Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 11. října 2022 16:47

Victoria Ach, tak to me Gronsko nyni laka jeste vic. V nejblizsich letech to ale neni realne. Mame batole, nejake zvirectvo a rekonstrukci domu a chaty v behu. Coz spolkne vetsinu financi. Ale mam predstavu, nebo spis sen, ze za tech 20 let by nejaka podobna cesta treba vysla. Zatim jsme cestovali spis na kratsi dobu, jen s batohem a letenkou. Tomu uz odzvonilo. Pro me je zatim nejkrasnejsim mistem stanovani s vyhledem na Usbu ve Svanetii (Gruzie). Vlastne cela Gruzie je pro me takovy svaty gral. 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 11. října 2022 17:00

Victoria diky. Zni to nahodou dobre. Jednou snad.

brrr 41 dni zni nahodou dobre.

Muj sen je plout na historicke plachetnici jako plavcik. Uz jsem si nasla jednu ceskou, ktera tohle nabizi, ale nikdo do toho se mnou nechce jit

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 11. října 2022 17:18

Mulen Jé, kamarád plul letos s La Grace. To je česká plachetnice. Jestě jsem s nim teda nemluvila, ale podle fotek to muselo být super.

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 11. října 2022 17:21

Victoria O Grónsku naši, nebo spíš otec, jednu dobu uvažovali. Pak jeli místo toho myslím do Japonska. Mám pocit, že si ten výlet lodí nechávají fakt na stará kolena. Ale příští rok jim oběma bude 70, tak počítám, že se vytasí s něčím velkým.

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 11. října 2022 17:23

Jinak všem milovníkům Grónska doporučuju knihy Proroci z fjordu věčnosti a O Igimarasussukovi, který jedl své ženy. Druhé jsou pověsti, první o pastorovi, který přijíždí v 19. stol. do G.

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 11. října 2022 17:55

brrr no to je ona, tak to ho určitě vyzpovidej, jsme zvědavá na osobní zkušenost, jaký je kapitán a tak... Já chci jet příští rok nebo přes příští, i kdybych měla jet sama!

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 11. října 2022 18:08

Victoria Africe jsem se vyhýbala 11 let. Manžel za tu dobu projel  3x Tanzanii, Ugandu a Namibii. Česká agentura v kombinaci s místními cestovkami. Můj postoj měl vývoj od Ty ses zbláznil přes Děti jsou malý až k Až nebudete spát ve stanech. Což v Zimbabwe nastalo. Nelituju. Můžete vidět tisíc dokumentů a milion fotek, ale autentické zvuky a vůně jsou nejvíc.

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 11. října 2022 18:19

Archivářka A to je škoda, že jsi s mužem nejela dřív. Poušť Namib je nádherná.

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 11. října 2022 18:23

brrr to se nesmí říkat nahlas!

Offline andulka01
Avatar
10763 příspěvků moje polička 11. října 2022 18:42

Mulen To je La Grace, žejo? Taky jsem o tom uvažovala, ale mám partu, se kterou se tu a tam dostanu na běžnou plachetnici, takže už mě to tolik neláká.

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 11. října 2022 18:47

andulka01 ji, La Grace. Já tam prostě musím, o plachetnici sním odmala.. Ale takovou partu jak ty bych taky rada

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 11. října 2022 21:00

Victoria je to moc zajimavy a pekny.

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 11. října 2022 21:33
Reakce na Sweet Potato:

Victoria O Silversea jsme jeden čas taky uvažovali, odsunuli jsme to na někdy. Tak za pár let už asi zapadneme.

​ Což o to, já bych zapadla už teď, ale nemám vyděláno! Sakra:-D. 

Victoria No, mě v tom původním dotazů vlastne nenapadlo, že je to i s výlety! Nějak jsem nad tím nepřemýšlela, prostě plavba lodí, vyhodej te u pobřeží...a co dál někde v pustině, že ti tam pošlou bus a průvodce mi nedošlo, já bych byla prd podnikatel! Je to hezke, ty fotky se mi taky líbí, jsou to místa, ta Kanada a ten sever, že by člověka nenapadlo, jak to tam vypadá ani hledat nějakej cestopis, je to prostě něco jinyho, ráda se na to podívám a přečtu tady u tebe. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 11. října 2022 21:39

Archivářka My byli kdysi v Tanzánii a Keni a hrozně jsem tam chtěla jednou vzít děti, až nebudou malý. Malý už nejsou, chystáme se v únoru. A malý velký dítě řeklo, že s náma nechce.

Offline Tabea
Avatar
4718 příspěvků moje polička 11. října 2022 21:45

Sairon já jsem úplně marná a nic si nepamatuju, ale myslím, že jsme měli vždycky jedno dítě u nás v posteli a jedno do malý postýlky od hotelu. Chceš dát obě děti do pristýlky? A co suite, abyste nemuseli být potmě, až děti usnou? V Dubaji (UEA) má "byty" spoustu hotelů. 

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 11. října 2022 22:07

Sweet Potato užijte si to! Nevím, jak je dítě staré, ale ono si pak tu cestu třeba najde později a jinak. S mužem byla prostřední dcera v Tanzanii a v Namibii. Nadšená. Celá parta čekala, až jí bude 15, že se pojede do Ugandy na gorily. Tam se smí na trek do gorilí rezervace až od 15. No a cvak a už s nimi nejela... 

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 11. října 2022 22:13

Archivářka A nic nenaděláš...

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 11. října 2022 22:19

Victoria pres jakou cestovku to mate? Zni to hodne dobre a ja teda mam radsi puste pobrezi nez davy kolem nejakych stohvezdovych atrakci z Michelina.

Jo aha, uz jsem docetla, psala jsem driv nez jsem odstrankovala. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 11. října 2022 22:39

Victoria já to tak ale vůbec nemyslím. Já se spíš trošku stydím že využívám těch informací a užívám si všechnu tu krásu a nedávám nic nazpět. beru to jako dárek

Online Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 12. října 2022 04:53

Sweet Potato S těmi dětmi mi úplně mluvíš z duše! My měli v plánu Zanzibar když byly relativně malé, chtěli jsme je vzít s sebou, ale zrovna tam vypukla cholera, dostala jsem strach a nechala je doma. A pak toho celou dobu litovala. Ale aspoň jsme ho udělali tak na divoko, na motorce, každou noc jinde-a předsevzali si, že je tam vezmeme, aspoň víme co a jak. Nebo když to nevyjde, tak do Keni, nebo Tanzánie na pevnině. No a co myslíš? Už na to nedošlo a asi ani nedojde, covid to dost posunul, všechny tyhle plány. :-(

Archivářka Nejhorší je, že toho pak může litovat, ale přesně, nenaděláte nic. Kamarádku na gymplu takhle zvali rodiče na cestu do Izraele a Palestiny. Nechtěla a do teď toho lituje....sama se tam už asi nikdy nevypraví, nejsou moc cestovatelská rodina.