Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline andulka01
Avatar
10761 příspěvků moje polička 07. zaří 2022 01:24

Malvin Tak krásný. A do Taorminy jednou musím, protože Magická hlubina.

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 07. zaří 2022 23:51

Catania, město, kam nikdo dvakrat nejezdi. Já tam teda už nepojedu. Ne, ze by to byl nějaký průšvih, ale míra špíny a opryskanosti přetekla. Asi za to může i hrozně vedro, co tam bylo. Jinak je to město, kde umucili svatou Agatu ( a dost brutálním zpusobem). Chram, kostel, vse Agatino. Slon z lavoveho kamene je roztomilý. Odpolední koupání s výhledem na Etnu bylo mi odměnou.

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 08. zaří 2022 00:14

Jiná káva je Enna. Městečko, ležící v centrální části ostrova, kde krajina připomíná něco mezi Toskanskem a Provance. Na kopci. Velký strážný hrad a před ním skála, kde stával antický chrám. Uprostred samozrejme Duomo. Město s minimem turistů a stoprocentně dodrzovanou šestou. Příjemná atmosféra a clovek utece davum

Offline Karja
Avatar
35977 příspěvků moje polička 08. zaří 2022 13:33

Malvin Přitom na fotkách to působí moc hezky, že by tam člověk hned jel;-)

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 08. zaří 2022 13:56

Malvin Já znám někoho, kdo byl v Catanii opakovaně. Ale nebyla to vyloženě cestovatelská dovolená, jen mě to pobavilo.

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 08. zaří 2022 23:46

Karja já tam byla tak zdrchana horkém a my jsme fakt prochazely vše, co bylo v průvodci, byť to nebylo za mbe nic extra a já se těšila do Syrakus. Tak jsem se tam zarekla, že do Catanie už nikdy nepojedu

Renusatko tak jestli vypadal nebo vypadala k svetu,co by nejel i do Catanie vicekrat

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 08. zaří 2022 23:56

Syrakusy jsou krásné. Užila jsem si je večerní, brzce ranní bez turistů i v poledním žáru. Kromě obvyklé ostrovní části  jsme šly i na pevninou část, kde je kostel s kaplí, kde zemřela svatá Lucie, a bazilika s katakombami Saint Giovanni; tam zase ubicovali svateho Marciana. Katakomby tam doporučuji, jsou rozlehle a měly jsme super průvodkyně.

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 00:10

Villa Romana del Casale patří do dědictví UNESCO a pyšní se největšími podlahovým mozaikami na světě, 3535 m². Ke konci dne už tam nebylo moc lidí. Na jedné mozaice je vidět, že bikiny se nosily už v antice

Offline Tabea
Avatar
4716 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 02:23

Malvin a na ty třetí fotce je zas důkaz, že koukajici kasička taky není nic nového.
Paradni fotky! Už se těším na další. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 07:46

Malvin To je paráda. Užívej si to!

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 22:52

Agrigento, město sice na kopci, ale obklopené paneláky, postrádá atmosféru jiných sicilskych měst, ale uprostřed je restaurace s milým majitelem . A pod mestem Údolí chrámů, největší komplex dorskych chrámů mimo území Řecka. Must see pro milovníky antiky. A po prohlídce si zaplavat pod bílými skalami v Scala dei turchi.

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 08:51

Malvin Fotíš moc krásně.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 12:05

Malvin jee, v Taormine som bola kedysi týždeň ubytovaná :) a ešte sme prešli Palermo, Cataniu a Syrakúzy. Úžasná dovolenka to bola. A pribrala som na nej 5 kíl

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 22:51

Sweet Potato dekuji

betsey no, přibrat asi nepriberu. Naopak mne to zdejší stravování strašně vyhovuje. Ráno něco sladkého. V poledne nece malého. Odpoledne zmrzlina. A večer ryba, jak odjíždíme hlavně pobřeží, tak ji mám skoro každý večer. Jen jednou lasagne a jednou pizza. 

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 23:00

Trapani, město na západě v srpovitem výběžku. Obklopeno salinami, kde se suší sůl. A moře je tu opravdu hodně slané. V tzv. salinach jsou větrné mlýny, ale dost poničené. Město hezké, převážně barokní paláce. 

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 21:38

Erice, město v oblacích, se nachází na kopci nad Trapani ve vysce 750 m. Jízda lanovkou je super. Město si zachovává starobylý ráz. Je tu na 60 kostelů a dlouho se tu udržoval kult Venuše, jeho kněžky prý byly velice pohostinné a právě knězky lásky.

Kousek po pobřeží leží městečko San Vilo de Capo s jednou s nejhezčích pláží. Je skutečně moc hezká, ale trochu pokulhává zázemí. Vodu si koupíte s obtížemi, sprchy za peníze.

Online Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 06:00

Malvin Musím co nejdřív zase do Itálie!

Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 19:32

Malvin vidím, že sa na Sicíliu musím vrátiť,krásne fotky. Z dôvodu horúčav sme sa tmolili len v Cefalu, ale nesťažujem sa.Bolo tam skvele. 

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 20:03

pecka Cefalu bylo taky krásné. Městečko dokonale. Kvalita vody a pisku o stupinek horsi než San Vito Lo Capo. Ale zázemí na pláži mnohem lepší. Nekolik stanku s pitim a  sprcha zadarmo.

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 20:18

Poslední večer a den v Palermu. Navštívila jsem spoustu kostelů a nechodila kilometry v uličkách. Hodně jsme chodily mimo turistické cesty. Někde se i lehce bály. Ono i ta turisticka mista jsou špinavá, není problém mít na malém náměstí na jedne straně stylový bar a na druhé skládku odpadků. Ale když uhnete jen malý kousek z turistické trasy, narazíte na uličky, kde smrdí moč, ulice, kde na rozviklanych židlích sedí muži a vedle na špinavé matrací si hrají děti. Videly jsme krysy za denniho svetla. V těch dalších deseti městech, co jsme navštívily, tolik špíny nebylo. Syrakusy i mimo turisticka mista jsou vlastně ciste mesto. Vlastní kapitola jsou silnice, ty jsou lemované odpadky, skladkami. Taková krasna země a tak si ji neváží.