Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 03. června 2019 17:03

brrr Hele, Problém tří těles jsem nedočetla, první díl mě bavil, druhým jsem se prokousala a třetí jsem nedala....přesně jako 711990  a to jsem četla v nouzi v japonském vyhnanství :-)

Za dětské tipy díky, toho není nikdy dost! :-) Na oplátku, dcera teď doslova zhltla Bratr vlk...

Pinot Noir A jak jsi daleko? Ono se to časem dost rozjede, ještě by tě to mohlo chytnout....taky jsem chvilku četla jen tak "ze zvyku", nevadilo mi to, ale ani nenadchlo. Ale po dočtení to patří k srdcovkám.

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 03. června 2019 17:11

Pinot Noir presne tak, zlepsuje se to, vytrvat :)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. června 2019 18:46

Pinot Noir Vydrž, chvilku trvá, než se spletité nitky spletou. Taky jsem přemýšlela, jestli to dočtu a nakonec se mi to líbilo moc.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 03. června 2019 19:12

Kto má rád fantasy príbehy, odporúčam  trilogiu Kronika netesaneho trůnu, akurát som v polovici poslednej knihy a je to výborné, veľmi netuším ako to dopadne,čo sa mi stáva málokedy. Autor teda priznáva, že sa vraj inšpiroval Martinovi Hrou o tróny, ale vôbec to tam nevnímam 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 03. června 2019 21:52

Pinot Noir Přidávám se k ostatním a lobuju za Gentlamana. Taky jsem si ze začátku říkala, že to bude zívačka, ale NENÍ!

711990 Garfie Se jmény jse měla taky problém, to je mor. První díl mám dočtený ze 3/4, ale teď jsem měla asi týden pauzu a už jsem úplně mimo. Kolega to dost chválil, prý dal všechny tři díly za víkend, ale nejde to, nejde.

Garfie, dík za toho Bratra vlka, vypadá to zajímavě. Teď čteme Batličku, ale na to jsou ještě trochu malí, resp. malý je malý.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 03. června 2019 21:56

brrr Pokud hledas neco pro oba, zacina to byt v urcitem veku docela problem :-( Batlicku taky zatim dala jen starsi.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 03. června 2019 22:06

Garfie baltik Dadoo brrr Tak jo, ale jestli to nestihnu do porodu, tak už to asi nedočtu nikdy ;)

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 03. června 2019 22:09

Garfie Mladší je naštěstí v tomhle ohledu docela vycepovaný, i toho Batličku poslouchá, akorát chybí to nadšení.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 03. června 2019 22:12

brrr  To je i u nás, ale co si čte starší sama, tak se snažím řídit spíš podle mladšího, ale zase tak, aby to ta starší vydržela, no je to náročný! ;-)

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 04. června 2019 09:12

Pinot Noir ja Gentlemana zacala cist vloni a odlozila. Stejny pocit jsem mela z Prazskeho hrbitova od Eca. Obe cekaji ve ctecce, ale chut je znovu otevrit zatim neprisla. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 04. června 2019 09:16

Gentleman se mi moc líbil a má moc krásnou reklamu/trailer/ nebo jak se to u knih jmenuje

zde na youtube

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 04. června 2019 11:33

Potrefenáhusa to je krasny trailer. Me ted tak napadlo, jestli u me nebyl problem v rocnim obdobi, ze je Gentleman takova ta kniha na podzim/zimu. Treba jsem nemohla cist Snehulaka v lete .

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 04. června 2019 11:37

Ja ted ctu Provazochodkyni a rikala jsem si, ze bych si konecne precetla Vyhnani Gerty Schnirch, ale radeji se ptam, jestli to je moc smutne a srdcervouci. Pak z toho dalsi mesic nespim a zda se mi, ze se ty zle veci deji mne a mym detem (Himmlerova kucharka a Vypravecka ).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 04. června 2019 11:41

Lamicka je to srdcervoucí, ale mě ta kniha fakt hodně oslovila. Jen bych ji ukončila dřív.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 04. června 2019 12:26

Potrefenáhusa kdyz budu hodne bulet, tak mi to nevadi, s tim se vyrovnam, ale treba v te Vypravecce byly okamziky, kdy se mi delalo spatne a pak se mi o tom zdalo. Brr. 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 04. června 2019 15:05

Lamicka Provazochodkyní myslíš tu os Mawera? Moc se mi líbil ten první díl (Dívka, která spadla z nebe) a Provazochodkyně mě zklamala.

Gertu si přečti, je drsná, ale jde to. A pak teda doporučuju Slavíka, ten je ze stejného ranku jako ta Dívka, kt. spadla z nebe.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 04. června 2019 15:13

tak jsem dočetla ty Holky ze severu, a nedošlo tam k žádné změně, takže za mě velké zklamání... určitě něco bylo i překladem, ale všechno mu přičíst nejde... 

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 04. června 2019 15:53

brrr tak to je vtipny, ja ani nevim, ze existuje prvni dil:)) je to takovy prumer, zacatek me bavil vic, ted porad cekam, jestli se to zase rozjede. 

Gertu zkusim.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 04. června 2019 16:33

Kdo tady psal o te nove Mornstajnove? Tak jsem ji docetla a jako cte se to dobre, ale nijak me to nenadchlo. A trochu mi to pripomina nektere romany od Frybove. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 04. června 2019 16:36
Reakce na Potrefenáhusa:

Lamicka je to srdcervoucí, ale mě ta kniha fakt hodně oslovila. Jen bych ji ukončila dřív.

​souhlasím, včetně toho názoru ohledně konce. osobně se mi ještě o něco víc líbily žítkovské bohyně, ani ne tak tématem, ale přislo mi, že tam byla víc "vypsaná", prostě nebyla to prvotina a na té knížce je to znát...