Vonné svíčky

07. listopadu 2014 20:20
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 12:24
Reakce na RoSa:

Objednala jsem si několikanásobně levnější vosk do lampy na Fleru. Přihodila jsem ho k objednávce svíček, na zkoušku. Tak jsem zvědavá! 

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 22:33

Koupila jsem si na vánočních trzích svíčku z včelího vosku. Drahá a tak rychle mizí... A nijak nevoní. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. března 2018 11:26

Já jsem pořídila svíčku ze sojového vosku s vůní rosé od Manufaktury. V jednoduchém skleněném kelímku s papírovou etiketou a růžovou barvou sice vypadá hezky, ale to je asi tak všechno. Voní pouze v bezprostřední blízkosti, navíc po každém zapálení a následném zhasnutí se v ní vytvářejí podivné bílé ostrůvky, jako kdyby se rozpuštěný vosk odbarvoval.

Offline pavelb
Avatar
příspěvků moje polička 20. června 2018 20:38

Příspěvek vymazán z důvodu porušení pravidel diskuze!

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 17:18

Během září jsem koupila už 15 kusů svíček Yankee Candle  Střední a hlavně velké. Vosky mi nějak nejdou, je to na mě hrozně silné, bolehlavové a rychle se "vyvoní". Takže investice větší, než snad kdy do parfémů  Měla jsem nějaké svíčky už dříve a byla jsem moc spokojená, ovšem letos je ta moje svíčková potřeba o mnoho vyšší. Je to další posedlost, a to už jsem se konečně s parfémy uklidnila a letos nekoupila ani jeden.

Yankee svíčky nejsou určitě tak "sofistikované" - lepší slovo mě nenapadlo - jako třeba Diptyque aj., design není taky zrovna propracovaný... Ale ty vůně mě dostaly. Jsou fakt věrné, milé, a v bytě v centru města mi vynahradí, že otevřu okno a necítím - v lepším případě - nic. Pocházím z vesnice, kdy je kolem pořád cítit nějaká vůně - upečený koláč, stromy, tlející listí, jablka, květy, čerstvě posekaná tráva... a to mi zásadně chybí. Ta závislost na vůních se pořád někde projevuje, ať už si kupuju kvalitní ochucené čaje, deset různých druhů navoněných nehtových olejíčků nebo kupu svíček

Kupodivu tyhle svíčky nevadí ani mému astmatu, ani migréně.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 02. října 2018 11:40
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. října 2018 11:42

ModestMourek Jj, koukala jsem na Andyho Instagramu před pár dny, že od 1. října chystá spustit jejich prodej. Jsem velmi v pokušení hlavně s tou L´Air du Désert Marocain.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. října 2018 15:15

wendulka Taky už jsem se dneska na ni dívala . Vypadá nádherně a ještě k tomu ta vůně...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. října 2018 22:13

ModestMourek Vypadají krásně!

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 14. října 2018 15:14

Znáte / používáte někdo svíčky WoodWick? Při hoření praskají trochu jako dřevo v krbu. Pár malých jsem už vyzkoušela a teď nedávno i napůl naslepo objednala velká balení. Moc recenzí na ně není, a tak by mě případně zajímaly vaše názory.

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 11:49

alibi Lol. Okurkový lák je vůně pro ženy? 

Ale mokrou trávu bych brala hned.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 11:52

Sweet Potato s tím lákem mě to taky zaujalo, třeba mysleli pro těhotné :)

a pobavilo mě "Tato svíčka měla původně zapáchat jako skunk, avšak něco se prý pokazilo a zápach je ještě daleko horší. " :D

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 11:56

alibi Zasmrádl jim skunk

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 10. února 2019 12:36

Krehutka Zužitkování použitého oleje,recyklace v podobě svíčky? 

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 01. března 2019 16:35

Zkoušel jsem vosk do aromalampy, k mání jsou i svíčky se stejnou vůní. Složení je čistě přírodní. Po rozvonění je cítít autentické jehličí podložené nasládlou směsí pačuli a kadidla. Jehličí dosahuje do vzdálenosti 1 m od lampy, pačuli 2-3 m.

Zdroj fotek: ladybio.cz

Online ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 01. března 2019 17:22

ModestMourek A jak je na tom vosk co do intenzity? Já totiž mám svíčku a jsem vyloženě zklamaná, vůni cítím, jen když vejdu do místnosti a po přivonění k vosku (v obou případech je slabá), jinak vůbec

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 01. března 2019 20:18

ISON Moje aromalapa je keramický kalíšek nad čajovou svíčkou. Trvá přes 15 min než se vůně začne linout do prostoru, ovšem potom to nasládlé balzamické pačuli se stopou jehličí cítím v okruhu 3 m. Takže bych řekl, že má větší intenzitu. Spíš jsem čekal více jehličí, ale za tu cenu jsem spokojen. Přece jen značka se jmenuje Jemno.

Jinak podle výrobce má 5 ks vosku v balení vydržet vonět celkem 12 hodin.

Online ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 04. března 2019 21:33

ModestMourek Zdá se tedy, že svíčka je o dost slabší než vosky. Podruhé už nekoupím, maximálně kdybych někde narazila na ty vosky. Pominu-li intenzitu, jde o příjemnou vůni. Teď ovšem pro změnu přemýšlím nad touhle, dle slov výrobce má jít o vzácné dřeviny, cedr, pačuli a pižmo, jen škoda, že ji nemám kde prohlédnout naživo.

A naprosto úžasnou lesní vůni jsem koupila před lety v hm home ve výprodejovém regálu. Provoněla celou místnost a parfemaci a byla fakt krásná. Měla jsem tehdy jít skoupit i ty zbývající. Pořád mám schovaný zbytek vosku