Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 28. června 2022 13:38

Prosím nějaké tipy na ubytování nebo trasy v Českem Ráji? Kam jít, co neminout. Kde jsou nejhezčí procházky ve skalách. 

Dcera s manželem a Růžou. Tedy dva vege a masožravý pes

Offline Makara
Avatar
2235 příspěvků moje polička 28. června 2022 15:38
Reakce na Tabea:

Makara ale jsi ráda, žes jela, že jo?

​Jo, jsem rada. Ale musím přiznat, že mě víc uchvátila poušť než města a už se těším do hor na severu. I kdyz na dnešní Betlém budu mít, přes počáteční potíže (manžel si dal malém do zubu s jedním neodbytnym taxikarem), nakonec pěkné vzpomínky. Třeba takový trh nebo skupina zpívajících Poláků v Church of Nativity.

Offline Makara
Avatar
2235 příspěvků moje polička 28. června 2022 15:46

Garfie hele, já jsem usoudila, ze jsi buď jiný živočišný druh nebo rovnou mimozemšťan, a tvoje děti taky. Ze jsem divná (přípusťme i toho blázna), to mi říká máma už od mých 12, ze chci pořad někde trajdat. Ale moje cestování se s těmi nedá absolutně srovnávat. Ja do Thajska  trapně s cestovkou, s předškolními dětmi do Řecka do all inclusive.

Offline Makara
Avatar
2235 příspěvků moje polička 28. června 2022 15:54

Domácí potřeby, svatební salon, obuv - to bylo k pousmani. A zeď  - pohled na ni mi nedělal vůbec dobře.

Offline Makara
Avatar
2235 příspěvků moje polička 28. června 2022 15:56

Offline Makara
Avatar
2235 příspěvků moje polička 28. června 2022 15:56

Offline Makara
Avatar
2235 příspěvků moje polička 28. června 2022 16:01

mirajo Fakirka Karja v boji o izraelská chlapy vám nebudu konkurovat. Až dnes jsem si vzpomněla, jak mají být pohlední - u mne nic.

moora celé černé miminko jsem neviděla, ale černé puncosky na asi roční holčičce jo. Naši optikou fakt zvláštní. 

Offline Makara
Avatar
2235 příspěvků moje polička 28. června 2022 16:12

Dadoo tak veganum vyříď, ať si nakoupí v Praze nebo naplanuji půst. Nejbližší veganska restaurace je v HK. Fakt ti můzu říct, ze najíst se vegansky v ČR mimo domov je téměř nemožné.

No a to jednodušší - v Českém ráji se dá najít všude něco pěkného, tak záleží, jestli chtějí bydlet ve městě či na vesnici. Tak nápišu jen mých pár nejoblíbenějších mist -  Malá Skála, Hrubá Skála, Klokocske skály, hrad Kost, Valdštejn, Valečov, Drabske svetnicky. 

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 28. června 2022 16:44

Dadoo ... Plakánek, Sobotka (koupaliště! Humprecht! Hrob Fráni Šrámka! ), lesní koupaliště Pelíšek, Příhrazské skály se Studeným průchodem, symbolický hřbitov horolezců na Hrubé Skále. V Českém ráji je všude nádherně

V Sobotce v restauraci Maštal by se snad dalo i vegansky najíst a v hotelu Pošta zřejmě i ubytovat se psem.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2022 17:17

Aranel V Mastali vegansky uplne nevim, ale salaty docela vedou. A Mastal je s Postou jeden propojeny prostor. 
Dadoo Pridam taky par tipu. Sobotka uz padla, jen se nenechat odradit zanedbanym namestim. Prochazka mesteckem na Humprecht, v cukrarne maji dobre zmrzliny a v kavarne naproti dobre kafe. Anebo zajizdka az do Jicina, to je pro me nej mesto. Valdstejnska lodzie  a samozrejme Prachovske skaly. 
Hruba Skala s prochazkou na Valdstejn. Eventualne mala zajizdka na moji milovanou Vysker s prochazkou na vrchol ke kapli sv. Anny. 
Vezicky rybnik, ev. rybniky Nebak a Vidlak. 

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 28. června 2022 17:21

Jos Jo, o tom propojeným prostoru vím. A Valdštejnská lodžie je nádherná!!

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 28. června 2022 17:30

Dadoo Všude! 
Besedické skály (Labyrint a Chléviště), Klokočské průchody, Kost a údolí Plakánku, z Malé Skály přes Panteon na Frýdštejn a dál třeba přes Drábovnu do Dolánek.

V Dolánkách Ábelův mlýn, ve Frýdštejně Kovárna (asi to chce rezervaci)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 28. června 2022 17:31

Makara Aranel Jos Sweet Potato moc dekuju! Hned předám dál.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2022 17:52

Dadoo nejsem si jistá, jestli Drábské světničky nejsou teď zavřené Ale jestli ne, tak taky doporučuju a Valdštejn taky, určitě nevynechat jeho prohlídku - je bez průvodce, ale moc se mi tam líbilo, je odtamtud pěkný výhled.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 28. června 2022 18:05

Nemáte někdo tip kam večer na drink/ na pivo ve Vídni? Klidně něco ve stylu budapešťských Ruin bars? :)

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 29. června 2022 00:30

Dadoo Český ráj  Úplně závidím! Tipů tady padlo plno, tak jen prosím pro úplnost dodám, že ty nejatraktivnější trasy jsou o víkendech dost přeplněné, pokud je to jen trochu možné, ať si to naplánují na všední den. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. června 2022 06:19

Garfie dekuju, hned jsem to poslala dceři.

Do Českého ráje bych se taky znovu strašně ráda podívala. Jako dítě jsem tam jezdila na tábor a bylo to nejvíc nejlepší! Rakousy.

Dcera s manželem přijedou na dva týdny a ji právě napadlo, že se mi postarají o zvířata a já mohu, díky tomu, odletět k moři.

Takže si udělají nějaké párdenni výlety. Moje auto, Růžu s sebou a Ladislav přečká doma.

Je za ty tipy moc ráda, aspoň se má od čeho odpichnout.

Moc dekuju!

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 29. června 2022 15:21

Evaeva Jsou. Ale ono i kolem to je moc pěkné.

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 29. června 2022 19:29

Dadoo Snažila jsem se ti psát ta místa méně frekventovaná než třeba Prachovky a Skalák, ale lidí bude hodně všude. 
Ještě k památkám mne napadá třeba Valdštejnská lodžie a Libosad u Jičína. Bývají tam i zajímavé akce. A odtamtud třeba na Zebín. Nebo V.alejí do Jičína.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. června 2022 19:40

Sweet Potato dekuju. Dcera měla za ty tipy fakt radost.

Nějak si to naplánují. Este tam musí zařadit nějakou vodu. On je její manžel blázen do paddleboardu. Už ho má sbaleny, priletaji popozitri.

On třeba jede vlakem někam kus za Prahu a pripluje pak po Vltavě na Naplavku