Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Karja
Avatar
35812 příspěvků moje polička 09. října 2022 22:56

viktorka_od splavu Že jo, já taky nemám ráda rovinu:-D. Přijde mi taková neutěšená a nudná:-D. Dneska bylo krásne, byly jsme s holkama v zoo a jak říkáš i ta cesta autem tím krásným podzimem byl relax! 

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 09. října 2022 23:06

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 09. října 2022 23:06

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 09. října 2022 23:21

Pobřeží u Bar Harbor v Maine.

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 09. října 2022 23:22

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 09. října 2022 23:28

Victoria Konečně východní pobřeží, jak si ho plus minus představuju. Užij si to a sem s dalším nášupem.

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 09. října 2022 23:41

Z přírody do centra myšlení do Cambridge na Harvard.

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 09. října 2022 23:43

brrr Děkuji moc:-) Je to dechberoucí, hlavně tedy díky počasí, to opravdu díky bohu! Je to oproti Kanadě malebnější, takové kultivovanější a samozřejmě americky bohatší:-) Ty domy! 

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 09. října 2022 23:49

Samozřejmě nemohlo nedojít na oblíbený produkt atlantických vod. 

Online andulka01
Avatar
10675 příspěvků moje polička 10. října 2022 07:15

Victoria to je krásný výlet, celý ta divoká příroda i učesané Maine, fakt parada

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 10. října 2022 09:19

Sairon my naštěstí bez dětí a navíc v soukromém ubytování u známé...

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 10. října 2022 12:43

andulka01 Děkuji. Ano, je to moc fajn, ale musím se přiznat, že už je to na mě dlouhé a těším se domů:-)

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 10. října 2022 12:48

Victoria teda to je nádhera! A jak dlouho taková cesta trvá? Vůbec nemám přestavu (a omlouvám se, jestli to tady už padlo, nestíhám číst moc pozorně).

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 10. října 2022 13:58

bram Ne nepadlo:-) Cesta trvá 11 dní, přičemž loď pluje hlavně večer a přes noc, během cesty byly asi dvě místa, kam jsme dopluli až před polednem. Dva dny jsme strávili na cestě do Quebec City, letěli jsme nejprve do Montrealu, kde jsme měli noc a dopoledne, pak jsme jeli vlakem do QC, kde jsme měli také noc a dopoledne před naloděním. Dva dny máme ještě v New Yorku. Takže je to docela dlouhé:-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 10. října 2022 15:45

Sairon Byli jsme před časem, v hotelu přes cestovku, 2+2 v pohodě.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 10. října 2022 15:55

Sweet Potato jako 2 na posteli a k tomu 2 pristylky? Jaká cestovka prosím?

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 10. října 2022 16:21

Sairon Čedok. Ale teď jsem si spočítala, že už je to tak 7 let

Offline Karja
Avatar
35812 příspěvků moje polička 10. října 2022 22:46

Victoria A kolik máte za ten den zastávek, jednu? že kolikrát ty fotky vypadají, tak opuštěně to pobřezí a tak (třeba ta fotka s tím pobřežím se židlemi), tak jestli tam trávíte celý den nebo se někam ještě jede.....Jako za mě fakt bezva, moc ti děkuji, škoda že to není obsáhlejší, je to přece jen z trochu jinýho ranku a jako moc to človek nevygooglí ani si nepředstaví jako třeba jiné dovolené. Je to super. 

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 11. října 2022 01:06

Karja Ano, zastávka je jenom jedna. Většinou je to tak, že loď zaparkuje hned ráno nebo v poledna, ten itinerář cesty znáte dopředu a je v podstatě velmi přesný. To znáte, už když si tu cestu kupujete. Také se dozvíte, co je tam k vidění a jaké výlety loď v daném místě nabízí. Na ty se zapsat můžete nebo nemusíte. Pokud se nezapíšete, můžete zůstat na lodi anebo jít na pobřeží sama anebo zkombinujete výlet a pak zůstnete na pobřeží, podle toho, co chcete a na co máte čas. Musíte se včas dostavit zpět. V těch pustinách bylo fajn využít té nabídky výletů, protože třeba objedete busem celý ostrov s tím, že v rámci toho máte volno na procházku podél pobřeží anebo máte třeba výšlap kaňonem, který je vzdálený půl hodiny jízdy od pobřeží. To je pak program na celé odpoledne. Je to sice organizované, ale bez toho by se tam člověk jinak nedostal. Ale jinde jsme si třeba sami půjčili v přístavu kola a jeli hodinu na odlehlé pláže a hodinu zpátky, a zase z toho byl program na celé odpoledne. Ano, to pobřeží je opuštěnější a nudnější, člověk s tím musí počítat, ale pro nás atraktivitu má, a velkou. Samozřejmě jsou i plavby s jiným programem:-)

V Bostonu jsme vypadli ráno z lodi a v podvečer se vrátili. Byli jsme sami ve městě, využívali ten turistický hop on/hop off bus, prošli starou čtvrť Bostonu, šli do vyhlášené pekárny, vzali si metro a jeli se projít kampusem Harvardovy univerzity, prostě jsme si užívali město. Takže máte velkou volnost, jak s tím pobytem v konkrétním místě naložíte. Já jsem moc spokojená, když mám v ruce kelímek kafe a čumím na tu nádheru, když se ta voda ještě díky slunci třpytí, tak je to dokonalé:-) Tahle cesta je velmi spektakulární, právě tím přesunem od od přírody a opuštěných pobřeží po velmi kulturní a osídlená a nesmírně atraktivní místa na východním pobřeží US. 

No obsáhlejší, já se strašně nerada někam vnucuji, zas tak velký zájem to tu nevzbudilo, což není stížnost v žádném případně, jsem moc ráda za ty milé ohlasy, které jsem dostala-:) A také jsem dost skeptická k fotkám, málokdy mám pocit, že se mi povedlo přenést tu krásu v celém rozsahu a atmosféře. A děkuji. Ještě tedy dodám, že jsem na malé lodi, že to není ten obří koráb, který pojme několik tisíc lidí, to si nedokážu vůbec představit, jak to funguje.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 11. října 2022 02:51

Victoria To je dovolena snu! Jen piste a fotte, taky hltam kazdy prispevek a v dobrem zavidim. A podle fotek to jsou presne mista, kde by byl nejstasnejsi muj muz a muj novofundlandsky pes.