Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 02. června 2020 21:31

Mohučanka a kolik ji je? To se může zlepšit. Dcera takhle spolupracuje od těch pěti .

tv něco podobného mám, ale nemá to ten srandovní tvar. Sama sobě mi to taky moc nejde, asi jak si do pusy moc nevidím. Dceru jsem naštěstí ještě neřízla

Online Karja
Avatar
35869 příspěvků moje polička 02. června 2020 21:35

V zahonku, uff!!! Nasel ho samozrejme deda, ja bez tech rodicu budu jednou uplne ztracena.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. června 2020 21:36

Mohučanka tak syn peppu miluje, tenhle díl viděl asi stokrát, stejně jako ty ostatní;), k zubaři jdeme ve čtvrtek, tak dám potom vědět. Úspěch úplně nepředpokládám. Mezizubní kartáček si u něj taky představit neumím, teď se ho zrovna snažím naučit plivat pastu.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 02. června 2020 22:10

Mulen jsou jí 3. Ona je právě dost rozumná a obecně přístupná argumentaci, proč je třeba něco dělat (jako nosit roušku, zastavit se před přechodem, a tak) ale sahat se na ní moc nemůže. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 02. června 2020 22:11

Karja blahopřeji! A nevěš hlavu, my bychom se bez mojí mámy taky obešli jen stěží...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 02. června 2020 22:12

barbucha To jsou naprostý výjimky, navrch se imho dědí spis ty stravovaci návyky a péče

to je jak kouřil celej život 2 krabičky denně a dožil se díky tomu stovky a někdo jinej kouřil dvě krabičky denně a umřel v 50

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 02. června 2020 22:36

Potrefenáhusa to asi tak nějak bude, u nás se tradovalo, že v rodině jsou špatný zuby, takže se na čištění vůbec nedbalo. Začarovaný kruh.

Na druhou stranu, můj muž si začal čistit zuby pravidelně snad až když jsme spolu začali chodit, tj. někdy po dvacítce, u zubaře byl jednou za 10 let, na hygieně poprvé v 35 letech a má bílé zuby bez jediného kazu

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 02. června 2020 22:45

Mohučanka můj muž taky, zuby dvakrát denně nějak pošolíchá, u zubaře byl naposledy na základní škole. Má bílé zuby bez jediného kazu. Já si čistím zuby nejmíň třikrát denně, používám nit, mezizubní kartáčky, jednosvazkový kartáček, Elmex gel, pravidelně chodím na hygienu i k zubaři. A mám od pětky dál spravovaný každý zub, jeden implantát, jeden zub mi chybí, tři korunky...

Online Karja
Avatar
35869 příspěvků moje polička 02. června 2020 22:51

tv To posviceni je dobrej tip na priste!

Online Karja
Avatar
35869 příspěvků moje polička 02. června 2020 22:54

Mohučanka No vid, musim si ho hledet. Ja na ten zahonek uplne zapomnela, protoze tam jsme byli asi tak 5 vterin rano! Jinak trasu na zahrade jsem obesla snad trikrat!

Online Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 02. června 2020 23:31

barbucha Jednoho takového mám v blízké rodině. Dokonce se chlubí tím, že pastu a kartáček ani nevede. Přitom dech v pohodě a zuby v 70 všechny, vlastní a bez jediného kazu. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 02. června 2020 23:37

Pinot Noir Renusatko to je ale děsná nespravedlnost

Online Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 03. června 2020 07:27

SunEclipse Tak jsem si představila, jak Karja se sambem chodí v noci po zahradě a hledají světýlko jak Jeníček s Mařenkou.

