Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 25. března 2023 15:44

Friga nebyli, cetla jsem, ze jen pres leto, tak jsme k ni ani nezachazeli

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 25. března 2023 16:49
Reakce na continuity:

Mermaid to vypadá jak stelesneni dovolenkového pekla.

​Tam postavit moje deti, tak tam v tom písku stojej a cumej asi tak tři hodiny. Pak by asi tak tři hodiny staly a cumely po kolena ve vodě. My tam jedem, to vypadá jako idealni dovolená pro mě:-D

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 25. března 2023 17:05

razorblade jo, to je dost mozny, ze je otevrena jen pres leto. Skoda. 

Offline Makara
Avatar
2236 příspěvků moje polička 25. března 2023 17:09

brrr myslím, ze druhý či třetí týden v červenci. Na lodi na kanále Du Midi jsme byli 1. Týden v červenci a bylo to velmi klidné. 

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 25. března 2023 17:19

Makara Dík. Uvidíme.

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 27. března 2023 13:31

Mermaid Mácháč jak vyšitej!

continuity Ten německý lístek doporučuju, fakt se dá dojet daleko, a jak se jezdí jen těmi osobními vlaky, cesta docela ubíhá, protože každou cca hodinu přestupuješ, můžeš si dát pauzu, podívat se někde, kam by ses třeba nepodívala. Vloni za těch 9€ to bylo vyloženě neuvěřitelný, Liberec-Žitava 3 eura nebo kolik, Žitava-Hamburk 9€ a za tutéž cenu ještě do Brém a k moři a a a...

Užitečné informace k Interrailu má na svým webu taky Michal Zlatkovský, doporučuju sledovat i na TW (myslím, že máš spíš ten než IG) jako @timichal.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 27. března 2023 14:39

Aranel continuity Se mate, to zní fakt dobre!

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 28. března 2023 19:12

Mermaid 12.6.2021 někde pod Otrantem :) Od Bari to je teda ale o dost dál na jih.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 28. března 2023 22:02

Kokoska No to je teda nádhera!

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 28. března 2023 23:35

Sweet Potato máme doma dojem, že brzy na nás Madeira vyskočí i z plechovky. 

Ještě vyšel článek o tipech od cestovky, kde jsou u levad špatně fotky a ještě jsou doporučované jeskyně dlouhodobě zavřené. S nima bych se tam fakt vydala. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 29. března 2023 08:53

continuity No uf. A to mají v programu?

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 29. března 2023 09:30

continuity tak to neni jenom muj dojem - Madeiru mam taky vsude. Rada bych se tam znovu podivala, uvazuju, zda nepremluvit muze na vylet ve 2. Byli jsme tam na svatebni ceste.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 29. března 2023 11:47

Sweet Potato Nene, byl to článek, jak je Madeira super. Takový ten napůl reklamní. Sice není označeny jako PR, ale podrpsana cestovka. Očividně recyklat z minulosti. I tak mi to přijde strašné, špeciálne k té jeskyni je to blbé, protože já bych se tam klidně vypravila. Ale povedlo se mi proklikat na jejich stránky a tam to s obstojnou angličtinou už nějak vyctes ( muzeum je totiž pořád otevřené, takže je to matoucí i na googlu). 

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2023 13:28

Kokoska to "o dost dál na jih" je ale právě to stěžejní :)

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 29. března 2023 15:36

Mermaid jo, ja vim. Ja jen ze ani ten cerven nemusi byt vsude plny lidi. My jsme tam nikde davy moc nepotkavali, ale my jezdime spis po tech zapadakovech, no. Ale o prazdninach v sezone to vypada vsude pry o dost jinak, nevim presne, snad od druhe pulky cervence.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2023 17:54

Kokoska a cestovali jste tam nějak víc? V okolí Bari. Byla jsem celkem rozhodnutá jet tam, ale ta fotka pláže mně dost odradila. Jeli bysme v květnu, takže žádná top sezóna.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 29. března 2023 18:04

Evaeva ne, my jsme jeli takovy okruh

1. den: odlet z Prahy do Bari, Alberobello (kruhové domy připomínajícími africké stavby), Locorotondo (labyrint bělostných uliček, střechy domů, barokní kostel), přímořská městečka Polignano a Monopoli. N (2x)
2.den:Ostuni (bělostné město), až na podpatek italské boty do tzv. Florencie jižní Itálie, barokního města Lecce (náměstí Sant´Oronzo, konec Via Appia, lodžie, amfiteátr, pevnost, dóm, dominikánský kostel, pozoruhodné průčelí kostela Santa Croce a S. Nicolò e Cataldo), Otranto (pevnost), na špičku podpatku – majáky, bazilika P. Marie na konci světa, Gallipoli (historické město).
3. den: Metaponto (vykopávky antického města), zastávka u Jónského moře, Pisticci ( město vysoko nad krajem), Craco (opuštěné město), prohlídka typického jihoitalského města Matera (centrum provincie Basilicata, dóm z 13. st., čtvrť skalních obydlí „Sassi“, barokní kostel S. Pietro Caveoso, nádherné pohledy na město, další skalní kostely). N (2x)
4. den: Lukánské Dolomity (krásná krajina, horské vesničky Castelmezzano, Piatrapetrosa), Miglionico (hrad Malconsiglio), program v podmanivém okolí Matery a dokončení prohlídky města.
5. den: Gravina in Puglia (skvělá poloha, katedrála, štaufský hrad), Castel del Monte (monumentální hrad císaře Fridricha II), Venosa (aragonský hrad z 15. st., antické památky, kostely), Melfi (starobylé město s dominantním hradem – archeologické muzeum, barokní dóm, opevnění s branami), příjezd Gargano. N (2x)
6. den poloostrov Gargano s bělostnými městečky, vápencovými útesy, bizarními skalisky, azurovým mořem, jeho větší část je národním parkem a patří mezi nejkrásnější místa Itálie: městečko Peschici na skalním útesu, město Vieste, při písčitých plážích zajímavé krasové skalní útvary, výhledy na moře a letoviska; město Monte Sant´ Angelo (803 m n. m., hrad, poutní románsko-gotický kostel sv. Michala s bronzovými vraty, hrob langobardského krále).
7. den:Barletta (bronzová kolosální socha římského císaře, katedrála, pevnost, kostely), Giovinazzo (malebné přímořské městečko s opevněním a křivolakými uličkami), Bari (hlavní město Apulie, mohutný hrad císaře Fridricha II., bazilika S. Nicola s hrobem sv. Mikuláše, románská katedrála, přístav, úzké uličky), N
8.den: odlet z Bari do Prahy

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2023 18:08

Kokoska škoda. Tohle zní moc pěkně, ale s dětmi to nedáme, chtěla bych výlety tak do hodiny/hodiny a půl od Bari. Bydlet bych chtěla asi v tom Poliagno (jestli se nepletu, tam by měla být nejlepší pláž). O víkendu už to musíme rozseknout nebo zase nepojedeme nikam

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 29. března 2023 18:34

Evaeva vsechno takova mala mestecka, uzke ulicky, hezka atmosfera. Nejvetsi bylo to Bari a Lecce, ale Bari jsme si prohlidli az nakonec a proti tem ostatnim se mi uz tolik nelibilo, i kdyz taky ma hezke historicke centrum.