Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 03. května 2024 10:19

Jsem si ze čtení tady musela jít uvařit kafe :-)

My máme pákovku, úzkou od DeLonghi, nezabere moc místa. Kafe je z ní výborný, má trysku na horkou páru, kterou se dobře napění mléko a tryska se jen propláchne vodou. Z pákovky jde snadno vyklepnout logr. Pro mě je to nejsnažší na obsluhu. Frenchpress mám taky ráda, ale vysypávat z něj logr a pak mýt mi přijde větší opruz než ta pákovka.

Karja Jak píše Ounz je fajn nahřát si hrnek. My máme tu nahřívadí plochu, ale zaprvé moc nehřeje a zadruhé by to trvalo, takže pokud dělám jedno kafe, do hrnku pustím nejdřív trochu páry nebo horké vody.

moora Ve frenchpressu je na dobrý kafe velká spotřeba. Dávám snad 3xtolik, z čeho si připravuju presso.

Online Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 03. května 2024 10:42

Potrefenáhusa to namletý kafe rychle stárne, melu si vždycky jen tu svou dávku.

Online Karja
Avatar
36027 příspěvků moje polička 03. května 2024 10:42

notna Ounz No to nahřívání je takový pro mě už moc štráchů navíc. Já piju to kafe poměrně často a nebaví mě se s tím nějak frflat, proto odmítám i ta ruzná udělátka. Měla jsem frenchpres i tu konvičku, ale se zvyšováním vypitých šálků se mi s tím nechtělo mazat a skončila jsem na rozpustném. V kavárně dostanu asi téměř vždy horké kafe, ale v těch domácích podmínkách ne, tak nevím, jestli to tak ty domácí kávovary třeba nedělají? U tchánu jsem měla horké, ale zase ten jejich kávovar se mi vůbec nelíbil esteticky:-D. Je to se mnou složitý! mám pít čaj

Online Karja
Avatar
36027 příspěvků moje polička 03. května 2024 10:44

Dostala jsem pochvalu v práci, je to ve stěžovacím, protože já vždycky, vždycky když mě pochválí nebo mám pocit, že dobrý, stíhám, orientuji se,...tak někde vypluje nějakej můj prušvih. Já pak z toho nemám ani radost, už si jen říkám, co jsem kde zas zase zapomněla, udělala blbě:-D

Online Karja
Avatar
36027 příspěvků moje polička 03. května 2024 10:46

Já jsem ted teda dočetla a všechny ty postupy mi přijdou, jako hodně štráchů navíc, co určitě nebudu chtít dělat.-D

Online Zuzuli
Avatar
2183 příspěvků moje polička 03. května 2024 10:52

Dcerku jsme si vcera ze skolky odvedli zvracejici, neudrzela v sobe ani vodu. Schytala to autosedacka, potah na gauc, tri deky, jeji postel... A pod prackou se pri kazdem pracim cyklu zacala objevovat velka louze je to cca pet let stara pracka, co nam tu docasne zustala po predchozich majitelich. A podle toho, ze jsou futra v koupelne u zeme trochu nabobtnale, predpokladam, ze nezacala tect az ted nam. 

Tak ja jdu hledat novou pracku a susicku 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33842 příspěvků moje polička 03. května 2024 10:53

Pinot Noir když my máme fakt desnou spotřebu, mlejnek máme ruční a to je fakt pro vzpěrače 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 10:58

Zuzuli vždycky se pračka rozbije při takové příležitosti. Nám taky. Je to k vzteku.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 10:59

Potrefenáhusa Mam 11lety Krups a taky pomalu dodelava a to kafe uz mi vubwc nechutna. Ze tez preferuju FP. V praci mi presso chutna moc, ale ten kavovar je asi za 60tis, to doma nedam no . Ale rada si tu prectu tipy na eventualniho nahradnika....

Offline stes
Avatar
7393 příspěvků moje polička 03. května 2024 10:59

Máme DeLonghi Nesspreso. Vyjde to nejdraz, coz je uplne blby, už mame všechny další věci včetně mlejnku, konvicky atd atd. Kvůli ceně.  Jenže pohodlnost vítězí a když přijdu z práce,tak mám dvojitý cokoliv za dvě minuty včetně ohřevu. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 11:00

Potrefenáhusa a než to namelu, vzbudí se mi dítě Je tak, jak píše karja, už moc štráchů. Rozpustné mi nechutná, tohle je dobré a tak akorát pracné.

Online Janulik03
Avatar
16736 příspěvků moje polička 03. května 2024 11:07

Kávovary. To je téma u nas na dlho.

A potvrdzujem, že Pinot Noir má pravdu. Stlacim gombik. To že sem tam treba doliat vody, posypať zrnká a vysypat odpad, je to najmenej.

Mali sme s hadickou ale ked sa pokazil, oprava stála skoro ako nový.

Tak mame len s tryskou a to stačí prefuknut horucou parou.

A dá sa nastaviť teplota vody, takže kava je horuca.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 03. května 2024 11:11

Karja Jestli ti vyhovuje instantní, tak nenajdeš jednodušší variantu. Já si instantní taky občas dám, když mám chuť na velký hrnek bílé kávy. Ale jinak mám kávu ráda kvůli vůni a chuti, dělám si ji pro radost, tak mi ty štráchy kolem nevadí. A piju 1-2 denně maximálně a někdy si nedám nevůbec.

Ty automatické kávovary by měli mít nastavení teploty vody, si myslím. A my z pákovky máme hodně horké.

Offline Aranel
Avatar
4540 příspěvků moje polička 03. května 2024 11:39

Karja V kavárně mají ty hrnky často nahoře na pákovce, tak se ohřívají od toho přístroje. Při přípravách typu french press se prostě uleje trochu horký vody z rychlovarky do hrnku a ohřeje se tím, než zmáčkneš třeba ten FP. A udělá to hodně!

My teď provozujeme V60 - teda sambo. Ještě ho to baví

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 03. května 2024 12:10

Karja mas mit kavovar na kapsle a zvyknout si na studeny mliko. Gurmani placou, mne to chutna

Online Karja
Avatar
36027 příspěvků moje polička 03. května 2024 12:19

KokoskaJá piju rozpustný se studeným mlékem, ale i tak je to teplé. Ty kapsle mi nejedou, jako některé se asi dají, ale spousta jich má divnej vocas. 

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 03. května 2024 12:25

Kokoska Karja Taky si raději vyberu instantní než kapsle.

Online Zuzuli
Avatar
2183 příspěvků moje polička 03. května 2024 12:29

Karja my jsme kvuli tomu ruznemu crcani s pripravou kavy presli z dripu a rucniho mlynku na obycejny prekapavac z tchiba a jsme uplne spokojeni uz tretim rokem a vubec nelitujeme

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 03. května 2024 12:35

Nejčastěji používám dripper, překapávaná káva mi chutná asi nejvíc. Pak mám dvě velikosti mokka konvičky a pro návštěvy nebo opravdu hodně špatné dny překapávač na 0,8 litru. 

Na espresso a varianty z něj chodím do kaváren.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 12:36

Karja mně kapsle celkem chutnají, ale toho odpadu doma bych to nechtěla.