Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 18:52

SunEclipse 

Tak to tam jsi s mym zetem

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 18:54

barbucha treba jsme se nekde potkali

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 19:01

Dneska jsem si udelala prochazku do myho oblibenyho kostela

kde jsem hodlala zdokumentovat vnitrek, mivaji tam zajimavy obrazy... akorat tam ale zrovna pripravovali pohreb, rakev s neboztikem incl., tak mi bylo zinantni fotit.

Ale aspon jsem se prosla po jinak nejvic nejlepsi hipstersky ctvrti, kde se ale porad jeste najdou pekny stopy starych casu...

... a kde me pobavilo parkoviste hipstersky omladiny

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 19:04

barbucha treba jsme se nekde potkali

​To je mozny! 

Vcera psal na instaci, jak uz zcestoval sveta kraj, ale prej Azory ho dostaly... 

edit:

Fotku mel odtud, kopiruju (jen nazev, ne fotku ): Parque Natural Da Ribeira Dos Caldeirões, São Miguel

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 19:41

tak to my byly vcera jizneji, ve Furnas, park Terra Nostra

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 20:37

barbucha Teda v takovýhle baráčku ve Stockholmu bydlet! A kde to přesně je, pogooglim si! 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 21:01

Karja 

Ctvrt Södermalm, kolem kostela sv. Katariny... moc pekny to tam je! Mam to tam radsi nez proflaklej Gamla Stan.

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 21:27

barbucha no jasně, o Sodermalmu jsme si už psaly. Tam mají ten pěknej hřbitov. Já jsem tam zabloudila na ten ostrov úplnou náhodou, protože v těch hlavních tourist doporučeních ani moc není. Ale taky se mi hrozně líbil, prostě takovej autentickej, k běžnýmu životu a přitom strašně nevsedni!  Ten Gamlastan mě vlastně vůbec nezaujal, tam jsou samé ty budovy oficiální a historické, já tomu vůbec nerozumím, tak mě to nebavilo:-D. Ale na tom Sodermalmu se dalo pěkně procházet a pokoukat si. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 22:05

SunEclipse Ooo! Užij si to! A hodně foť.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 22:14

Karja 

Presne, taky se mi tam libi. Kolem toho kostela jsou ty baraky taky znacne stary, musi to bejt nejaky 17. stoleti minimalne, tehdy to byla periferie, byly tam mlyny, statky... bohuzel jich nezustalo moc... no a hrbitov je hned za kostelem, vzdycky tam zajdu.

Hned zkraje, u divadla a ty vyhlidkovy terasy, je zas cast ze ktery uplne dejcha 19. stoleti... tam chodival i Strindberg a pak to popsal v Cervenym pokoji... spousta tech starejch domecku tam vyhorela (jako ostatne i vsecky stary hrady ve Svedsku vcetne kralovskyho ve Stockholmu, takze  maji v podstate jen samy zamky... asi neumeli topit nebo co) a proto je vetsina domu novejsich.

A v ty novejsi casti je to fajn, jak rikas na beznej zivot super, mraky baru a kavarnicek a spousta sekacu, to je ctvrt sekacu v podstate! I takovejch luxusnich, kde maj hadry drazsi nez v normalnim obchode

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 22:22

barbucha Karja Když jsme byli před 3 roky ve Stockholmu, byl strašný hic, tak jsem vymyslela, že vezmu kluky vykoupat. Měli jsme to jako celodenní pochodové cvičení od Drottninggatanu přes Gamla Stan právě na Södermalm. Tam po severním straně až na Långholmen, kde se jedno dítě slavnostně vykoupalo. Druhé tam nešlo, protože se tam koupali i psi. Až teď, když jsem se dívala do mapy, jsem zjistila, ze to byla psí pláž

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 22:46

brrr 

Tak lidi se tam koupou leckde, skoro ve vnitrnim meste... o psech jsem ale dosud neslysela Ale bude to asi dost studeny vsude. Tady od nas kousek je jeden zaliv a je tam brakicka voda (coz bude asi i u toho Langholmenu) a to je ledarna hrozna i v parnym lete. Vzala jsem tam zritelnici parkrat kdysi, kdyz se mi nechtelo jet dal na koupaliste, ale to se fakt nedalo. Malokdo tam vlez, a to se tam slunilo mraky lidi, a to jsou vsichni otuzilci!

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 22:59

barbucha A myslíš, že ten hřbitov je nějak proflaklej jako mezi turisty, že se třeba doporučuje nekde? To by bylo jinak takový pěkný, že nás obě tak zaujal:-Dbrrr No to mě nenapadlo, takovy vodní město a vono se tam nedá koupat ani v létě!

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 23:30

barbucha Karja ke kostelu sv. Katariny jsem se taky prosla. Sla jsem i dovnitr, ale jen na otocku, za chvili zacinala bohosluzba, tak jsem tam nechtela okounet dlouho. Hrbitov ma krasny. 

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 23:31

Friga No to jsem celá já, já si třeba nepamatuju, že bych si nějak významněji všimla toho kostela:-D

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 23:59

Karja 

Toho se neda nevsimnout, je obrovskej a moc krasna stavba to je! 

Co se vodniho mesta tyce, tak na koupani jsou lepsi jezera, maji teplejsi vodu, plaze - tech je kolem mraky a jsou vybaveny veskerejma sluzbama koupalist. Ja se poprve desila ze nemam cash na vstup a koukali na me jak na cvoka: "to vsechno je porizeny z nasich dani, to tak, abychom meli jeste platit vstupny!"

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 30. zaří 2022 10:38

Juhuu...a já se dneska (respektive zítra) konečně stěhuju o normálního bytu. Sbohem, ty věčnej smrade z odpadků

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 30. zaří 2022 10:45

barbucha Ono tehda byl takový hic, že teplota vody nebyl problém. Lidí se tam koupalo dost, ale všichni se psy

Mě tehda Stockholm a vlastně celé Švédsko dost nadchlo.

Offline notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 30. zaří 2022 13:46

brrr Garfie Se značným zpožděním vám děkuji za všechny tipy a informace ke Krakovu. Byli jsme tam týden a bylo to naprosto skvělý! Rynek, Podzemní muzeum, Da Vinciho Dáma, Wavel. Kromě těch známých míst děkuji hlavně za tip na jídlo v židovské čtvrti. Nakonec jsem chodili na jídlo jen tam. A díky pěknému počasí, jsme se stihli i vykoupat na pláži Bager. Původně jsme jeli do toho jejich zatopeného kamenolomu, ale ten je letos zavřený. Nicméně byl nádherný!

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 30. zaří 2022 13:56

notna Vidíš a já si zrovna dneska říkala, jak se vám tam asi líbilo. Tak to je fajn, že jste si to tak užili.