nevejdou, nevim teda, jestli bohuzel, nebo nastesti, já bych to docela brala!!!i jsme se byli podívat tady na takový místní výstavě holubů, králíků a slepic a ty liliputky jsou vazne strasne roztomily slepicky a mozna by se tři vešly??? Bez moruše teda!!!!

kraliky teda na ty výstavě měli nádherný, takový všechny možný veliký a plyšový, ale králík je kamos, ne jídlo (mám hodne velký trauma z dětství a králíka nejim)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 30. října 2019 08:10

Potrefenáhusa No..králici blby! Ale teda vony i ty slepice, ale ty aspoň žijou dlouho..a sympaticky sou ty kachny, co žerou slimejše

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 30. října 2019 08:28

Ounz Ty běžce má moje teta, prej jsou hrozne tupý...jeden se ji snad i utopil na zahrade v jezírku a když utečou, tak netrefej domu....(protože husy třeba normálně trefej

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 30. října 2019 08:53

Potrefenáhusa tak to je blby!

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 30. října 2019 08:54

Potrefenáhusa slepice bych si porizovala jenom do opravdu velke zahrady Ono se to nezda, ale docela ten svuj vybeh znici a behat na volno je muzes nechat leda ve velkem sadu, jinak to vse sezerou.

Jo a potvrzuji jsou docela blbe oproti vodnim ptakum, takto blbe jsou jeste morky, to je uz uplne tupe zvire. Husy dokonce babicka poustela za dum do potoka ( potrebuji totiz vodu) a ani je prilis nehlidala, mela je vycvicene tak, ze na ne jenom volala, aby se ji vratily domu a zadna se ji nikdy nestratila.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 30. října 2019 08:57

continuity s těma slepicema to vim, proto je taky nemáme, odstrašující příklad navrch máme ob jednu zahradu (maj těch slepic moc a je to fakt eklhaft)

 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 30. října 2019 08:58

continuity a husy si pamatuju z nějaký dětský knížky, jak je děti chodily pást k vodě a večer šly husy domu a u každýho domu se oddělil kus správnýho hejna 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 30. října 2019 09:00

continuity morku jsem musela vygooglit.....těch já se už docela bojim, některý jsou strašně velký!

 

Offline Acari
Avatar
5 příspěvků moje polička 30. října 2019 09:09

Edge  Rodiče mají na zahradě černou převislou moruši už třetím,nebo čtvrtým rokem. Jen tedy nevím jestli těch převislých moruší není více variant, ale ta, kterou mají, je docela drobná. Stromek se vejde v pohodě i k plotu a vysoký je kolem 160 cm. Jen tedy není moc výtěžný, plody jsou spíš na občasné zobání a byť jsou ve výši očí, tak se mezi větvemi trochu hůře loví. Ale velikostně mi připadají srovnatelné s plody klasické moruše, jen je jich méně. Tudíž ani bordelu z toho moc není a vosy chodí spíše na nedalekou hrušku.