Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 29. května 2022 22:49

continuity "využijeme". no a kdybys byla úplně sama? (já vzpomínám i na dny kdy jsem byla nemocná a úplně sama mohla ležet v posteli

Online continuity
Avatar
33778 příspěvků moje polička 29. května 2022 22:53

viktorka_od splavu já bych někam prostě jela, možná nikam daleko, ale jela. Loni jsem se prošla sama po Beskydech. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 29. května 2022 22:57

continuity já bych dneska taky jela, jenže teď už to prostě neposoudím - už dlouho nemám ty dětičky co si neustále nárokují 100 % mé pozornosti 24h denně

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 29. května 2022 23:00

Tabea 

Já bych jela, dělá mi dobře změna prostředí, plus je zaručeno, že fakt nebudeš nic dělat.

Online continuity
Avatar
33778 příspěvků moje polička 29. května 2022 23:09

viktorka_od splavu Tabea ty deti nemá až tak úplně malinké. 

Offline Tabea
Avatar
4711 příspěvků moje polička 29. května 2022 23:13

continuity "využijeme". no a kdybys byla úplně sama? (já vzpomínám i na dny kdy jsem byla nemocná a úplně sama mohla ležet v posteli

​to je přesný . Já teda ziju z toho, jak jsem v lednu byla sama u kadeřnice a pak se cestou domu stavila v obchodě s hadrama. Na Velikonoce jsem byla večer venku s kamarádkou. A včera jsem byla taky 2h sama.

Offline Tabea
Avatar
4711 příspěvků moje polička 29. května 2022 23:16

continuity to ne, ale ta mladší nechápe, že už je jí pět, a kdyby bylo po jejím, tak by mi vlezla zpátky do břicha.

Offline Karja
Avatar
35947 příspěvků moje polička 30. května 2022 00:00

continuity Tabea No hlavně vzpomínání na Athény je hezký, ale člověk by mel dělat, to co chce TEĎ. Tabea děti mi přijdou pořád malé v souvislosti s tím, že je má na krku vicemene sama s fulltime jobem, já ji obdivuji! 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. května 2022 00:17

Karja ale zase jak píšeš, tak Tabea si odpočine i přes ten týden, když budou děti pryč 14 dní. Já bych asi jela, i když jsem sama nikdy nikde nebyla a vlastně si to neumím představit.

Online Garfie
Avatar
24010 příspěvků moje polička 30. května 2022 02:21

Tabea Já bych jela, ale zvolila bych něco, kde tě to nebude "honit". Aspoň já jsem ten typ, co má potřebu vidět všechno a nakonec je to často víc únavné, než relaxační. :-) Uvědomila jsem si to, když jsem strávila prodloužený víkend v Marakéši. Nic speciálního tam není k vidění, ale zároveň každá procházka je koncentrovaný zážitek. Tak to jsem si odpočinula úplně mega a s radostí tam pojedu kdykoli zas. 

slniecko Tak za mě je pořadí jasné, Thajsko, Izrael a pak podle toho, jestli chceš víc přírodu nebo město, Lichtenštejnsko severní Německo, Paříž. :-)

Offline Tabea
Avatar
4711 příspěvků moje polička 30. května 2022 05:56

Karja stahla jsem práci na 32h, abych stihala přivádět a vyzvedavat.
Ale máte s Evaeva pravdu, odpočinek bude už to, že budu jenom chodit do práce. 
Garfie 
 Londýn právě myslím, že bych se ulítala, protože jsem tam byla naposled v patnácti. Tak to budu cílit na tu Barcelonu. Zajímavý, že jsi měla Marákeš jako odpočinkový místo. Zrovna včera jsme vyhodnotili s mužem, že sever Afriky je pro nás málo odpocinkovej, protože člověka pořád někdo pronásleduje. V Maroku počínaje dětma, co se tě na každým kroku snaží přesvědčit, že tam co míříš, je slepá ulice a oni ti ukážou správnou cestu.

Online Garfie
Avatar
24010 příspěvků moje polička 30. května 2022 06:21

Tabea No ten arabskej svět je takový asi celý. :-) Ale musím říct, že zrovna Marakéš mi v tomhle přišel v pohodě, dětem stačilo říct, asi jak tam není moc co k vidění, tak tě nemají kam vodit!

