Cestování

09. srpna 2014 10:36
Online Makara
Avatar
2233 příspěvků moje polička 27. června 2022 20:04

Mulen ja si myslím, ze snad i jo. A docela mě pobavilo, ze některé bazény jsou jestli i pod úrovni Mrtvého moře. Upřímně, strávit tam teď v hotelu týden, to si vůbec nedovedu představit. I když ono se asi od tama vyjíždí na výlety, protože tam fakt vůbec nic neni kromě par hotelů.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 27. června 2022 20:09

Makara Wales.

A jeste se zeptam tady, i kdyz jsem uz psala do Blbych dotazu:

Letime s RyanAir, kde je limit na odbavena zavazadla podle jejich stranek bud do 10 kg nebo do 20 kg. Cestovka pri placeni zajezdu uvadela 15 a 23 kg, takze mame zaplaceny jeden lehci a jeden tezsi. Musime dodrzet ty jednotlive vahy RyanAir nebo muzeme mit jako dvojice treba 2x 12 kg?

My jsme hrozny, neumime jet jen s kabinovym zavazadlem.

Online Karja
Avatar
35841 příspěvků moje polička 27. června 2022 20:15

Makara ty jo hustý. I přes to horko ti závidím. A co v té ortodoxní čtvrti, co jste viděli/zažili?

Online Makara
Avatar
2233 příspěvků moje polička 27. června 2022 20:26

Karja moji muži vypadají dost evropsky, takže žádný zážitek zatnutych pěsti a pod. nemáme. Na mne to působilo dost neutěšeně. Jak ti ortodoxní jsou spis na tóru než na business, tak je to na těch domech a ulicích vidět. A taky lituji těch malých holčiček, co musí mít i teď černé punčocháče a plné boty. V jiných částech města jde kolikrát manželka prostovlasá a naboso vedle ortodoxně oblečeného muže, ale v té ortodoxní čtvrti měly všechny ženy vlasy zcela zahalené, oblečené v černé, Max. Hnědá nebo tmavě šedá.

Offline Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 27. června 2022 21:41

DruI myslim, ze jo. Ja tam teda byla jako mlada a bezdetna, tak jsem to mesto nevnimala uplne optikou hrist a prebalovaku, ale libilo se mi tam moc. Je to kousek na Sopoty, kde jsou super plaze. Pocasi muze byt teda jakekoli, ale i kdyby bylo hnusne, ve meste vyziti bude. Ja zrovna zjistila, ze synovi skola zacne az 5.9. a chtela bych tam v tom terminu taky. Muz nechce, protoze pocasi. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 27. června 2022 21:57

Kokoska co som zatial letela tak vzdy je tona osobu, tak skuste radsej dodrzat co pise ryanair, aby si na letisku nemusela prebalovat. Edit. Ale asi by som sa spýtala cestovky na tu vahu este raz.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 27. června 2022 22:02

Mrakoplas cestovky by som sa nepýtala vôbec. Kufry bude vážit baba na checkine, ktorá dostane pokyny od aerolinky. Platí, co je na letenke.

Kokoska nemají nějaké call centrum? Já bych volala do aerolinky. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 27. června 2022 22:05

continuity no tak o letenke nepise, pochopila som, ze si to citala na stranke len vlastnym googlenim. Coz kopec ludi spravit nemusi a spolieha na cestovku. Alebo mozu mat cestovky vlastne dohody s leteckými spolocnostami, co ja viem, kazdopadne by ma to zaujimalo a spytala by som sa.

Offline Tabea
Avatar
4676 příspěvků moje polička 27. června 2022 22:33

Makara ale jsi ráda, žes jela, že jo?

Offline moora
Avatar
7536 příspěvků moje polička 27. června 2022 22:39
Reakce na Makara:

všechny ženy vlasy zcela zahalené, oblečené v černé, Max. Hnědá nebo tmavě šedá.

​musim rict, ze cernej kocarek s cernejma perinkama byl teda trochu morbidni

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 28. června 2022 01:18

Makara Ty jsi blázen, ale já ještě větší, já tam byla na přelomu července a srpna, v Mrtvým moři se přihovořil nějaký pán, prý odkud jsme, protože tou dobou jsou tam jenom místní!  Teda u Mrtvého moře jsme se velmi rozumně stavili s mužem cestou z Petry, abychom našli nějakou hezkou pláž a jeli druhý den na jistotu (s dětmi a babičkou). V devět večer tam bylo k nepřežití, ale díky tomu jsme vstali ráno ve čtyři a v devět už Mrtvé moře opouštěli...

