Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 20:18

Poslední večer a den v Palermu. Navštívila jsem spoustu kostelů a nechodila kilometry v uličkách. Hodně jsme chodily mimo turistické cesty. Někde se i lehce bály. Ono i ta turisticka mista jsou špinavá, není problém mít na malém náměstí na jedne straně stylový bar a na druhé skládku odpadků. Ale když uhnete jen malý kousek z turistické trasy, narazíte na uličky, kde smrdí moč, ulice, kde na rozviklanych židlích sedí muži a vedle na špinavé matrací si hrají děti. Videly jsme krysy za denniho svetla. V těch dalších deseti městech, co jsme navštívily, tolik špíny nebylo. Syrakusy i mimo turisticka mista jsou vlastně ciste mesto. Vlastní kapitola jsou silnice, ty jsou lemované odpadky, skladkami. Taková krasna země a tak si ji neváží.

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 20:26

A nějako to foto na rozloučenou. 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 11:07

Friga barbucha jenom maly pripominacek, ze tedy pristi vikend plati? Respektive sobota? 

Online barbucha blogger
Avatar
30683 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 11:31

Lama_z_Lana 

Jo, už jsem chtěla položit stejnej dotaz! Platí, tak kdy a kde?!

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 12:36

barbuchauvidime, co Friga , ja sednu na cugalu a hned jsem tam

Online barbucha blogger
Avatar
30683 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 12:57

Lama_z_Lana 

Jo, musíme to nějak doladit ještě. Mám na T-Centralen tak čtvrt hoďky... tak bych to viděla někdy po o. třeba si sednout někde v Kungstradgarden? Pokud teda bude počasí ale nakonec se tam dá i vevnitř většinou... Nebo chcete pocourat po obchodech? Naposled byli cosáci v rekonstrukci, teď už budou otevřený Nebo za kultůrou do nějaký galerie - i tam jsou kavárničky... Ale nechám to na vás...

Offline Karja
Avatar
35997 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 13:01

barbucha Hlavně nám nic nefotte a nedrazdete nás!:-D Vám hrozně zavidim, ty kavárničky tam a to kafe tam vyborny....a ty výhledy! 

Online barbucha blogger
Avatar
30683 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 13:12

Karja 

A ty obložený chlebíky... a dortíky... Sakra to mi připomnělo, Lama_z_Lana , že bysme mohly třeba do Vetekatten, mňam! Nebo do tržnice, dvakrát mňam!

Ale vono bude všude asi dost narváno...

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 13:13

barbucha ja bych to videla tak, ze se sejdem a nad kavou popremyslime, co a jak - taky v zavislosti na pocasi  Ty tam jako skorodomaci znas urcite nejaky special mista! 

Karja tak se pridej!(jasny, ja vim ze to neni tak jednoduchy) 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 13:14

barbucha oo aaano!

Online barbucha blogger
Avatar
30683 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 13:14

Lama_z_Lana 

Jo, v pohodě, žádná honička (vono to kafe atd. je dobrý všude)

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 13:55

Lama_z_Lana barbucha se srazem pocitam! Priletim na Arlandu pristi sobotu v 10:30. Asi se pujdu celkem hned naobedvat. Potom nemam zadne velke plany, ale rada bych videla nejakou galerii ci muzeum a mesto, takze jsem pro to se sejit nekde na kave a pak bych nekam spolecne vyrazila. 

Online barbucha blogger
Avatar
30683 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 14:12

Friga 

Výborně. Můžem si teda dát sraz v tom centru (doladíme místo) a pak vyrazit buď do Národní galerie nebo do Moderna Museet, obojí je kousek pěšky a kolem vody, hezká procházka (a já potřebuju koupit pár plakátů ).

Nebo kousíček je taky Hallwyl museum, starej dům (no spíš palác) v původním stavu, zajímavej...

Všude vstup zdarma

Mají teda krátkou otvírací dobu v sobotu všude, tak na procházku Starým Městem bude už tma potom, ale zas tam budou svítit lucerničky

Tak v kolik to dáme? V jednu třeba? Lama_z_Lana 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 14:14

barbucha Friga za me v 1 uplne bez problemu

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 14:32

barbucha Lama_z_Lana jo, to zni jako plan. 

Online barbucha blogger
Avatar
30683 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 14:45

Friga Lama_z_Lana 

Tak já navrhuju v jednu tu Kungstradgarden, všechny ty muzea co jsem navrhovala jsou hned vedle... třeba tady u tý sochy se lvy? 

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 14:54

barbucha tak jo. Ja pevne doufam, ze nam bude prat pocasi a nebude lejt jako z konve. 

Online barbucha blogger
Avatar
30683 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 15:30

Friga 

To by mělo až večer, podle Norů. Jen nevim co na sebe, jako jestli vlněnej kabát, nebo prošívanej? Abych nebyla jak blázen - všichni ostatní jen ve svetru... už je to tam nahoře aspoň na bundu?

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 16:05

barbucha tady je ted asi 15 stupnu, ja zatim chodim jen v lehke bunde pres tricko. Vetsina lidi nosi lehci bundy ci plaste pres svetr ci mikinu. Ale si nejsem jista, jestli Svedove nejsou otuzilejsi nez Finove  Ja sama asi budu mit bavlneny trench, predpokladam, ze ve Stockhomu dost fouka. 

edit: jen dodam, ze se radsi oblikam min, protoze mam tendenci chodit rychle a tim se zahreju. 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 16:28

barbucha sraz misto

Jinak tady tak 11-15C. Na lehkej svetr a parku, tak tu ted vidam nejvic lidi.