Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 02. června 2022 20:12

carries je to už hodně let,  co jsem byla v Barceloně (cca 15), ale moc se nám líbilo akvárium (tunel se žraloky a spousta mořských potvor), jo a zpívající fontány,  ale to nevím,  jestli ještě funguje 

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 02. června 2022 20:12

notna Kan Evaeva díky za tipy na lázně, jen se do těch Jeseníku dovolat :)

Do Jáchymova a vůbec západních Čech nechceme. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 02. června 2022 20:13

Lilly_Ku Těch hipsterskych kaváren v posledních cca 4 letech raketově přibylo, Prostor je jedna z nich. Dokonce bych i řekla, že v téhle oblasti už je DC saturovanej. Teď už chybí spíš nějaké slušnější podniky "na večer". Ani ne tak klub, ale příště takové ty slušnější hospody, kam by se dalo večer jít posedět, ti je dost bída. Člověk musí mít tu laťku hozenou dost nízko.

V Podmoklech je ta stará zastavba moc pěkná, popravdě se tam už delší dobu snažím koupit být, ale nedaří se. Přitom tam aktuálně nikdo moc nechce, trochu se tam v posledních letech začali stahovat sociálně slabší. Ale já to tam můžu, má to potenciál.

Offline carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 02. června 2022 20:15

continuity  tržnice máme v pláne. Minimálne tu v centre, meno si momentálne nevybavím. Tá funguje 

711990 Mermaid diky moc

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 02. června 2022 20:17

Třeba na Teplické ulici nevím, jestli si zaznamenala bývalé kino Labe. To je skvost. Na nějakých stránkách s tematikou urbexu jsem viděla i fotky vnitřku, to úplně zeru. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 02. června 2022 20:22

MP Meri tyjo presne na tuhle budovu si pamatuju, dokonce jsem si ji i vyfotila :D

takze byvale kino, mazec!

edit doplneni: ted si ctu, ze budova je prazdna a chatra, to je teda smutne a velka skoda...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. června 2022 20:37

continuity my jsme blízko Jeseníku byli loni a myslím, že se vám tam bude líbit. Ty Priessnitzovy lázně mají moc hezké okolí a ten vodní park, ale v celém městě fungovala jedna! restaurace a kvalita odpovídala monopolu a na místo jsme ještě museli dlouho čekat. 

Online Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 02. června 2022 21:00

continuity jeste Karlova studanka v Jesenikach. Skvely misto pro vylety, treba udoli Bile Opavy je divoky a pritom dostupny. Podle mapy tam je bazen. Jen nevim jsk moc drahe to bude.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 02. června 2022 21:58

continuity určitě máš své důvody, proč nechceš do okolí Jáchymova a západních Čech, ale řeknu ti , že jsem v roce 2020 na podzim byla poprvé na víkend v Peci (jakože poprvé v Krkonoších) a asi za 3 týdny na víkend v Božím Daru (potřebovali jsme vybírat dovolenou a do zahraničí to skoro nešlo), takže jsem mohla srovnávat, a sice jako Krkonoše pěkné, ale Krušné Hory mě úplně uchvatily , hlavně to okolí Božího Daru, to je fakt

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 02. června 2022 21:59

continuity A z Jeseníku můžete na výlet do Opavy!

Offline Garfie
Avatar
23904 příspěvků moje polička 03. června 2022 05:02

continuity Nebo Velké Losiny? Lázně jsou velké, je tam i venkovní bazén a leží v parku. Je tam zámek, ruční papírna a další atrakce, kousek jsou Dlouhé Stráně, celé to okolí je hezké. 

Tabea Istanbul  Hned bych letěla! 

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 03. června 2022 07:26

Garfie tam už vůbec nemají podle webu místo. 

No nevadí, já včera bookla majáky apartmán v Lipové, tam je pohodové storno, co se mi hodí z různých důvodu a budu průběžně zkoušet ty Priessnitzove lázně.

 alespoň se mám na co těšit, vypadá to tam krásně a plno menších výletů i pro marody.

Offline Garfie
Avatar
23904 příspěvků moje polička 03. června 2022 07:37

continuity Tak to je škoda. :-( Ale v Lipové je krásně, celé ty Jeseníky jsou super na výlety. 

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 03. června 2022 07:40

Garfie víš co, já jsem překvapená, že na ten začátek prázdnin seženu alespoň něco přicetneho. Takto pozdě byl před COVIDem problém sehnat i rezervaci v kempu. 

Offline Garfie
Avatar
23904 příspěvků moje polička 03. června 2022 07:58

continuity Jo, to je pravda. :-(

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 03. června 2022 08:20

Mermaid nebyla jsem v Krusnych horsch skoro 20 let, ale krasne tam bylu uz tehdy. Ne tedy Jachymov. Byvavali jsme v obci Marianska a . Nevim, jake to je ted. A co se tyka Krkonos...no V Jizerkach uz je to taky. Behem poslednich 2 let se roztrhl pytel s apartmanovymi byty, ktere vetsinu roku zeji prazdnotou. Je jich jak hub po desti. Nove, prestavene z penzionu nebo i ze stareho kravina... Takze sehnat klasicke ubytovani uz mozna zacina byt i problem. 

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 03. června 2022 08:26

Mermaid tak do Jáchymova nechci ne proto, že by se mi to tam nelibilo. Já to právě Krušné a Jizerky dost znám. Věc se má tak, že potřebuji kratší procházky pro muže, aby nemusel sedět jen na hotelu a ty jsme v Božím Daru už absolvovali mnohokrát, když byly děti malé.

Navíc, když už to dopadlo tak, že leto strávime v ČR, chci se podívat někam, kam se nedostanu normálně. Krušné máme od nás jako hory úplně nejblíž. Do Jeseníků je to na víkend už dost daleko. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. června 2022 10:06

continuity jestli to muž zvládne, zajeďte na ty dlouhé stráně. Okolí Priessnitzových lázní se mi taky líbilo, akorát přímo v tom městečku to jsou samé schody.

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 03. června 2022 10:35

Evaeva na ty Dlouhé stráně chce hlavně on. Je to nakonec za měsíc. Pokud se to po vysazení antibiotik zas nezkomplikuje, tak to bude snad už v pohodě. 

Offline Kan
Avatar
6957 příspěvků moje polička 03. června 2022 11:35

Garfie Ty Velké Losiny maj tu smradlavou léčivou vodu? continuity manžel by to třeba ocenil na to koleno?