Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 07. července 2022 14:03

Gatita S tím volnem to částečně chápu, ale předpokládám, ze aby si "plýtval volno" na akci sám pro sebe, to ti divne nepřišlo? Vidím to trochu jinak, no. Kdybych měla tu potřebu volna delšího než víkend, tak bych to tak proste udělala no, na nějakou trapnost bych se vykaslala. 

Offline Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 07. července 2022 14:18

MP Meri S dovolenim taky odpovim. Jo, to by mi taky prislo blby. Ale zatim ho to nenapadlo, pryc byl zatim vzdycky jen sluzebne a i to se me vzdycky trikrat zeptal, jestli mi to nevadi.

Offline Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 07. července 2022 14:22

Ja fakt nemam problem nechat deti na krku sambovi nebo my mamce. Poprve jsem od deti jela pryc na sest hodin tri dny po sestinedeli. Asi to bylo dost nezodpovedny, byla podzimni vlna covidu, ockovani v nedohlednu a ja jela na hokej na zimni stadion. Deti i sambo to zvladli s prehledem, jedinej, kdo trochu protestoval, byla moje prsa. :-D 

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 07. července 2022 17:10

Ja uz to nedam, muz ma covid. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 07. července 2022 17:11

Candance jak mu je? Spatny moc?

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 07. července 2022 17:26

Pavlena jen kasel a teplotu a furt prudi, radi, otravuje, potrebuje.

Ja ani nevim, kolik je karantena ted a tak. Navic me v pondeli ceka dost dulezita akce, no mam chut se zblaznit

Offline stes
Avatar
7335 příspěvků moje polička 07. července 2022 17:26

Candance vydrz

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 07. července 2022 17:31

Candance 7 dni od testu a hned automaticky predepisuji ten Iso... na imunitu

Online dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 07. července 2022 17:34
Reakce na Vari:

 Dost na tom, ze spousta dnu jeho dovoleny pada na navstevy lekaru deti.

​Na to se bere dovolená? Ptám se vážně, já tyhle věci nikdy nemusela řešit...

Online dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 07. července 2022 17:42

Evaeva 

Ono to taky může být tím, že v těch našich partách ty děti mají všichni i mladší sourozence, a ti nejmladší se kamarádí s ještě mladšími, že si s menšími dětmi jsou zvyklé hrát. A ty naše děti jsou nejmladší, tak z toho profitují. Ono to není nic velkého, syna třeba vezme starší kluk, vybalí mu v pokoji krabice s legem a je vystaráno. Nebo houpají ty naše děti na houpačce, hází si s nimi balónem nebo si s nimi hrají s autíčkama. Když byl syn asi roční, já měla rozkuchaný břicho, muž měl zraněný koleno a byli jsme na návštěvě u kamarádů. Jejich 3 děti to roční dítě několik hodin zabavili tím, že mu ukazovaly hračky, co měly někde poschovávané v krabicích. To bylo TAK STRAŠNĚ skvělý, nikdy na to nezapomenu. Fakt to stálo za to, že jsme se vykopali.

Offline Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 07. července 2022 17:44

dynda Ja jsem jeste na rodicaku, takze druhej rodic na zadnou propustku nebo neco podobnyho narok nema. 

Online dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 07. července 2022 18:06

Vari 

Jasně, já tohle fakt moc neznám. Došlo mi, že by se to asi dalo zneužívat, kdyby se tohle nekontrolovalo.

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 07. července 2022 18:27

dynda mas narok jen na urcity pocet dni za rok. Ja mam volitelnou cast prac.doby a propustku mam jen na tu pevnou cast dne. 

Neplati i ze cas na cestu, ktery ti zamestnavatel musi uznat je po nejblizsiho lekare daneho typu?

Offline Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 07. července 2022 19:44

dynda Je to trosku pitomy, kdyz jdu ja ke svemu lekari, tak ma pritel narok na neplaceny volno, pac ja se v tu chvili nejsem schopna se o deti postarat, ale na volno na navstevu lekaru deti narok nema, protoze jsem s nima doma ja. 

Candance Jj, jen k nejblizsimu lekari, ale to snad zadnej rozumnej zamestnavatel nevyzaduje. 

Online dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 07. července 2022 20:20

Candance Vari 

Naprosto přesně vím, proč můj zaměstnavatel tohle odmítá řešit... 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. července 2022 20:27

Karja Na druhém konci spektra jsem já. Nechala jsem dvacetiletého, aby dozoroval patnáctiletého a dvě koťata bez mozku. Včera mi došla zpráva od kámošky, že naše děti žijí, párty jsou u nás jen do 4, moc se nepije a všichni chodí spát domů.

Asi se nám tam nechce vracet.

Když ten mladší měl 8 měsíců, vzala jsem je sama na chalupu ještě s neteří 13. Zůstal tam s náma strejda, který je kuchař. On vařil, já tak jako obstarala staršího a o mladším jsem vůbec nevěděla. Neteř ho ráno oblikla, přebalila, nakrmila, zabavila, uspala. Prostě vše. Nejlepší dovolená to byla. Teď má svoje tři.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. července 2022 20:29

dynda jo, mladší sourozenci dělají hodně. Ale u ségry a sestřenice ke zvláštní, jak diametrálně odlišný přístup k malým dětem mají a vždycky měly, přestože ani jedna v blízkém příbuzenstvu malé děti nemají. Jinak si samozřejmě nepředstavuju, že se desetileté dítě kompletně postará několik hodin o batole.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. července 2022 20:32

Vari to je pěkně blbý vlastně, s dvojčaty minimálně do dvou let k doktorovi asi sama nedojdeš, co? Jestli má partner dvacet dní, z toho pět padne na doktory...

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 07. července 2022 20:35

MP Meri 

IMHO to je dané tím územ, že muž chodí do práce, čili si volno sám pro sebe zaslouží, ale matka na rodičáku je přece na dovolené, tak co by jako chtěla? Ta neplacená práce a péče je u nás prostě pořád braná jako méněcenná, když neprodukuje (ty peníze). Je to blbost, samozřejmě, navíc většinou ta péče vyčerpává daleko více.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. července 2022 20:44

dzizisketa tak u nás je to přesně naopak. Můj muž prakticky žádné osobní volno nemá. Po práci jde hned za dětmi a buď jsem u toho i já nebo nejsem (= mám osobní volno). Později domů nepřijde dokonce ani ty dny, kdy chodí cvičit, mají posilku v práci. Dovolenou ráda trávím s ním a s rodinou a mít jen dvacet dní, tak nám to tak nějak vyjde k naší spokojenosti. Takže bych nechtěla, aby si muž bral volno na to, abych já někam vypadla sama.