Vonné svíčky

07. listopadu 2014 20:20
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2019 20:05

Evanilla Máš mě na svědomí. Moje předsevzetí počkat s nákupem další svíčky, až spotřebuji alespoň jednu z těch, které mám, vzalo při prohlížení obchodu za své. Objednala jsem tři kusy svíček Village Candle - dvě ve skle a jednu votivní. Tak jsem do podzimu zásobená.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. června 2019 20:09

Dalia A které od Village??

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2019 20:14

Evanilla Tyto ...

První dvě jsou naslepo. Poslední jsem už očuchávala v kamenném obchodě a moc mi voněla, tak jsem vzala tu největší.

Offline Poéma
Avatar
732 příspěvků moje polička 08. června 2019 20:35

Jsem taky trošku ulítlá na svíčkách, v zimě mi nesmí chybět od Village Candle Orange Cinamonn a v létě zase Lavender. Ta skořicově pomerančová je na období Vánoc  přímo jako dělaná, provoní nám celý byt a "nepřejedla" se mi. S levandulí svítím přiměřeně, ta mi při delším hoření už i někdy lezla na nervy, ale zase jde sfouknout, že?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2019 20:56

Poéma Není ta levandulová příliš ostrá? Někdy mi levandule voní, někdy naopak vadí.

Offline RoSa
Avatar
8143 příspěvků moje polička 08. června 2019 21:14

Dalia krásná autentická a příjemná levandule (pokud používáš i vosk do aromalampy):

Offline Poéma
Avatar
732 příspěvků moje polička 08. června 2019 21:14

Dalia Ostrá není, jen je taková plíživě vlezlá. Jestli znáš od Chanel exc. Jersey, tak je jí podle mě dost podobná. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2019 21:25

RoSa Aromalampu používám. Většinou tedy s vodou a olejíčky, ale ani s voskem nemám problém.

Poéma Ano, Jersey znám. Líbí se mi.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. června 2019 10:53

Děvčata, poradíte mi, prosím, jak správně pálit vosk v lampě? Párkrát jsem měla ten kulatý od YC a dávala jsem ho do kalíšku celý. Ale teď jsem v pár videích slyšela, že ho slečny lámou třeba i na čtvrtiny. A jedna slečna ho po použití a ztuhnutí znovu schová do sáčku. Tak jak tedy?

Offline RoSa
Avatar
8143 příspěvků moje polička 09. června 2019 13:50

Dalia můžeš si ho dávkovat podle velikosti místnosti nebo jakou chceš intenzitu...někdo i míchá různé vůně dohromady... z vyvoněných vosků pak vyrábím svíčky - knot se dá koupit v drogerii

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. června 2019 14:23

RoSa Tak to se v drogerii schválně podívám, protože před časem jsem se po knotech ptala všude možně a nesehnala jsem. Nechtělo se mi je objednávat na internetu. 

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 09. června 2019 15:33
Reakce na milacka:

Dalia kupovala som si z tohoto obchodu https://www.jemno.sk/zdrave-sviecky/

​Objednala som pokoj v duši a radosť. To teraz potrebujem najviac. Ďakujem za tip.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. června 2019 19:13

Evanilla Máš s Village Candle zkušenost, prosím?

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 09. června 2019 20:33

Biely kvet pokoj v duši nastane, len potrebuješ pána lekára “Čas”

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 09. června 2019 20:51
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. června 2019 16:46

Napadlo mě, že bych sem občas napsala něco jako malou recenzi na konkrétní svíčku, kterou mám. Nebo spíš takové moje subjektivní postřehy k ní. Snad to nebude vadit. Vím, nejsou to parfémy, ale provoněné okolí je stejně příjemné, jako když voním sama. Musím se přiznat, že jsem svíčkám trochu propadla a jejich počet se mi malinko rozrostl. 

Fig Leaf & Tuberose (WoodWick)

Zelenkavě krémová, květinová ...

Vůně této svíčky mi evokuje jarní procházku rozkvetlým parkem. Tuberóza je zde jakoby provzdušněná čerstvou zelení a působí na mě lehce chladivým dojmem. Co se intenzity týče, tak zapálená svíčka dokáže bez problémů provonět skoro celý byt, ale samotná vůně není nijak zvlášť silná. Pro můj nos takový střed.

Uváděné složení:

fíkové listy, grapefruit, eukalyptus

tuberosa, gardénie, květ bílé šalvěje

guaiacové a cedrové dřevo, vetiver, ambra

Sweet Morning Rose (Yankee Candle)

Ovocně-květinová, mladistvá ...

Tady se snoubí svěžest a šťavnatost ovoce společně s jemnou květinovou stopou. Je ráno, vzduch je ještě trochu chladný, ale už se pomalu prohřívá zlatými paprsky slunce a ze včerejšího poupěte se vyloupl drobný růžový květ. Na keramickém talířku leží nakrájená hruška a všechno je takové pozitivní, bezstarostné ...

Tak tato vůně, přiznávám, mě zprvu moc neoslovila, ale postupně jsem jí začala přicházet na chuť. Je prostě fajn.

Uváděné složení:

hruškový květ, osvěžující růžová voda

pocukrované lístky růží, lilie, kakanga vonná

pudrové pižmo, marshmallow

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 11. června 2019 20:07

Dalia Je to vynikajúci nápad, že píšeš o sviečkach, zaujalo ma to. Kde si objednala?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. června 2019 20:53

Biely kvet Moje první byla WoodWick a tu jsem koupila v kamenné prodejně. Koupila jsem tam i pár vosků do aromalampy. Sweet Morning Rose jsem spolu s jednou votivkou koupila na Notinu, přihodila jsem je k objednávce vůně, a další už tady

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 11. června 2019 20:56

Dalia A ako, v čom páliš tie votívne sviečky, máš na ne nádobku?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. června 2019 21:00

Biely kvetNa votivky mám takový skleněný kyblíček ...