Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 13. července 2020 14:20

Sweet Potato Asi jsou ryby vůbec leší na severu? V té díře na severu Japonska, kde jsme bydleli, měl jeden starý pán sushi-bar, říkal, že kdysi měl restauraci v Tokyu, ale že tam nejsou tak dobré ryby jako u nás, tak se přestěhoval... (400 km na sever). 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 13. července 2020 15:13

Garfie Tomu věřím, tady ale žádný velký rozdíl není, pobřeží Baltického a Severního moře v Německu. Měla jsem na mysli zpracování. Kdysi jsme projeli celé pobřeží a rozdíl v nabídce, různých úpravách byl velký. Ale tehdy (15 let to je) byl celkově hodně znát rozdíl bývalé NDR oproti západní části, možná to souviselo.

Online andulka01
Avatar
10769 příspěvků moje polička 13. července 2020 15:33

Sweet Potato Z dávnověku si pamatuji u Baltu v Německu (ještě východním ) báječné nakládané i smažené rybky a tuším studenou smetanovou rybí polévku.
No a teď jsem dostala strašnou chuť na zavináče!

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 13. července 2020 18:06

Sweet Potato Ježíš, sledi v omáčce a v housce, mňam.

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 13. července 2020 18:30

andulka01 V Bohušově je zajímavý kostel. Kousek od Města Albrechtice je rozhledna (předělaný vysílač, takže to houpe) a pak dál přes Piskořov do zaniklé vesnice Pelhřimovy (stojí tam gotický kostel). Je to v dojezdu na kole z Osoblahy. Pak takové ty turistické tutovky, jako Praděd, Karlova Studánka,  atd..

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 13. července 2020 18:52

continuity 

Tam i zpátky mě vez Šimáně!

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 13. července 2020 19:58

Konečně jsem se taky dohrabala na tu jejich radnici - ještě jsem tam nebyla Moc mě netáhnou takový historizující stavby... ale tahle je docela povedená. A na pěkným místě, s pěkným výhledem.

Ovšem velice, velice nordická

Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 13. července 2020 19:59
Offline Makara
Avatar
2273 příspěvků moje polička 13. července 2020 20:18

razorblade nebo někdo jiný - poradíte, kam v Hradni Králové?

V pátek projízdíme a máme pár hodin. Kam se podívat? Bílá věž, Jižní terasy, Bono Publico, Pivovarské nám. Co vyloučit, co přidat? A kam na rychlý oběd? Klidně nějaký místní /neřetězcový/ fast food - tuším, že Lama_z_Lana má nějaký oblíbený.

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 13. července 2020 20:26

Makara Moc dobre varej v naplavce a ja si vzdycky pochutnam i ve ferovy palacinkarne, ale ta je dost obyc, byt na hezkym miste.

Bono publico, jizni terasy a bila vez jsou dobrej napad. Vse hezky zrekonstruovany a interaktivni (jsem si parkrat na cestu bonem publikem pustila dvorakovu vltavu:)) ja bych jeste pak sebehla dolu a sla se podivat na soutok labe a orlice v jiraskovych sadech. Neni to daleko a je to tam moc hezky udelany, vzdycky na jare to krasne kvete, ted to urcite bude osazeny hezkejma letnickama a pokvetou tam ruze. Je tam taky zrekonstruovanej slovenskej drevenej kostelik. A odtamtud vyrazte pres most kolem elektrarny hucak, ta je moc fotogenicka. Od ni se dostanete do arealu Gocarovych skol, ktery jsou taky moc pekny... a je to odtamtud kousek do ty naplavky a ferovy palacinkarny

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 13. července 2020 20:33

barbucha A bylas vevnitř? My tam loni museli, dítko chtělo vidět, kde nafasuje Nobelovku (jo, už víme, že se dávají jinde)

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 13. července 2020 20:33
Reakce na Sweet Potato:

baltik Ryby jsou lepší u moře Severního. (Miluju německé ryby v housce, asi na všechny způsoby)

​Ano, tohle potvrzuju. U Severniho more miluju ty jejich krabbenbroetchen - seversky hnedy minikrevetky v housce zality remuladou. Mnam.

A k Severnimu mori do Nemecka bych jela hned! Byla jsem tam nekolikrat jako dite a teenager a mam pocit, ze jsem to tehdy uplne nedocenila. Treba wattwanderung, nad kterym jsem davala oci vsloup. A chtela bych se podivat znovu na Helgoland.

Offline Makara
Avatar
2273 příspěvků moje polička 13. července 2020 20:34

razorblade díky za itinerář. Abychom to všechno stihli. A ještě mi tam podstrčíš Gočára. Já studovala ve Zlíně, tak mě tím vracíš do dob mého mládí.

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 13. července 2020 20:37

Makara To stihnete, furt se budete tocit na jednom miste, centrum HK neni velky. A jestli se ti libi Zlin, tak jsou Gocarovy skoly povinnost :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 13. července 2020 20:44

brrr 

Nebyla, až zas jindy... neměla jsem tolik času.

Probíhá tam vždycky slavnostní večeře po nobelovkách, ne?

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6132 příspěvků moje polička 13. července 2020 21:01

Makara ja muzu doplnit k tomu jidlu

Jak rika Razor, tak Naplavka je na jidlo super. Kdyz budete na namesti, tak ja nam rada Pivovarske domy, maji ted peknou zahradku, kdyz bude hezky

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 13. července 2020 21:07

barbucha Jo, probíhá. A prý je tam vždycky tolik lidí, že mají všechno přesně změřené (i místa u stolu), aby se vešli.

Offline JankaM
Avatar
2401 příspěvků moje polička 13. července 2020 21:28

Lama_z_Lana v Pivovarskych domech jsme byli tuhle s mužem na večeři a dostali jsme každý zdarma jeden Klenot v petce na cestu domu. A číšník byl super vtipný

Makara Já ještě doporučím vedle Cook and look, výborné těstoviny a velký dětský koutek pokud potřebujete. 

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 13. července 2020 22:08

razorblade jako o soutoku labe a orlice mi nemluv! na jedný šifrovačce jsme tam kufrovaly 3 hodiny, protože orlice a labe měly kdysi ty soutoky 3 a my měly bejt u nejjižnějšího

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 13. července 2020 22:31

moora Eeeee? Ja vubec nevim, ze je tech soutoku vic ja znam jen ten jeden hlavni turistickej v parku, kam se chodi krmit labute