Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. října 2019 21:27

Potrefenáhusa Nooo, to je aspoň relevantní důvod... Já uvažuju o párání, páč jedna věc nevypadá na mně úplně tak, jak jsem si představovala (jinak je pěkná, jen ke mně nakonec nějak nejde, něco mi na tom nesedí a vlastně neumím definovat co přesně), a u druhé mě přešlo nadšení, že tento pro mě neobvyklý střih trika se naučím nosit... Jedno hotové, druhé v půlce procesu. No na palici se mnou.

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 21. října 2019 23:17

Emi Zkus to, taky jsem tehdy byla překvapená, že je tam mají. Já mám 3,5, a jsou docela fajn. Brala jsem je hlavně na cestování, protože mě paní z Mojeklubko varovala, že drsný narvání do batohu by takhle tenký dřevěný Dropsy, který jsem měla objednaný přes net a byla jsem si je tam jenom vyzvednout, nemusely přežít. A plete se na nich hezky, jsou tak akorát drsný/hladký, ještě jsem tam koupila ty nejlevnější knitpro kovový (spíš jen na vyzkoušení) a oproti nim mi ty Zing přijdou daleko příjemnější.

Ale dřevo je prostě dřevo, mám ho do ruky úplně nejradši a teď už dokupuju z jehlic  vlastně výhradně Knit Pro symfonie. Ne proto, že by mi Zing připadal špatnej, ale prostě ty dřevěnky hrozně ráda držím v ruce. Nicméně jestli ještě budu dokupovat nějaký hodně tenoučký jehlice, třeba 2 nebo 2,5, tak jdu do Zingu, abych se nebála, že si ty dřevěnky v nestřežený chvíli zlomím - určitě jsem na řadu Zing nezanevřela. 

Online continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 22. října 2019 00:04

Prosperina ja mam taky ty dreveny nejradsi

jednu jsem si omylem prisedla a zlomila, ale ono se to spis stiplo podelne a muz mi to nejakym sekundovym lepidlem zlepil. Normalne na tom dal pletu a vypada, ze zatim drzi

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 22. října 2019 00:06

Chcem sa pokúsiť o sveter Telja z Ístex Plötulopi a prisámbohu je to ako pliesť z ostnatého drátu (oproti Drops Air, čo som mala v rukách naposledy je to teda nárez). Tak som zvedavá, či prekonám odpor, zvyknem si, a výsledok bude stáť za to utrpenie. Zatiaľ som sa teda donútila upliesť si prvýkrát v živote skúšobnú vzorku, aby som zistila, či aspoň po vypraní zmäkne na znesiteľnú úroveň. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 22. října 2019 07:16

Wanda von Dunajew Telja je moc pěkný svetr! A změkla ta vlna vypráním? Pokud jo, tak bych vyprala všechno už před pletením svetru... 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33666 příspěvků moje polička 22. října 2019 07:33

Wanda von Dunajew Já jsem upletla taky jeden, Sigrún, akorát já mám asi u toho pletení občas nejsky zatmění, a fakt jsem vybrala nevhodnej vzor pro tak tlustou vlnu. Takže to sedlo je strasne tlustý a jak prkno, protože se plete i trema barvama naraz, navíc ka jak pletu volne, musím brat menší jehlice, takže mám tuhej kousavej svetr o 3 čísla větší a ještě jsem nesebrala moral ho vyparat a uplest z toho třeba tu Tejlu...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33666 příspěvků moje polička 22. října 2019 07:48

Ruficka prej nekouše (Je teda z lettlopi)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33666 příspěvků moje polička 22. října 2019 07:49

Jako na chlapa by šel, ale mám po ruce jen takovýho, co nosí jen bavlnu, protože ho vsechno kouše, takže mu nemuzu nutit svetr ze skelný vaty 

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 22. října 2019 08:22

Prosperina Knit Pro Synfonie mám taky a jsou skvělé Jenže ty rovné tenké, co chci koupit, se v dřevě nedělají. Nejspíš je to právě kvůli tomu lámání jehlic, rovné dvojky dlouhé 30-40 cm udělané ze dřeva by byly moc náchylné na zlomení. Ale i kdyby je dělali, asi bych si nevěřila, že je někde nezlomím. A jsou dost drahé, dřevěné trojky stojí cca 300.  