Offline rozarka
Avatar
3980 příspěvků moje polička 03. června 2020 07:35

Mulen Já mám ráda tyhle nitě,ale nejsem dítě...Manipuluje se s nima dobře,mají zpevněmý konec a lehce zesílený střed,tak vyčistí mezizubní prostor dobře. A neřežou. používám je na vlastní zuby

https://www.zbozi.cz/vyrobek/oral-b-super-floss-50-ks/#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_content=products-opesBB&utm_ab=1788%2F2&utm_term=oral-b-super-floss-50-ks&utm_query=oral%20nit%C4%9B

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 03. června 2020 08:32

Renusatko 

Jsem. Mě to téma taky zajímá, ale měla jsem pocit, že je to typická dezinformace praktiků, kteří se neorientují v procesu vývoje zubů (což jim nelze vyčítat), osteologové by ale předpokládám měli mít informace přesnější. Fakt by mě to zajímalo, i když odborná stomatologická veřejnost má jasno a nezaznamenala jsem žádný nový informace k tématu.

Ohledně těhotenství - toho se teď u sebe bojím, vždycky jsem měla dost sklony ke kazivosti, a co mě naučili na VŠ čistit zuby, jsem OK, až na ten mini případ před státnicemi. V těhotenství je imunita zas snížená, tak je to pro mě motivace. Ale sama vidím, jak je někdy těžký se přemluvit opravdu každý večer použít mezizubák; navíc už se mi párkrát podařilo např. usnout při klidné činnosti jen tak a to je pak motivace cokoli dělat hodně mizerná. Navíc ne každý má čištění zubů jako prioritu.

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 03. června 2020 08:51

Karja i tohle je nakazlivy!!! Prave jsme hledali manzeluv mobil. Zavolat se na nej nedalo, nedostupny. Nasli jsme ho asi po ctvrthodine, jen na nem bylo neco polozene, ale je uplne zblbly, hlasi chybu sim karty a vypadava mu signal. 

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 03. června 2020 08:52

barbucha 

O dědičnosti zubaři slyší neradi, protože obvykle je na vině hlavně dědičnost špatných návyků - a to hlavně jídelních, no a pak nějak celková starost o sebe obecně a ústní hygienu zvlášť.

Nějaký vliv dědičnost ale rozhodně má - hlavně v anatomii zubů - jednak ohledně postavení zubů (takový stěsnání je dost zlo, i proto se řeší spousta jinak malých ortodontických vad), tak v anatomii korunky. Člověk, ketrý má špatně čistitelné rýhy apod. je znevýhodněný a zase se musí čištění věnovat víc než ti šťastnější. Občas vznikne i taková dutinka pod sklovinou, který ten chudák, u kterýho vznikne, nemá žádnou šanci preventivně ovlivnit, ale to je relativně vzácný a je to dobře rozpoznatelný při prevenci.

Další faktor je ve složení slin a celkový imunitě, což dědičnost ovlivňuje dost. A pak jsou jednozančný dědičný příčiny kazu - u geneticky podmíněných onemocnění, ktěrý jsou ale (naštěstí) nesmírně vzácný a jednoznačně rozpoznatelný (amelogenesis imperfecta např.).

Obecně to beru tak, že každej máme k něčemu předpoklady, a čím hůř na tom jsem já konkrétně, tím víc se musím starat. A ano, jsem potrefená husa, Ze stadia, že jsem chudák s kazivýma zubama jsem došla k přesvědčení, že jsem prostě jedna z těch, co se musí holt snažit víc než spousta jiných (mám dle testů naprosto mizerný složení slin, co se minerálů týče, stěsnání jsem měla taky dost výrazný, stresu dost apod.), ale pořád je to na mě a jenom já můžu být ten, kdo si za případný kazy může sám. Jsem objednaná za pár měsíců ke kamarádce na prevenci, a po porodu si nechám udělat nové rtg. Držte mi palce, protože celej první trimestr jsem jedla snad co hodinu.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 03. června 2020 08:57

Len 

Moc se mi líbí Tvůj přístup!

A moc Ti držím pěsti(= štěstí) a určitě to bude dobré!

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 03. června 2020 08:57

Karja 

Třeba by při správný péči vyrostl a plodil nový telefony.:) Ne, gratuluju k nalazení samozřejmě.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 03. června 2020 09:00

Lenmy mame s mamkou takovou teorii, ze komu se dela hodne zubni kamen, zuby se mu min kazi a naopak, muze to tak byt? Mne se dela relativne dost, ale zatim mam zuby v poradku, moje mamka nema vubec, ale zuby ma v blbym stavu.