Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 29. června 2022 10:35

marieu jsi skvělá, máš můj obdiv. Drž se.

Offline Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 29. června 2022 10:38
Reakce na Sweet Potato:

continuity O možnosti příspěvku na bydlení spousta lidí bohužel neví a ani o něj nezkouší žádat. 

​žádala jsem pro mámu, paní na ÚP byla strašně ochotná, byla jsem tam 3x. A pak to zamítli, asi o dvě stovky nedosáhla na limit pro přiznání příspěvku. Asi se tam dojdu zeptat, jestli můžeme žádat znovu, když se ve druhém čtvrtletí zvedly všechny platby.

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 29. června 2022 10:59

Tak to přišlo hezky do rány. Je to komentář k investicím do nemovitostí bez dat, pokud někdo bude chtít ještě odemknout tu analýzu Bloombergu, stačí říct.

https://archiv.hn.cz/c7-67088200-11rrfj-02bae8aa7e3884e

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 29. června 2022 11:00

Annegret Jenže ten příspěvek na bydlení vychází z toho, že člověk k žití potřebuje dost směšnou částku.Lepší než nic určitě, ale pokud by ostatní potřeby nepokrývala z úspor, na důstojné žití to rozhodně nestačí. 

Online Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 29. června 2022 11:05

Garfie haha, mně s mým lajfstajlem stejnak před důchodem klepne pepka, tak asi dobrý

Offline dzizisketa
Avatar
7450 příspěvků moje polička 29. června 2022 11:09

U nás je to v prdeli úplně se vším, to bydlení na sebe kumuluje všechny ostatní oblasti - školství, veřejnou dopravu, mzdy a platy, centralizaci... se kterými se dlouhodobě na úrovni místní samosprávy i státní správy nic nedělá, protože to by byl komunismus! O nějakém řešení klimatické krize nemluvě, my tady shořime v pouštním pekle, doslova.

Jen se obávám, že se republika s tímhle přístupem bude ve všech ukazatelích propadat stále níž.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 29. června 2022 11:12

Lama_z_Lana No, tak nějak bych to taky viděla, nic mě nedokáže obveselit víc, než když si ve zprávách přečtu mudrování nějakýho bílýho límečku opatřenýho dřevěným motýlkem, kolik tak zhruba milionů musí mít slušný člověk naspořeno, než se odebere do důchodu. :D

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2022 11:22

Karoleena jo no.. vždycky mi vyjde, že bych ty výplaty musela dostávat dvě - tu jednu šetřit.

Online Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 29. června 2022 11:23

Nebo holt na starý kolena zvážit to spolubydlící, takhle nějak by to šlo

Jen s koktejlem v ruce!

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 29. června 2022 11:24

Karoleena my taky bydlime v levnym najmu (tuk tuk) v centru mesta hned vedle parku a jsem rada za tu svobodu, kterou mi to prinasi.

setrim zhruba tretinu vyplaty, z toho vetsinu do akcii. predbezny plan je, ze se za par desitek let presunem nekam za teplem a za nasetreny si nekde koupime neco svyho. tak uvidime :D

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 29. června 2022 13:04

dzizisketa no to je taky velká pravda. Zdanění nemovitostí je tady snad nejnižší v Evropě. Všude jinde asi mají komunizmus.

Jinak z toho, co píšeš bych vypíchla tu centralizaci. Není žádný rozumný důvod proč by měli urady s celorepublikovou působnosti sídlit v Praze. Natahuje to nejenom úredniky, ale i spoustu komerčních firem. 

Navíc NUKIB to po odtržení od NBU zkusil a funguje to hodně dobře. 

Online Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 29. června 2022 13:18

Lilly_Ku Tenhle přístup se mi líbí Občas si říkám (když koukám, jak moje vydřený úspory ztrácí na hodnotě), ale bohužel jsem na tohle trochu negramotná.

Jsem fakt šťastná za majitele bytu, kde teď jsem. Nájem mi zvedl teď po 6 letech a to pořád na částku, která je u takového bytu pod průměrem v HK (viděla jsem nedávno inzerát na stejný byt v našem domě a jen nájem bez energií byl o 2k výš než já mám komplet všechno). Mi přijde, že to má dost na párku, peníze mu chodí, občas napíše email ohledně výměny vodoměrů a pod, jestli budu doma. Jinak o něm vůbec nevím. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 29. června 2022 13:24

Lama_z_Lana levnej najem a takovej majitel je fakt poklad!

