Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 05. března 2024 09:57

Archivářka jé díky, tam se teda nedostanu, ale přeji krásný zážitek! A po knížce kouknu, určitě.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 05. března 2024 13:21

Nejsem milovník detektivek, ale dostala jsem Krásné tajemství od Louise Penny a musím říct, že těch 470 stran jsem přečetla během tří večerů. Svým způsobem mi autorčin styl připomínal Caroline Graham a její sérii Midsomer Murders, jenže zatímco v Caustonu bývá zlo odhaleno a potrestáno, ve světě, v němž žije inspektor Gamache, se zlo rozrůstá a je jako sedmihlavá saň, které namísto useknuté hlavy záhy narostou dvě další. 

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 05. března 2024 19:45

Nevedela jsem jestli do do vtipu, ale sem mi to prislo prihodnejsi:)

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 05. března 2024 19:47

711990 No to je ale pravda! To by se mělo prosadit :o)

Offline Mrs.Robinson
Avatar
438 příspěvků moje polička 05. března 2024 21:47

DruI 711990 To je dobré

Myslím, že takoví Holanďani by tu přílezitost určitě využili - zde Geldrop

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 05. března 2024 23:22

Mrs.Robinson juuu!

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 06. března 2024 07:35

711990 vzhledek k tomu,že bydlím v ulici pojmenované po cizinci s trochu zvláštní skladbou samohlásek, lituji předem všechny bydlící ve Wittgensteinove a Husserlovy. Už zas týden čekám na zásilku, kde jsem adresu diktovala po telefonu a přemýšlím, kdy tam zavolat, aby to nevyznělo jako natlak. občas mě i na poště přesvědčují, že k nám se dopis poslat nedá, protože naše ulice neexistuje v systému. 

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 06. března 2024 09:41
Offline eM
Avatar
1378 příspěvků moje polička 06. března 2024 10:02

Mrs.Robinson A na Sarumanove je hřbitov ;)

Online dzizisketa
Avatar
7439 příspěvků moje polička 08. března 2024 22:26

Povedla se mi nyní skvělá čtenářská posloupnost, nejdříve Carlo Rovelli - Helgoland

(trigger warning: autor se nestydí obdivovat Alexandra Bogdanova, levicového myslitele, jednoho ze zakladatelů bolševiků).

A poté Kniha o moři od Mortena Strøksnese.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. března 2024 09:52

Dovolím si doporučit literární debut švédsky píšící finské autorky Sofie Chanfreau Žirafy mají velikánské srdce. Vydal Host s doporučením pro čtenáře od devíti let, můj osobní názor je ten, že je spíš pro trochu starší děti, nicméně podstatné je to, že se jedná o mile a poutavě komponovaný imaginativní příběh s malou Vegou a jejími přáteli /z nichž někteří existují jen ve Vezině fantazii/ v hlavní roli; jsem si dost jistá, že kdybych tuhle knížku v dětství dostala, byla bych nadšená. Ilustrace jsou dílem Sofiiny sestry Amandy. V loňském roce kniha získala cenu Nordic Council Children and Young People’s Literature Prize, což se počítá. 

Offline eM
Avatar
1378 příspěvků moje polička 11. března 2024 10:05

euridike To vypadá moc hezky, díky za tip. Nějaká "oběť" se mezi detmi v příbuzenstvu najde a já si to pak pujcim

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. března 2024 17:56

eM 

Tak to mě těší...

Offline Anema
Avatar
829 příspěvků moje polička 27. března 2024 21:50

Na Plusu v Radioknize jsou načtené vybrané kapitoly z knihy Silvie Lauder V pasti pohlaví. Mizet to začne za 8 dní.

https://plus.rozhlas.cz/silvie-lauder-v-pasti-pohlavi-o-politice-peci-sexu-nasili-a-postaveni-zen-v-9189340

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2024 20:00

Anema V Audioteka klubu to je v celem zneni, uz mam doposlouchano a doporucuju, kudy chodim. 

Offline Anema
Avatar
829 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 10:04

Jos jo? Dobré vědět, až si ho zase předplatím. Fakt je to hodně zajímavé téma a pěkně čtivě napsané. Několikrát jsem se naštvala, občas z toho měla depku, ale hodně jsem se zamyslela. Nejlepší byla pak poslední kapitola, kde vlastně přesně s těmahle pocitama čtenářů počítá .

A úplně nejvíc se mi líbila myšlenka, že nejde o to, aby všude ve všech profesích byli napůl ženy a napůl muži, ale aby obě pohlaví měly stejnou šanci si nějakou profesi zvolit, když o to stojí, nikdo se jim neposmíval, neodrazoval je a tak.

Ale pozor, koho to zajímá, dneska z toho Rozhlasu zmizí první kapitola. 

Offline Fakirka
Avatar
2106 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 14:08

Anema díky, už poslouchám 

Offline Marbuša
Avatar
945 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 07:57

Prosím vás, není tu odbornice na spisovatele P. G. Wodehouse? Já jsem někdy v pravěku četla povídku, která se podle mě jmenovala Ženy nemají smysl pro humor. Nedávno jsem si na ni vzpomněla a nepodařilo se mi ji vygůglit. Dneska mě napadlo se zeptat AI a má to být P. G. Wodehouse, měla ta kniha vyjít v češtině v nakladatelství Volvox Globator. Ale má to být ve sbírce povídek od různých autorů a název té knížky neví ani umělá inteligence. Ještě zkusím napsat do toho nakladatelství. 

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 10:12

Marbuša

Uplne nevím, AI si dost vymyslí. Vytěžila jsem trochu Copilota a vypadlo z něho tohle. Když js m se ho zeptala, odkud to bere, tak z interní databáze. 

Ano, povídka “Ženy nemají smysl pro humor” od P.G. Wodehouse je starší dílo, které bylo vydáno v různých sbírkách během autorova života. V angličtině je známá pod názvem “The Smile That Wins” a objevuje se v několika sbírkách, včetně “Nothing Serious” a “The Man Upstairs”.

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 10:13