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 22. října 2019 09:41

continuity Já nepochybuju, že moje trojky dřevěný Drops taky jednou k tomu zlomení přisednutím přijdou, vypadaj křehký už od pohledu. A Tvůj muž je šikovnej, že to spravil tak, že to jde ještě používat. Já si ty kovovky ve stejný a trochu větší velikosti pak dokoupila hlavně proto, že si ty drobnější projekty beru s sebou třeba do vlaku nebo je převážím mezi domovem a rodičema, a do toho narvanýho báglu to nemám nervy cpát.

@Emi Nojo, Symfonie jsou fakt skvělý! A trojky mi přijdou tak nějak míň křehký než Dropsy stejný velikosti. Ale s tou tloušťkou a dýlkou, co potřebuješ ty, bych si na dřevěný určitě netroufla, ta kombinace takhle velký dýlky a maličký tloušťky je pro dřevo vražedná.

Online continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 22. října 2019 09:46

Prosperina no tak pote, co to zlepil, jsem reklamovala, ze to neni hladky

Uznal to, trochu si zabrblal, vyhrabal smirkovej papir a vyhladil.

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 22. října 2019 09:49

continuity  Tak to je fakt zlatej!

Online Potrefenáhusa
Avatar
33666 příspěvků moje polička 22. října 2019 09:55

Prosperina Emi a ty symfonie máte normální nebo s výměnným lankem?

Online continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 22. října 2019 10:00

Potrefenáhusa ja mam s vymennym lankem, na jinych uz nepletu. Ty lanka si menim podle toho jak potrebuji, a hlavne hodne zkousim na figurantech a je to pro vsechny daleko mensi stres, kdyz tam namontuji ty zarazky

Online Potrefenáhusa
Avatar
33666 příspěvků moje polička 22. října 2019 10:03

continuity no já právě včera zjistila, že potřebuju obměnit a hlavně doplnit pletací park, tak to teď hážu do košíku. Já už jedny výměnný knitpro mam a po těch symfoniích už dlouho toužim. Mně by vyhovovalo, kdyby to prodávali rovnou i s pouzdrem ve velikosti 2,5-4 po čtvrtkách se třema dýlkama lanek (sady maj, ale ne ty velikosti, co já chci)

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 22. října 2019 10:11

Potrefenáhusa S výměnným lankem. Jsou to nejlepší kruhové jehlice, co jsem zkusila.

Online continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 22. října 2019 10:24

Potrefenáhusa drevene vymenne se delaji od 3 vys. 

vymenne tensi existuji taky, ale je to jiny system a jine lanka neni to navzajem kompatibilni. nekde jsem to videla, nevim ted kde, ja bych na to uz nemela nerva, potrebuji neco v te ruce drzet.

jinak jsem ted naposled nakupovala na purl, protoze nikde nemeli vsechny, co jsem potrebovala, a pri te prilezitosti jsem zjistila, ze jsou i o neco levnejsi. dodani neni tak expresni jako od sester, ale bylo to do par doma. 

Online continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 22. října 2019 10:28

Potrefenáhusa koukam na ten tvuj rozpletenej svetr, ja se u vlny drzim velikosti zkusebniho vzorku z vlny, tedy ne podle navodu. kdyby se mi stalo toto (mam vlnu, mam navod a nevychazi to vzajemne), pletla bych na tensich jehlicich (tedy odpovidajicich prizi) vetsi velikost svetru, abych se nemusela prepocitavat se vzorkem. 

o kolik vetsi by se videlo podle toho, jak vysel zkusebni vzorek. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 22. října 2019 10:34

Panenka trochu zmäkla teda, ale nie je to žiadna sláva. Vypranie pred pletením sa bojím, že neprichádza do úvahy, ona je tá priadza celkom krehká, pretože je to nespradená vlna, ani neviem ako by som ju prala v tom tvare čo je namotaná, to by som musela asi premotať do pradena. Pri pletení treba trochu opatrnosti, trhá sa celkom ľahko. Som nalomená no, vzorka po vypraní nevyzerá zle a tá farba

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 22. října 2019 10:39

Potrefenáhusa Nechuť k páraniu úplne chápem, niekedy ma nadvihne aj pár riadkov, čo potom celý sveter...

Teraz som začala pliesť copánkový kardigan, akurát som asi mala vlčiu hmlu a v návode miesto Chart C videla Chart A a uplietla som asi 20 rád, než mi došlo, že tam pletiem v jednom mieste iný vzor (on bol akurát zrkadlovo otočený teda)