Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline stes
Avatar
7396 příspěvků moje polička 12. července 2020 08:42

razorblade vsechno tohle tam znam a Gdaňsk je kouzelnej, ono teda Polsko je vubec hloupě zatracovany

Online Karja
Avatar
36081 příspěvků moje polička 12. července 2020 08:59

stes Ze jo, zrovna vcera jsem to rikala doma, jestli nepojedeme na Balt, ukazala fotku plaze a prej ,,coze, tam se koupe"? Jako pro nas je to raj, daj se tam chytat ryby, jidlo v restauracich je urcite levne a sama ryba. Skoda no, nejde mi nikoho presvedcit!

Offline stes
Avatar
7396 příspěvků moje polička 12. července 2020 09:49

Karja ja tam teda do vody nikdy nevlezla, ale ma to tam fakt svy kouzlo

Online Magráta
Avatar
7781 příspěvků moje polička 12. července 2020 17:58

Muž jezdí s bráchou a dalšíma chlapama do Polska plachtit, zatím na Mazursky jezera (dokud si brácha neudělá kapitánské zkoušky na moře) a nemůžou si Polsko vynachválit (zrovna teď tam jsou)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. července 2020 18:14

Karja my byli loni. Počasí teda moc nevyšlo, bylo sotva 20, takže koupal se jen syn. Ale před tím jsme byli v Německu a to byl trochu kontrast. Ale ještě mě láká ten Gdaňsk a tak.

Offline baltik
Avatar
4462 příspěvků moje polička 12. července 2020 19:31

Evaeva jaky kontrast myslis?

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 12. července 2020 20:03

dzizisketa Vylezeš. Ale zapotíš se

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 12. července 2020 20:35

eM

Díky, pot nevadí, už jsem tak pár kopců zdolala

Online Karja
Avatar
36081 příspěvků moje polička 12. července 2020 20:58

Evaeva Ten kontrast by me taky zajimal;-)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. července 2020 21:12

Karja baltik my byli nejdřív na Rujáně a potom ve swinoustí. Líbilo se mi tam i tam, ale v Německu byly třeba lepší služby, mi přišlo, ale zase je tam dráž. Je teda fakt, že to swinoustí je takové nic moc město, tak tam není tolik turistů. V tom Německu mi to taky připadalo takové upravenější, zatím co v Polsku ty pobřežní promenády byly často spíš lunapark. Ale jak říkám, líbilo se mi tam a určitě se do Polska k Baltu někdy vypravíme. Kdybysme před tím nebyli na té Rujáně, tak to taky tolik nevynikne.

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 12. července 2020 21:28

Karja Evaeva Potvrzuju, my takhle byli na Usedomu v Ahlbecku a parkrat jsme prejeli do Svinousti, a presne tenhle rozdil jsem videla taky. Pred par lety taky v okoli Svinousti vypousteli do more nejakej sajrajt ( fekalie ), a bylo kolem toho celkem halo, myslim, ze Nemci to dost resili, protoze ze Svinousti do Nemecka je to fakt kousek.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. července 2020 21:34

Emerald to jsem nevěděla, o tom moři. My se nekoupali, byla kosa, takže v moři jsem rozdíl nepozorovala. 

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 12. července 2020 21:41

Evaeva Tohle bylo nastesti az asi dva roky po nasem pobytu. Na Usedomu jsme zase meli premnozene berusky ( zaveje berusek, kam se podivas ) a taky v jedne casti byly premnozene meduzy ( do Ahlbecku se nastesti v takovem mnozstvi nedostaly, ale v nekterych pristavech skrz ne skoro nebyla videt voda ).

Offline baltik
Avatar
4462 příspěvků moje polička 13. července 2020 07:21

Evaeva aha, my byli jeden rok na Rujane a druhy rok na Helu a zadny velky rozdil jsem nevidela. Snad jedine na tom Helu byly nejake pozustatky vuzavreneho vojenskeho prostoru v lesich (zchatrale budovy, zbytky cest), tam jsem se az bala. A v Nemecku i Polsku shodne me zklamalo, ze ryby vsude byly jen smazene. 

Offline continuity
Avatar
33863 příspěvků moje polička 13. července 2020 07:56

baltik hm, ty pozostatky zní dobře.

O rybách vím, a trochu mě to odrazuje. Obecně, ani jedna z těch dvou kuchyni není mým favoritem. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34894 příspěvků moje polička 13. července 2020 08:29

baltik Ryby jsou lepší u moře Severního. (Miluju německé ryby v housce, asi na všechny způsoby)

Offline andulka01
Avatar
10789 příspěvků moje polička 13. července 2020 11:12

Znáte to prosím někdo na Osoblažsku? Jedu tam na týden na kolo a vůbec NIC o tom kraji nevím! Převážně budeme s partou lidí, ale občas bych ráda samostatný výlet - ať na kole nebo autem. A potřebuju něco na cestování do Polska?

Offline Garfie
Avatar
24055 příspěvků moje polička 13. července 2020 11:21

andulka01 Jej, Osoblaha! Tam jsem uvízla během povodní v 97!! Strávila jsem tam týden u cizích lidí, ale z pochopitelných příčin nikam necestovala , pamatuju si jen židovský hřbitov a místní hospodu. Ale tady je docela hezký rozcestník.  Tak třeba ti pomůže. 

Offline andulka01
Avatar
10789 příspěvků moje polička 13. července 2020 11:53

Garfie Moc děkuji, úzkokolejka je povinnost akorát asi nestihneme páru. Na nějaké odpoledne bych ráda do Jeseníku na procedurku a večeři. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 13. července 2020 13:14

andulka01 Jej, tam jsem jela Vesnici roku :D Takže znám vesnici Dívčí hrad (ten je ale myslím nepřístupný), Krnov a rozhlednu Cvilín