Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. března 2020 20:57

A666Bavorsko....jinak nevim.

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 13. března 2020 20:59
Reakce na Jiná Realita:

. ale tohle mi přišlo jako fakt až drzost. nic vám neřekneme, s ničím nepomůžeme, ale přijdeme přihodit nějaký ten klacíček pod nohy, máte určitě málo starostí.

​já podnikám od roku 1993 a o státních úřednících se raději  nevyjadřuji, nechci- li být fakt sprostá. Od finančáku přes OSSZ po cokoliv. Čest výjimkám, kterých jsem za tu dobu potkala asi 20 - jinak to byla přehlídka neuvěřitelné lenosti a absence základních pracovních návyků jako třeba slušné představení se v telefonu či mail bez hrubek

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:00

milacka 

Já bych fakt zůstala u šátku/šály pokud potřebuješ jen vypadat, že nikoho neohrožuješ (případně fakt nechceš ohrožovat, nevím, jak reálně jsi nebo nejsi nakažlivá).......

Ginevra 

na ty nanovlákenné roušky berou předobjednávky, mají být snad v květnu jestli prodej nezatrhne vláda,.....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:00
Reakce na Zarinya:

A666Bavorsko....jinak nevim.

​No to je právě to, ono se to momentálně hýbe jen v těch nejnakaženějších zemích, u nás )a to sousedíme s Bavorskem) od pondělí jen můžou děti zůstat doma

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:02

Jinak jako fajn, že zavedli odběrová místa, kam si člověk může zajet sám, ale nějak ybch čekala, že je enchajís edět v autech a prostě dotyční jen stáhnou okénko a někdo jim vytře pusu/nos a veme si údaje )kartičku). Oni je nechají stát ve frontě před buňkou, asi aby se ti nenakažení rovnou nakazili

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:04

A666 vcera klidek a dnes se jedna i o uzavreni nemocnice.(chirurgie,ortopedie)rehabku zavrou nejspis jiste,.

O skolach vim jen od lidi z prace,deti nemam tak to moc nesleduju,ale kazdej dnes chodil hodne schliplej....

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:04

Krehutka Ano, toto je normalni postup. Jsme v karantene celá rodina (celkem 10 lidi). Kdo nepotřeboval potvrzení do práce, tak jsme se jen nahlásili u obvodního. Nechtel ani adresu, kde se budeme zdržovat, což mě překvapilo. Lékař to pak prý hlásí na hygienu (to řekli lékaři v Praze). Zbytek rodiny na severu si naopak musel na hygienu zavolat sám a tam se nahlásit. Kdo potřeboval doklad, tak má normálně vystavenou eneschopenku. 

Jako není v tom úplně pořádek, všichni jsme se třeba vrátili stejně (v sobotu večer), ale každému v pondělí doktor řekl něco jiného, někomu počítají jako první den neděli, někomu až pondělí. Nicméně třeba já “v ruce” nemám nic, protože neschopenku jsem nepotřebovala, takže proste to beru selským rozumem a jako první den počítám neděli.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:06
Reakce na Zarinya:

A666 vcera klidek a dnes se jedna i o uzavreni nemocnice.(chirurgie,ortopedie)rehabka zavrou nejspis jiste,.

O skolach vim jen od lidi z prace,deti nemam tak to moc nesleduju,ale kazdej dnes chodil hodne schliplej....

​Já s eprávě bojím, že tady to bude podobné (i když už vyhlásili zákaz návštěv v nemocnicích). pPřitom v našem městě už dnes byl první případ nákazy na gymnáziu....

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:07

Krehutka máš se obrátit telefonem na obvoďáka a ten ti vystaví e-neschopenku. jak to v reálu funguje naštěstí nevím, ale ty e-neschopenky už jsou snad zaběhnuté (vím že minulý měsíc byly nějaké problémy s přechodem mezi měsíci tzv "lístek na peníze", ale nejsem mzdovka tak nevím jak to dopadlo)

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:08

Dneska v obchodě vykoupený bezlepkový těstoviny, čekalo tam na mě poslední balení jsou totiž první na ráně po vstupu do krámu. Musela jsem tam uklidňovat nějakou starší paní, která byla v šoku, že těstoviny už nejsou

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:11

A666 ale to setreni zdravotniho personalu se mi zda dost rozumny.

A taky dochazi zdravotnicky pomucky+uz bylo upozorneni,ze pristi tyden bude problem s dezinfekci.To neni dobry.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:11
Reakce na Ginevra:

Mně to teď pořád nabízí reklamu na tohle: https://postovnezdarma.cz/catalogsearch/result/?q=rouška&gclid=EAIaIQobChMIorC8vZuY6AIVAifgCh2t0wMaEAEYASAAEgK76fD_BwE

​Poštovné zdarma je stránka s výrobky z Číny a Asie. Po měsíci přijde většinou něco nepoužitelné, když vůbec něco. 

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:13

viktorka_od splavu ty eneschopenky bohužel závisí na tom, že na OSSZ příslušná úřednice musí to hlášení od lékaře "nahrát" do systému a teprve potom je uvidí zaměstnavatel. Takže pokud se příslušná madam s tím příliš nezatěžuje, vznikne situace kterou jsme třeba řešili u nás - dávno byl výplatní termín, ale eneschopenka za kus měsíce nikde a mzdová nemohla dělat výplaty. Ještě že nám to lékař nakonec poslal mailem, madam to nezpracovala dodnes

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:14

Kammila já s nimi normálně celkem vycházím. nemůžu si na ně nijak zásadně stěžovat. vzájemně se tolerujeme a respektujeme.

ale v době, kdy firmy začínají vést v podstatě existenční boj a nikdo neví, co bude zítra, a když přihlédnu k tomu, že produkujeme pro nemalou část území potraviny, tak bych prostě čekala asi jiný přístup. ne zrovna pomoc, ale aspoň přístup "momentálně tu nejsme a pár týdnů tu nebudeme, válčete, jak dokážete (případně - a my se budeme snažit vám to nějak ulehčit)". místo toho se četnost kontrol stupňuje, máme snad každý den jednu. a řeší opravdu kraviny typu "v technickém listu vám chybí uvedení druhu šlehačky".

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:14

Krehutka Děkuju. Bojím se, že po víkendu zůstanou ordinace zavřené a zbyde taky jen pohotovost a o zub taky přijdu.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:14

Zarinya Tak u nás v soukromém sektoru nic. Muselo by to asi být nařízené, aby majitelka zavřela. Přitom dopoledne sedí v čekárně 30 lidí určitě.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:17

Renusatko ja pisu o nemecku.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 13. března 2020 21:21

Zarinya U nas v CR uz jsou v nemocnicich take omezeni, v nasi se zaviraji vstupy a bude se hlidat, kdo prochazi a vsem se bude merit teplota. A v podstate se ad hoc ceka, kdy zastavi elektivni operativu uplne a zustanou je akutni pripady. Ale kdo bude posuzovat, co je akutni...Treba pacient s rozsahlym tumorem ledviny, ktery je zrovna ted idealne pripraven po chemo a odklad o mesic ho polozi, ale zaroven velmi pravdepodobne zabere misto na JIPu treba na tyden a mozna bude i ten ventilator....tezky to bude

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:22

Jos je to spatny,no.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 13. března 2020 21:23

Zarinya Já vím, ale i tady mi píšou kamarádky o uzavírání neakutních ambulancí v nemocnicích.