Vonné svíčky

07. listopadu 2014 20:20
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. června 2019 12:06

lysianthus Děkuji! Špejle mě napadla, dlouhá sirka ne.

Online RoSa
Avatar
8184 příspěvků moje polička 05. června 2019 20:28

Dalia zapalovač s vysouvacím krkem

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. června 2019 20:35

RoSa Mají to normálně v trafice?

Online RoSa
Avatar
8184 příspěvků moje polička 05. června 2019 20:59

ano, v trafice by to měli mít

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:05

RoSa Děkuji!

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:31

Dalia ja mám tento

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. června 2019 21:44

milacka Děkuji, po nějakém se kouknu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2019 12:23

Pořídila jsem na svíčky Yankee Candle takový ozdobný kovový nástavec, který by měl napomáhat i rovnoměrnému rozpouštění vosku. Máte ho někdo taky?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2019 14:12
Reakce na Evanilla:

Během září jsem koupila už 15 kusů svíček Yankee Candle  Střední a hlavně velké. Vosky mi nějak nejdou, je to na mě hrozně silné, bolehlavové a rychle se "vyvoní". Takže investice větší, než snad kdy do parfémů  Měla jsem nějaké svíčky už dříve a byla jsem moc spokojená, ovšem letos je ta moje svíčková potřeba o mnoho vyšší. Je to další posedlost, a to už jsem se konečně s parfémy uklidnila a letos nekoupila ani jeden.

Yankee svíčky nejsou určitě tak "sofistikované" - lepší slovo mě nenapadlo - jako třeba Diptyque aj., design není taky zrovna propracovaný... Ale ty vůně mě dostaly. Jsou fakt věrné, milé, a v bytě v centru města mi vynahradí, že otevřu okno a necítím - v lepším případě - nic. Pocházím z vesnice, kdy je kolem pořád cítit nějaká vůně - upečený koláč, stromy, tlející listí, jablka, květy, čerstvě posekaná tráva... a to mi zásadně chybí. Ta závislost na vůních se pořád někde projevuje, ať už si kupuju kvalitní ochucené čaje, deset různých druhů navoněných nehtových olejíčků nebo kupu svíček

Kupodivu tyhle svíčky nevadí ani mému astmatu, ani migréně.

​Před pár dny jsem pořídila svoji první YC ve skle (střední velikost). Vybrala jsem si vůni Sweet Morning Rose, která se mi líbí pro současné jarně-letní dny. Takže ji střídám se svíčkou WoodWick s vůní tuberózy a fíkových listů.

A docela Tě chápu. Na svíčkách se dá vypěstovat také slušná závislost.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. června 2019 14:52

Dalia Zdravím po dlouhé době A to je teprve začátek! Mimochodem Fig Leaf & Tuberose mám v mini svíčce a připomíná mi Un Matin d'Orage, je skvělá! Moje závislost mě nenechala v klidu přes zimu a jaro, tak mám spoustu nových úlovků, dost i ve voscích (nejraději mám Goose Creek, mrkni na ně, mají úžasné sladké a jídelní vůně). Teď co začalo být vedro, mám celkem klid, neláká mě to.

Podzim, zima a jaro znamená, že doma musí pořád něco hořet

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. června 2019 14:53

Dalia Prstence - jasně, mám jich několik Čím uazvřenější, tím víc pomáhá. Bez prstence už nepálím, ty svíčky jsou nevychované a moc se jim nechce dělat jezírka...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. června 2019 14:55
Reakce na Dalia:

Jakou máte zkušenost se značkou WoodWick? Neodolala jsem jejich tuberóze.

​Musíš zkusit velkou loď... Ubývá dost rychle, ale je to zážitek

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2019 15:03

Evanilla Ty vosky Goose Creek se dají koupit kde? 

WoodWick mám tu střední. Jezírko se jí moc dělat nechce, s tím mě štve.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. června 2019 15:15

Dalia Já je nakupuji tady: https://www.jasminkashop.cz/

Mají dost dobrý věrnostní program a paní je spolehlivá.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2019 16:22

Evanilla Moc děkuji za odkaz. Obchod mě zaujal a dávám si jej do záložek. 

Ještě jsem zapomněla zmínit, že k nákupu YC ve skle (Sweet morning rose) jsem přihodila i votivku Warm Cashmere. Zatím jsem ji nezapálila, ale v nezapáleném stavu voní příjemně. 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. června 2019 16:39

Dalia Není vůbec zač No, přiznám se, že mi Warm Cashmere krásně voněla, ale nebyla cítit, ani ň. Jejich vosky mi moc nevyhovují, jak se drolí, ale v tomhle případě bych snad šla i do vosku, protože myslím, že by byl intenzivnější.

Online RoSa
Avatar
8184 příspěvků moje polička 08. června 2019 16:44

Dalia 

na jasminka-shopu už jsem taky nakupovala a je spolehlivý, úplně jsem na něj zapomněla!

prstenec na svíčky mám od Yankee a pasuje i na jiné značky (Village Candle např.)

a Yankee má teď moc pěknou řadu Elevation, krásně voní třeba ta Velvet Woods (kupovala jsem mnohem dráž v květinářství, u Jasminky jsou fakt super ceny!)...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2019 16:51

RoSa Slyšela jsem, že řada Elevation špatně hoří, protože knoty jsou moc blízko u sebe a vosk u krajů se nerozpustí. Je to pravda?

Online RoSa
Avatar
8184 příspěvků moje polička 08. června 2019 16:53

Dalia aha... to jsem netušila... zatím jsem teda nepálila - ale ona voní krásně i jen tak otevřená a nezapálená... časem vyzkouším

blbý je, že ten prstenec je kulatej a tahle řada je hranatá

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2019 16:57

RoSa Potom poreferuj. Mě ta řada samozřejmě láká, časem bych ráda nějakou zkusila. Ale teď mám svíčky dvě, tak se budu držet.