Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 17:13

Jos Ja som Kinga hltala v puberte, ale teraz už mi tiež jeho knihy prídu moc rozťahané a ukecané. Asi si sa s ním proste minula, nemá zmysel to lámať cez koleno... 

Ale žeby som sa niekedy pri niektorej bála, to sa nedá povedať, už sa asi ani nepamätám (viem, že mi nebolo príjemné filmové spracovanie Pet Sematary, pretože nechutné scény vo filmoch znášam horšie než v knihách). Ako sa tak dívam na bibliografiu na wiki, tak som prečítala skoro všetko, čo vydal do roku 2004 od tej doby vydal snáď ďalších 15 bichlí, skúšala som niečo z toho, ale nešlo to už proste... bavil ma ale seriál 11/22/63

A Terror je po všetkých stránkach úžasná kniha seriál si videla?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 17:19
Reakce na MP Marge:

Ale od te doby, co jsem cetla Trhlinu, bych se na ten Pribec fakt rada podivala...

Ja tiež, ideálne v zime ja sa ale skoro hanbím priznať, narodila som sa cca 50 km odtiaľ vzdušnou čiarou a nikdy som priamo v Tribeči nebola A to mám Slovensko pochodené dosť... hanba mi.

Online brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 18:54

DrowRanger rasaNori Já YA vůbec nečtu, ale náhodou jsem narazila na Havranní kruhy a ty byly dobré.

Online brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 19:00

Horory nemám ráda, od Kinga jsem kdysi četlajednu, dvě knihy a k srdci mi nepřirost, Trhlina byla docela blbost (a jak se bojím u kde čeho, tak tady nic).

Včera jsem si z nedostatku inspirace koupila 1793 (detektivka ze Stockholmu odehrávající se, pozor, v roce 1793 :-) a je to docela dobré. Jede to v dnešním trendu pravdivého vykreslování reality, takže je všudypřítomný smrad, splašky a nemoci, ale je to napsané celkem dobře. barbucha by si to měla přečíst, než zase vyrazí za zřítelnici

Z historických románu doporučuju Tylla od Kelhmanna, ta je hodně dobrá (30tiletá válka v Německu, ale mihne se i obléhání Brna).

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 19:28

Biely kvet Tu Agonii a Extazi mam na seznamu uz dlouho, dik za pripomenuti.

King je rozporuplny pro hodne lidi, ma i kvalitu relativne kolisavou. Nektery se mi libi, jako oddechovka cajk. Proč ne Eva Dlouhy pochod je bozi, mam doma sber toho co napsal jako Richard Bachman a dobry je skoro vsechno, ale tahle nejlepsi.

Mela jsem i audioknihu Veznice Shawshank a dobry.

Nejvis jsem se bala asi u prvni Blair Witch Project (fikane neukazou vubec nic, to je podle me nejhorsi. Asi stejny princip jak Trhlina a pak taky Naslouchac ma podobne udalosti, podle me podle te nevysvetlitelne nehody v Rusku kdysi (nebo Skandinavii, uz nevim, jsme to tady jednou probiraly uz, super zajimavy)

Samantha To jsem nikdy necetla, asi to musim napravit? Dobry jsou i nektery min znamy, treba Dolores Claiborne nebo Thinner. Necetlas Shining? To me trochu desi teda, film je masakr a je zajimavy kolik hotelovych/motelovych chodeb tady vypada jak z Shining, eee. I klasicky chodby budov ze 70 let s bytama. Masakr. 

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 19:34

brrr Jooo! to je jedna z nich, Terror. Myslim, ze se neco podobnyho stalo nekolikrat na ruznych mistech, nejaka udalost v ne tak davne minulosti, mozna 70 leta? Me to fascinuje. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 20:24

Já horory, detektivky ani thrillery nečtu vůbec, nebaví mě na to koukat ani v kině, u těch ya fantasy si vyborne čistím hlavu 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 20:25

Wanda von Dunajew no já myslím, ze na Tribeci ani nic není, ze to bude jako v blair witch, kde to vypada, ze bloudí po Stromovce 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 20:44

Potrefenáhusa No tak jasné, podľa fotiek to vyzerá, že príroda je tam úplne rovnaká ako všade inde na Považí, asi nič z čoho by som sa posadila na zadok ono v pochmúrnom zimnom dni vyzerá každý les skoro strašidelne, zvyšok je už len o sile autosugescie. Takže trošku toho príjemného mrazenia na vychádzke a po návrate horúci čaj

(prenocovať tam ale ani za nič, čo ak predsa...? )

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 20:51

Potrefenáhusa Tak co se tam  (do Tríbeče) na pár dní vydat?!

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 21:10

brrr Ďakujem za tip, už po nich pátram .

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 21:14

Potrefenáhusa som na tom podobne, tie knihy bývajú nenáročné, ľahko napísané, často je tam aj naozaj zaujímavá zápletka a hlavne nemajú milión častí, prípadne sa pokračovania nečaká dlho. Pri Kole času ma ide poraziť, neviem sa prehrýzť cez 9 diel (rada čítam knihy z sebou, ale Jordan má tak rozvláčny štýl písnia, že som na tie knihy už vyše roka nesiahla), na 3. časť Mena vetra stále čakám, Martin vyzerá, že Pieseň ohňa a ľadu nedokončí nikdy...Zlaté YA, kde v priebehu 3 rokov vydajú všetky časti 

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 21:42

Stojim v knihach zrovna a maj spousty peter May. Neznam to. Je neco dobry jako prvni?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 21:49

0zero7 jo!!!!! Skála  (je to trilogie, skála je první)

edit:1.the blackhouse

2. The lewis man

3. The chessmen

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 22:04

0zero7 Jednoznačně tímto!

Skvělé čtení

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 22:08

Potrefenáhusa musela jsem vypadnout kvuli meetingu ale Po vikendu koupim! Dikes. Mam dva Kingy a Palahniuka

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 22:15

Hanka H Diky, fajn, ze doporucujete obe to samo! :)

Online brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 22:18

0zero7 Četla jsem od Maye tu lewiskou trilogii a nejvíc se mi líbil třetí díl (ten o šachových figurkách). Napsal i sérii detektivek z Číny, ale tam jsem skončila po prvním dílu. Moc mě to nebavilo a hlavně se tam objevil můj obvklý problém, neseděly tam roky (pokud si správně pamatuju), to mě vždycky dokáže docela spolehlivě nas..t.

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 22:18

Potrefenáhusa Dik za aj, ono to kolikrat nekoresponduje! Nemusim to hledat zvlast 

Online brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 22:20

DrowRanger Jméno větru je perfektní, taky nedočkavě čekám na třetí díl. U Martina jsem teď někdy zjistila, že už je mi fakt jedno, jestli to dopíše nebo ne, akorát chudák moje babička, snad se dožije ještě aspoň jednoho dílu.