Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 19. března 2023 15:15

slniecko Ty jo, kde jste sehnali lístky.

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 19. března 2023 15:18

slniecko Rumunsko je destinace úplně na pohodu. Byli jsme před 19 roky vlakem a stopem až na SV a v poho,rodiče tam byli autem před 3 rokama a taky žádný problém. Jsou tam úžasné kláštery. Jediný problém teď je asi, že oblast Suceavy je poměrně blízko ukrajinských hranic.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 19. března 2023 17:05

brrr vďaka. Ja mám predstavu letieť a potom si prenajať auto. Predsa len chcem ísť sama a to si netrúfam tú trasu bez striedania. Hej tie kláštory sú vraj veľmi zaujímavé, to je jedna možnosť, ale som zistila, že napriek tomu, že je to ostblok, tak sme sa o tých častiach neučili nič, tak si musím naštudovať a rozhodnúť sa, čo vlastne chcem vidieť. Lebo zas celé ho neprejdem, no. Navrch ja mám rada také, že mám jedno miesto kde som ubytovaná a vyrážam odtiaľ na potulky, predstava presunu každý deň-dva s vecami to nie, takže to tiež obmedzuje pole pôsobnosti.

Nevieš poradiť nejakú fajn knižku o dejinách tej časti Európy náhodou?

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 19. března 2023 19:34

slniecko taky Rumunsko 15 let zpět, vlakem aut tehdy byly vlaky lepší než tady. Absolutně bezproblémová destinace. 

Dávám si patrnosti skanzen v Bukurešti a vůbec celé město. Za nás bylo pod lešením kvůli rekonstrukcím - získali tehdy po přístupu do eú hodně dotaci.

Někde se doctes, že tam hodne toulavých psů, to je pravda, ale neměli jsme za celou dobu větší problém, než že pes, který s náma šel dva dny, vlezl do stanu. Nebývali vůbec agresivní, spíš zubožení.  

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 19. března 2023 19:50

slniecko Možná bude lepší vlak, jezdil přímák z Bukurešti do Kluže.

Knihu neporadím, vlastně ani nevím, kdo z nás ty kláštery vymyslel (já ne).

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 19. března 2023 22:45

EDITH4B diky. Vážně stoji Miramare za to? Mas jeste jine tipy? :)Chcem se projet tou tramvaji, do jeskyně Grotta gigante, pak na ten San Giusto. Jeste majak mame v planu. 

slniecko my v Rumunsku byli prave v te prirode, tez je to 20 let zpatky , toulavy pes sel s nama az na nadrazi, tam jsne ho museli nechat. Ale ty klastery zni zajimave. Ja bych asi chtela videt musta, o kterych psal Bram Stoker.

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 19. března 2023 23:32

Mulen Miramare je moje srdcovka,podle mě prohlídka stojí za to Grotta gigante, maják,San Giusto, zámek Duino a nad Terstem moderní kostel Monte Grisa...No a město samo o sobě je Terst mám fakt ráda.

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 20. března 2023 06:40

EDITH4B o Monte grisa jsem nevěděla, asi zařadíme. I Miramare, pokud tam jede autobus (určitě jo). To plánování je stejně super

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 20. března 2023 07:57

slniecko moje bývalá kolegyně byla v Rumunsku před 2 roky na motorkách a vrátila se nadšená. Prý bylo všude čisto, penziony moc hezké, služby perfektní, ochotní a milí lidé, že to tak skvělé ani nečekali. 

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 20. března 2023 10:06

Mulen na Miramare autobus jede určitě.Plánování mám taky ráda

Offline rasaNori
Avatar
7710 příspěvků moje polička 20. března 2023 21:13

Cirkus spí, tak tady je další nálož:)

V San Diegu stojí odstavená letadlová loď USS Midway

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 20. března 2023 21:19

rasaNori joo..to je dobry monstrum . Na jedny konferenci jsme tam meli party. Jak zapadalo slunce a odrazelo se o tu pristavaci drahu, bylo to bozi

Jo s False Idol v SD je jeden z nejbozejsich baru, ktery jsem kdy navstivila. 

Offline rasaNori
Avatar
7710 příspěvků moje polička 20. března 2023 21:21

Ráno s východem slunce směr Joshua Tree NP

Offline andulka01
Avatar
10676 příspěvků moje polička 20. března 2023 21:24

rasaNori Joshua tree park

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 20. března 2023 21:27

brrr continuity Mulen Lamicka 

vďaka...tie kláštory sú taká "must" klasika a to ja neviem úplne, či chcem. Možno chcem, ešte sa uvidí .

"Drakulovi" by som sa tiež radšej vyhla, pokiaľ sa neukáže, že je ten hrad zaujímavý niečím špecifickým.

Hej, na tie psy som bola upozornená, no, to mi bude lámať srdce:(.

brrr ozaj ten Vermeer, oni ešte vypustili nočné lístky po tom, ako sa všetko vypredalo, no a manžel prezeral postupne všetky jazykové mutácie webu, či náhodou lístky nepodelili "geograficky", tak sme išli na nemecké .

Offline rasaNori
Avatar
7710 příspěvků moje polička 20. března 2023 21:29

V neděli měl kamarád volno, tak nás protáhl okolo komína:D

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 20. března 2023 23:03

slniecko Aj, to jste měli fakt štěstí.

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 20. března 2023 23:34

rasaNori Ty mě týráš, jeli jste přesně naši cestu, kterou nám zhatil covid!  (a prachy za letenky jsme z AirFrance tahali skoro rok....)

Offline Kan
Avatar
6957 příspěvků moje polička 20. března 2023 23:37

rasaNori Ty trčící rukavice z odměřovacího akvária jsou dost děsivý!

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 21. března 2023 05:58

slniecko drákula bude asi profláklej to jo, ale já si vzpomínám, jak jsem kdysi před skoro 30lety, když jsem ho četla, ta místa hledala na staré papírové mapě, co jsem sehnala v antikvariátu

rasaNori letadlová loď je nej.

Chci mít taky kamarády v Americe, a vůbec i všude jinde po světě