Ty děti, to byl docela zážitek, my trávili dost času na hřištích a moje děti v barevném triku tam byly jako pěst na oko, místní rodiče zakazovali svým dětem se s nimi kamarádit. :-( A děti, co se koupají v těch místních parcích v šatech a punčocháčích jsi viděla? 

Offline stes
Avatar
7345 příspěvků moje polička 28. června 2022 07:54

Kokoska my tedy u RA vždycky raději dodrželi pokyny, jsou dost nepřátelský, navíc jsem kdysi viděla, jak pár přehazoval věci, právě proto, že jeden kufr překročil limit - součet je u pásu nezajímal. Ale tedy zase nevím, zda to byl RA...No neriskovala bych to.

Offline stes
Avatar
7345 příspěvků moje polička 28. června 2022 07:57

DruI Gdaňk je nádherný, jeďte. A navštivte Malbork, to je nádhera.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2022 08:04

Kokoska Uz jste se online odbavovali? Tam by to melo byt. U RA platis uplne za vsechno, tak to tam bude urcite specifikovane. My leteli jen s kabinovymi a nikdo nepremeroval, ale uz jen tak pohledem vsichni cestujici meli zavazadla dle pokynu. 

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 28. června 2022 08:14
Reakce na Jos:

My leteli jen s kabinovymi a nikdo nepremeroval, ale uz jen tak pohledem vsichni cestujici meli zavazadla dle pokynu. 

​no tohle. V gatu odhadne z deseti metrů, jestli máš kufr v limitu. a pokud jo, není důvod prudit. To přeměření se dělá kvůli pasažérovi, aby to nerozporoval, obsluha ví většinou předem, že to je moc.

On je tam i takový prakticky problém. Konstruktéři letadel před 25 lety vůbec nepočítali s tín, že každý pasažér si vezme jedno kabinové zavazadlo v maximální povolené velikosti. Ve chvíli, kdy je letadlo plné, ( čoz je u nízkonákladovej nutnost) není ty kufry na palubě kam dát. Řeší se to tím, že se zdarma odbaví dolu i kabinová zavazadla, ale zas to něco stojí. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2022 08:50

continuity Dik za vysvetleni. Jako uprimne to bylo velmi hladke, lide ukazneni. Nelitam casto, ale treba u Emirates linka do Bangkoku a lidi meli neuveritelne veci jako palubni zavazadla. V ruznych skladacich taskach, kazdy milion veci. To jsem docela zasla, co vsechno projde a ze to nejak poskladalo. 

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 28. června 2022 09:14

Jos Emirates to neřeší vůbec, obecně jsou klasické aerolinky mnohem tolerantnější než nízkonákladovky a Emirates je z pohledu služeb úplně top z toho, co lítá do Evropy. 

Ono taky, když máš v cene letenky podané zavazadlo, pak je pro mnoho lidí jednodušší mít velky kufr bez omezeni tekutin a gelů, kterého se zbavi už na checkinu, a po letišti chodi s batůžekem. I pro palubní personál je to mnohem jednodušší.  

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 28. června 2022 09:42

Dotazala jsem se a musime ty limity dodrzet. Problem to nebude, jen se musime s ohledem na to sbalit, celkova vaha bohate staci. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 28. června 2022 10:16

KokoskaRA je fakt desnej na zavazadla.

na jare jsem unikla jen tak tak extra placeni na kabinove zavazadlo,no spis stesti to bylo.

Ted za par dni az poletim tak jen s kabelkou,radsi si necham kufr dovezt o tyden driv.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 28. června 2022 13:16

Zarinya manzel miva jeste takovy robustni batoh do kabiny, vozi v nem notebook a nechce se toho vzdat, taky tam davame nabijecky a tak. Minule bez problemu prosel, tak snad to taky dobre dopadne. A ani ta zavazadla k odbaveni nebyla uplne tiptop, si uvedomuju. Uz ani nevim, odkud to bylo, tam jsme myslim leteli necim jinym.