Offline Sweet Potato
Avatar
34828 příspěvků moje polička 29. června 2022 13:51

Kokoska Jo, někdy je to boj, nejhorší je, když jiný den + jiný referent = jiné pokyny.

Jestli to měla tak těsné, teď to určitě stojí za pokus.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 29. června 2022 13:57
Reakce na continuity:

Garfie ta já bydlím ve svém, ale paneláku na periferii, kam by i podle zdejší diskuze moc lidí stejně nechtělo. Na byt v historickém cinzaku v centru jsem neměla nikdy v životě. Asi js m taky lůzr

​No no! Jakejpak lůzr... si to beru, jako skorosousedka, osobně Ale já jsem za svůj kvartýr ráda, protože jsem od rodičů nedostala ani korunu, o chlapech ani nemluvě - v životě mě nikdo neživil, spíš kolikrát naopak...  a stejně jsem se nakonec domohla vlastního bytu a každej mi může vlízt na záda. A dědicům tak spadne do klína pěknejch pár melounů (a ne kulový jak to znám já). 

Offline dynda
Avatar
7262 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:22

My jsme bytovou situací propluli nějak asi se štěstím. Měli jsme oba stavební spoření. Já od rodičů, muž měl našetřeno, což nám stačilo jako vlastní podíl, když jsme žádali o hypotéku, už tenkrát spíš malou, z dnešního pohledu úplně směšnou. Splátky, co mám teď, by nestačily na nájem vůbec nikde, asi ani na pokoj ve sdíleném bytě v Horní Dolní. Koupili jsme 1+1 na dobrém místě v Praze. O pár let později jsme ho prodali za částku, která nám stačila na stavbu domu. Asi kdybysme měli v tom začátku o něco víc peněz nebo vyšší příjmy, nejspíš bysme koupili 2+1 a mačkali se v něm dodnes. Takhle jsme na vesnici a s dětmi se nám to zatím dost líbí. Ještě nejsou ve škole, tak uvidíme, jak nám to bude vyhovovat dál. Ani jeden nejezdíme denně do práce, což je dost významný faktor. Profrčíme každým dnem jinak, s jiným rozvrhem. Jen čekám, až mi jednou zavolají ze školky, jestli někdo přijede pro dítě .

Dovolenou jsme vynechali jen v roce, kdy se stavělo, možná rok a půl, víc ne. Jezdili jsme hodně po světě a pořád to miluju a potřebuju. Kdybysme tolik nerozfrcali za letenky, tak jsme asi mohli bydlet blíž Praze, ale to už je fuk .

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:34

Stěžuju si na manžela: v noci pracoval, nasazoval cosi do systému, a když čekal, než to proběhne a doběhne, tak prý neodolal, připrogramoval tam nějaký zlepšovák, takže si teď na dovolenou musí vzít počítač, protože kdyby se příští týden ukázalo, že ten jeho zlepšovák nefunguje, tak by si s tím kolegové neporadili

Grrrr.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2022 14:37

Mohučanka nepamatuju si, kdy byl muž naposledy na dovolené bez počítače Ale naštěstí se práci věnuje jen po večerech. Jestli na něm hodlá trávit víc času, tak soucítím a lituju 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:46

S bydlením jsem měla štěstí, vrátila jsem se do "rodného" domu, který postavili předkové tehdy daleko na předměstí, dnes už nám tu jezdí metro. Setkala jsem se kvůli tomu se závistí ("ty ses uměla narodit!"), což moc nechápu.. Navíc pokud člověk něco zdědí, znamená to, že někdo (blízký) zemřel, což si nikdo z těch závistivých neuvědomuje. Jinak v naší ulici z osmi domů je jen jeden "prodaný", v ostatních sedmi bydlí starousedlíci, většinou (včetně nás) ve dvou generacích, ve dvou domech dokonce ve třech generacích. Vlastně jsem nevzala v úvahu děti, takže je ještě to o generaci víc (?) Nějak to pletu, chce to kafe

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:49

Evaeva

Nojo, ale my jedeme obytným autem (spíš autíčkem) a do kempu zavítáme jednou za pár dní doplnit vodu a umýt se. Navíc furt naříká, jak ho práce vysává a že už potřebuje vyčistit hlavu

Jinak díky...