Vonné svíčky

07. listopadu 2014 20:20
Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 18. června 2019 19:29

Dalia Zatiaľ horí len krátko...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. června 2019 19:07

Vanilla Lime (Yankee Candle)  - vosk do aromalampy

Citrusová, cukrová ...

Kolečka nakrájené limetky, které někdo posypal vanilkovým cukrem. Je to spíše sladké než svěží, je to poměrně intenzivní a pro mě osobně trošku kýčovité. Do velké svíce v tomto případě nepůjdu.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 19. června 2019 20:08
Reakce na Dalia:

Biely kvet Krásné! A jak Ti voní svíčka? 

​Ja stále neviem....keď nehorí, vonia krásne ako taký pomarančový koláčik a keď horí( už niekoľko hodín), necítim nič.Tú zelenú Woodwick som tiež necítila, ale keď som odišla z miestnosti, v ktorej horela a potom som sa tam vrátila, celá izba bola vyvoňaná. Ale nesadla som si z tej vône na zadok...taká ani pekná, ani škaredá....asi ja som nejaká divná. Alebo som ešte nenašla tú pravú.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. června 2019 20:43

Biely kvet Chce to hledat, zkoušet ... Kromě tuberózového WoodWicku jsem si z mých ostatních svíček také zatím na zadek nesedla. Ale voní mi a cítím je pěkně i po zapálení. A když hoří, dělají krásnou útulnou atmosféru. 

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 19. června 2019 22:59

Dalia Áno, atmosféru robia príjemnú a predstav si, že keď prišiel manžel zvonku, povedal, že máme vyvoňaný celý byt! Ja pri tom sedím a necítim nič. Musím ešte nejaké vyskúšať. Inak mám aj zopár voskov, ešte od Vianoc, ale tie sa mi zdajú zas moc silné.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. června 2019 07:28

Biely kvet Vosk dělím, nedávám ho do lampičky celý. Vosk je dobrý v tom, že si vyzkouším vůni a vím, jestli ji chci ve větším provedení, nebo ne.

S provoněním bytu je to tak, že když je člověk doma, přestává vůni vnímat. Sama jsem si to ověřila. Šla jsem třeba vyvenčit psa a po návratu domů jsem vůni cítila už v chodbě.

Mě hlavně zapálená svíce velmi uklidňuje a pozitivně nabíjí. Zapaluju si je pro radost, ale třeba i při práci - když žehlím, když opravuju písemky apod.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 20. června 2019 08:59

Dalia Presne tak,aj mňa plamienok ukľudňuje.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. června 2019 16:26

Lake Sunset (Yankee Candle) - vosk do lampy

Květinovo-pižmová, snivá ...

Léto je v plném proudu, poblíž se leskne hladina jezera a zrcadlí světu poslední parsky zapadajícího slunce. Život je v tu chvíli tak krásný, jako krásná celá tato pozdně večerní scenérie. Člověk by si ji přál zarámovat a pověsit na zeď tak, aby ji měl pořád na očích.

Moc příjemná vůně, ve které, řekla bych, dominují nějaké bílé květiny (snad jasmín), špetka vanilky, trocha dřev a měkoučké pižmo. Intenzita střední.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 21. června 2019 17:27

Dalia ... a Lake Sunset už nebudou vyrábět. Mě osobně tedy, musím říct, nenadchla, ale vím, že má spoustu fanynek a fanoušků. Já jsem si dnes koupila malou svíčku Wild Violet od Wood Wick a taky jsem v obchodě přičichla k Yankee Candle Autumn Glow, kterou asi budu muset mít Na mém wishlistu je dále jedna Christmas od Kringle Candle (ultimátní vůně vánočního stromku) do zásoby a Snow Dusted Bayberry Leaf od Yankee. Jinak jsem vybavená od loňska

Pro kamarádku jsem před časem psala krátké popisy svých nejmilejších vůní ve svíčkách, pokud by byl zájem, ráda překopíruji

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 21. června 2019 17:29

Jo a Yankee už má novou podzimní kolekci

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 21. června 2019 18:12
Reakce na Evanilla:

Pro kamarádku jsem před časem psala krátké popisy svých nejmilejších vůní ve svíčkách, pokud by byl zájem, ráda překopíruji

​Určite by záujem bol, aspoň ja som veľmi zvedavá a teším sa!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. června 2019 18:27

Evanilla Lake Sunset se mi líbí, ale není to až tak, abych musela mít velkou svíci. Má ale krásnou etiketu. Yankee mě tím, jak ruší vůně, dost štve. Mně přijde, že snad všechny jsou limitky?

Své postřehy z vůní sem určitě dej. Nebudu jistě sama, která je ocení.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. června 2019 09:29

EvanillaMoje aktuální sbírka svící ... (vosky a votivky jsem nefotila)

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. června 2019 11:32

Dalia Pekná zbierka!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. června 2019 11:48

Biely kvet Taková malá je, ale stačí to. U svící netoužím sklouznout ke sběratelství v tom pravém slova smyslu. Jsem spotřebitel, který však ocení kvalitu a vědomě si je užívá. 

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. června 2019 12:12

Dalia Ja momentálne pálim sviečku, ktorú som dostala od jednej milej aromáčky. Je to White Ambrosia, zn. PartyLite. Myslím, že z tých, čo mám, mi vyhovuje najviac a je aj veľmi krásna. Hľadala som na internete túto značku, ale priamo sa, myslím, objednať nedá, len cez ďalšiu osobu. Tak som to aspoň pochopila. Napísala som správu s dotazom už spomínanej Barborke, tak hádam sa dozviem niečo viac...

Offline RoSa
Avatar
8147 příspěvků moje polička 22. června 2019 12:22

Dalia přesně tu Namaste mám v košíku - jak voní prosím, můžeš ji popsat? díky!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. června 2019 13:26

RoSaJe to jarně-letní typ vůně. Jasmín s lehkým akcentem čaje. Mně osobně se líbí, ale ještě jsem ji nepálila, tak nevím, jak bude vonět za tepla. Za studena bych intenzitu vůně hodnotila jako střední.

Biely kvet Moc hezká svíčka! Tu bych ráda očichala.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. června 2019 17:51

Našla som na FB PartyLite Candles a tam sa dá objednať aj priamo, ale len zo zahraničia.

https://www.facebook.com/PartyLite/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARBeIPWVEQcu-Mf6MC45QqrW9hKG5ccw4e2ZGqo0iW9nRvuJ405Rp38gkphnDvLRNy8urN9_ieEtn1yi

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 22. června 2019 20:05
Reakce na Dalia:

EvanillaMoje aktuální sbírka svící ... (vosky a votivky jsem nefotila)

Moc hezká! Moje už teda přesahuje hranice normálního uživatele. A s podzimem to zase přijde. Ale i přítelovi se svíčky a vosky líbí a já si to užívám. Pálím i teď, kdy jsem na víkend u rodičů. Aspoň jsem se na druhou stranu přestala hnát za veškerými parfémovými novinkami, ale ta voňavá závislost tam stejně je, jen jinde.

Moje nejmilovanější bytové vůně by byly asi: od Yankee Candle Macaron Treats, Cafe al Fresco, Wildflower Blooms, Sweet Nothings, Poached Pear Flambe, Aloe Water, Christmas Magic; od Kringle Candle Christmas a Fresh Air, od WoodWicku Wood Smoke, Warm Wool a Baby Powder a spousta dalších od Goose Creek, kde se zaměřuji spíš na vosky. Mají úžasné sladké vůně... Jenže musela bych jich vyjmenovat tak 15...