Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline razorblade
Avatar
8139 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 21:37

Aaaargh, mam cteci krizi. Uz mesic (!!!) se prokousavam Privehem Biafr od Forsytha. Je to muj nejoblibenejsi autor a ja se konecne dokopala k jeho prvotine. Nejsem jeste ani v petine knihy a jsem totalne ztracena, protoze si proste nemam sanci zapamatovat milion africkych jmen (proboha, jak se nekdo muze jmenovat Chukwuemeka Odumegwu Ojukwu!), milion nigerijskych kmenu s podobnymi jmeny jako pan Ojukwu, do toho nigerijska mesta. Je to desne frustrujici cteni, protoze se povazuju za celkem bystreho ctenare, ktery nema problemy s pochopenim narocnejsiho textu. Konec stezovaciho okenka

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33590 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 21:41

rasaNori u jednicky, ono se to asi jmenuje muza nočních mur

edit: já jak to mám ve čtečce, kde není vidět obálka, tak mi ty názvy dělaj dost problém

Offline brrr
Avatar
9960 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 22:29

razorblade Já takhle skončila s Problémem tří těles, ta čínská jména byla posledním hřebíčkem do rakve.

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 08:30

Tak jsem docetla Trhlinu. Druhou pulku jsem spis tak proletla, aby mi neuniklo nic zasadniho ale abych se priste nebala do hor/lesa. Na Tribec se asi nikdy ani ze zajmu nepodivam:D

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 08:37

rasaNori Od přečtení Trhliny se už nikdy nevydám ani sama do lesa. Od Kariky jsem přečetla ještě Strach, ale to už nebylo ono, do dalších jsem se nepustila.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:01

Momentálne čítam Agónia a extáza od Irvinga Stona, je to úžasné čítanie. 

Hanka H Niečo od Stephena Kinga si čítala? Ja zatiaľ len Nezbytné věci a je to teda sila.

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:08

Biely kvet nejlepší Kingovka je pro mě Řbitov zviřátek a pak Dlouhý pochod. Zvláště po té první jsem se teda v noci sama doma pěkně bála. Asi si ji přečtu znovu :)

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 09:36

Proč ne Eva Ďakujem za tip!

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:02

rasaNori prvý už som prečítala, druhý mám stiahnutý a trojku si zrejme tiež kúpim Kúpila by som všetky tri, keby neboli vypredané.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:43

Biely kvet Od Kinga jsem přečetla asi 3 knížky, ale vadila mi tam jistá nechutnost. Trhlina je někde jinde - tam šlo o čistou hrůzu bez morbidních detailů a krutostí. Dočítala jsem někdy ve dvě v noci, byla jsem doma sama, a pak jsem se bála jít na záchod.

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:56

Proč ne Eva pak je super Svědectví, tedy spíše ta první polovina, a Holčička, která měla ráda Tima Gordona.

Hanka H ja to četla u uspavani, vcera uplnek, a v noci me vzbudily kroky v baraku (samozrejme ze to dite se rozhodlo ze jde za nami:D)

Offline Isca
Avatar
4444 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 10:59

Hanka H Mě u Kinga ta nechutnost trochu vadí taky, což se bije s tím, že jiný stránky jeho psaní mám moc ráda. 

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 11:52
Reakce na Hanka H:

Biely kvet ....jsem doma sama, a pak jsem se bála jít na záchod.

​To ti verím.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 11:58

Hanka H já se takto bála jít na záchod u čtení Rosemary má děťátko. Četla jsem to do noci na chatě uprostřed lesa, muž i pes spali. No vzbudila jsem je oba.

Offline Samantha
Avatar
1654 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 14:23

Pro mě je nejlepší od Kinga "To". Pak "Nespavost", "Pod kupolí" a kupodivu se mi znovu líbila jeho poslední trilogie (Pan Mercedes atd...) , jakoby najednou nabral dech (a nebo to měl v šuplíku?)  Kam na to ten člověk chodí, to nechápu, musí mít děsný sny...

Offline mitford sister
Avatar
1378 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 14:38

Potrefenáhusa já si někdy ani nejsem jistá, co právě čtu. kor jako teď, když čtu volný cyklus od jednoho autora

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 15:01
Reakce na nellielovett:

Hanka H já se takto bála jít na záchod u čtení Rosemary má děťátko. Četla jsem to do noci na chatě uprostřed lesa, muž i pes spali. No vzbudila jsem je oba.

​Tak tuhle klasiku také můžu. Líbil se mi i film - tedy ten ze šedesátých let s mladou Miou Farrow. Od Levina jsem četla i další knížky, ale tuhle hodnotím nejvýše.

A když je řeč o knížkách, po jejichž přečtení se bojíte jít v noci na WC, tohle jsem zažívala už od dětství - například při foglarovkách - taková Chata v jezerní kotlině, Tajemná řásnovka, nebo zelená příšera v Hoších od Bobří řeky - to byla četba!

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 16. srpna 2019 16:16

Je tu jeste nekdo, kdo kinga nezboznuje? Cetla jsem Rbitov, prokleti salemu, Draci oci. a Carrie, To jsem ani nedocetla...Ted zkousim Osviceni a zase je to roztahany, ukecany(jsem v pulce)....nebala jsem se u zadne z nich, a misty se fakt nudila, ted nevim jestli vubec docitat. Trhlina taky neurazi nenadchne...mnohem vic na me pusobi klasicke veci (Dracula, Carmilla, vse od Poea, Rosemary...) ci naprosto bozi Terror od simmonse. Ale treba mam jen problem s preklady Kinga a v originale by me knihy chytly...

Offline Ounz
Avatar
19804 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 16:22

Jos já od něj četla akorát Zelenou míli, to se mi tenkrát líbilo a jinak nic. Ani nemám potřebu. Ale já nikdy na horory nebyla, mně to přijde trochu trapný a přitažený za vlasy ( panč na báječný pohádky o kostlivcích, který mi v dětství vyprávěla babička to nemá!)

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 16:23

Jos To tim nebude, ja jsem cetla vsechno, co kdy napsal, v cestine i v originale, a preklady jsou dobre

Ja se nevydesim snadno, neb ctu horory a thrillery v podstate porad, tak jsem otrla, ale dostal me jeden anglicky autor - to jsem se pak taky v noci bala jit na zachod

Samozrejme si ted nezapomenu na jmeno

Ale od te doby, co jsem cetla Trhlinu, bych se na ten Pribec fakt rada podivala...