Zrovna jsem o tom nedávno mluvila s mojí učitelkou angličtiny, Egypťankou. Přišlo mi to úplně jako civilizační nepochopení, ona tvrdí, že jsou jen milí a přátelští a my hrozně chladní a odtažití. 

Offline Tabea
Avatar
4711 příspěvků moje polička 30. května 2022 07:41

Garfie já to znám jen z tý severní Afriky, Katar, Omán, Kuvajt, Bahrajn, tam po člověku ani pes neštěkne. Ale nebyla jsem třeba v Pákistánu, tam to určitě taky bude jiný. 
No, ta přátelskost je celkem otravna, když 20. dítě tvrdí, že tam, kam míříš, je slepá ulice.

Offline Tabea
Avatar
4711 příspěvků moje polička 30. května 2022 07:45

Garfie A taky mě v Maroku, nevím už kde. Celkem pronásledoval chlápek na motorce, když jsem byla venku sama. Měla jsem dlouhý rukávy i nohavice a kolem krku šátek, nijak jsem nelákala.  Byla jsem fakt rada, ze jel po druhy straně silnice s uprostřed byl travnatý pás. Pak už jsem někam utekla, ale premyslela jsem, koho oslovit, aby mě zachránil. Ale jo, to se muže stát i v Itálii. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 30. května 2022 07:52

viktorka_od splavu pre mňa celý víkend byť sama doma by nebol uplne to pravé. Za mňa ideál by bol nejaký víkendový jogový workshop v horách. To by bola úplná dokonalosť. Veľké mesto s množstvom turistov a množstvom atrakcii má tiež tendenciu skôr zo mňa energiu vysávať, ale sama som to ešte nikdy neabsolvovala, tak by to bolo možno aj naopak

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. května 2022 08:11

Garfie já mám taky potřebu stihnout všechno. Ale na druhou stranu nabitý program umožní vypnout psychicky, když není čas a síla nad něčím hloubat.

Online Garfie
Avatar
24010 příspěvků moje polička 30. května 2022 08:21

Tabea Tak myslela jsem z chudých arabských zemí, to je jasné!

Evaeva No to je taky pravda, ono prostě záleží, co od toho víkendu o samotě čekáš.

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 30. května 2022 23:06
Reakce na Garfie:

Tabea Já bych jela, ale zvolila bych něco, kde tě to nebude "honit". Aspoň já jsem ten typ, co má potřebu vidět všechno a nakonec je to často víc únavné, než relaxační. :-) Uvědomila jsem si to, když jsem strávila prodloužený víkend v Marakéši. Nic speciálního tam není k vidění, ale zároveň každá procházka je koncentrovaný zážitek. Tak to jsem si odpočinula úplně mega a s radostí tam pojedu kdykoli zas. 

slniecko Tak za mě je pořadí jasné, Thajsko, Izrael a pak podle toho, jestli chceš víc přírodu nebo město, Lichtenštejnsko severní Německo, Paříž. :-)

​No, lenže v Thajsku sú teraz (vraj) už monzúny a vôbec som neprišla na to, či sa na tú parfumérsku súťaž môžem ísť kuknúť len ako návštevník - holt, moja neznalosť thajského jazyka sa ukazuje bzť problém ....v Izraeli som bola tesne pred koronou, zato v Paríži pred 30-timi rokmi, no a severné Nemecko, alebo Lichtenštajnsko jedine s autom k dispozícii, čo by som buď teda trepala svoje autovlakom (manžel sa bojí, že by som tú cestu dala celú sama), alebo tam požičať (a moje posledné požičanie auta dopadlo pomerne vysokou čiastkou za odretý blatník...)..........a to ešte nehovorím, ako sa zdesil, keď som špekulovala nad roadtripom cez Írsko...

Online Garfie
Avatar
24010 příspěvků moje polička 31. května 2022 01:35

slniecko Takže Paříž!

Offline Tabea
Avatar
4711 příspěvků moje polička 31. května 2022 21:35

slniecko Auto jde půjčit i s nulovou spoluúčastí.

Ale z toho, jak to píšeš, je jasná Paříž.